כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר האמריקאי יציב ואילו האוסטרלי נוסק מעלה

19/05/2008

הדולר פותח את השבוע בהתחזקות מסוימת אל מול היין היפני כשהוא מכפר על הפסדים קודמים מהשבוע שעבר. היום העניים יהיו נשואות לכיוונה של יפן, שם מתחילה פגישה בת יומיים ובסופה יפורסם שיעור הריבית. ה BOJ צפוי להותיר את הריבית על כנה ברמה של 0.5%, לחץ המכירות על היין עשוי להימשך. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5575 אל מול האירו, סביב הרמות של 104.15 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9565 אל מול הסטרלינג.

מטבע שמצליח למשוך תשומת לב רבה הוא הדולר האסטרלי שחוזר למסלול העליות כתוצאה משני גורמים עיקריים, התיאבון הגובר לסיכון והעליות החדות במחירי הזהב והסחורות בכלל. כידוע הדולר האוסטרלי המכונה "אוזי" מושפע רבות ממחירי הזהב ושאר המתכות והסחורות שכן אלה מהווים נדבך עיקרי בפעילות הכלכלית באוסטרליה, עליות המחירים בשוק הסחורות מעניקות רוח גבית משמעותית גם לאוזי. כעת נסחר הדולר האוסטרלי סביב 0.9540 אל מול הדולר רמת שיא מאז 1984 וסביב 99.60 אל מול היין שיא של שלושה חודשים. הדולר האוסטרלי פופולארי מאוד בקרב שחקני הקרי טרייד (carry trade)  אלה רוכשים מטבעות עם ריבית גבוהה כדוגמת האוזי עם ריבית הגבוהה מ 7.00% לעומת מכירת נכסים עם ריבית נמוכה כדוגמת היין היפני עם 0.5% והדולר האמריקאי עם 2.00% בלבד. כעת התיאבון לסיכון גובר וכך גם הביקוש לדולר האוסטרלי.

היומן הכלכלי היומי דליל באירועים משמעותיים. לכן המשקיעים יתמקדו במסחר טכני ברובו עם התמקדות בלוח הנתונים השבועי. יש לציין כי לא יתקיים מסחר בקנדה עקב חג לאומי.

דולר/שקל: הדולר פותח את השבוע ביציבות כנגד השקל, זאת לאחר שצנח לרמות שפל של יותר מ 10 שנים, כעת נסחר הדולר סביב 3.3650 אל מול השקל.

השטר הישראלי נתון ללחץ קניות מאסיבי על רקע צפיות להעלאת ריבית של רבע אחוז בחודש הקרוב. קצב האינפלציה השנתי הינו 4.7%, עובדה זו מגבירה את הלחץ על הבנק המרכזי להעלות את הריבית כבר בפגישתו הקרובה ב 26 למאי  זאת בכדי לעמוד בהשגת יעד האינפלציה שעומד בין 1-3%. מנגד, יש לציין כי בימים האחרונים גובר הלחץ על הנגיד להותיר את הריבית על כנה, הבולט מבין המצדדים בריבית נמוכה הוא ארגון התעשיינים שפרסם הודעה הקוראת לנגיד סטנלי פישר לא להעלות ריבית על מנת לתמוך בייצור כמנוע עיקרי לצמיחה בת קיימא.

זהב: מחירה של המתכת הזהובה חוצה את רף ה 900$ לכיוון מעלה בפעם הראשונה מזה חודש ימים. "הראלי במחירי הסחורות נמשך, מטרת הסוחרים ניצבת על 920.0$ לאונקיה. מחירי הזהב עולים כתוצאה מביקוש גובר להגנה מפני אינפלציה, העליות במחירי המזון והאנרגיה יוצרות לחצים אינפלציוניים, דרך פופולארית מאוד להגן על נכסים פיננסיים בימי אינפלציה גואה היא רכישת זהב. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 907.0$ לאונקיה.

נפט: הנפט המכונה גם הזהב השחור נסחר קרוב מאוד לרמות שיא של כל הזמנים כשלראשונה סגר את המסחר מעל ל מחיר של 126$ לחבית. כעת גוברות ההערכות בשווקים כי הנפט פוסע את דרכו לכיוון 945.0$ לחבית ברבעון הרביעי של 2008. כתגובה לעלייה המסחררת במחירו של הנפט ולחץ ביקוש הגובר מעת לעת, הודיעה ערב הסעודית, יצואנית הנפט הגדולה בעולם כי תגביר את התפוקה ב 300 אלף חביות ליום לקצב של 9.45 מליון חביות ליום החל מחודש הבא. לא בטוח שיהיה די בכך בכדי לבלום את הלחץ על המחירים לכיוון מעלה בחודשים הבאים.  כעת נסחר חוזה עתידי על הנפט סביב הרמות של 126.70$ לחבית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.