כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר התחזק על רקע רווחים בשווקי המניות

20/05/2008

הדולר התחזק במהלך יום המסחר על רקע עליות שערים בבורסות העולם שנבעו מההערכות כי עיקרו של המשבר הפיננסי כבר מאחורינו. השטר הירוק התחזק כנגד שלושה עשר מתוך שישה עשר המטבעות הסחירים ביותר כשעליה מפתיעה במדד האינדיקאטורים המובילים מחזקת את מגמת הקניות על הדולר. אולם, משקיעים רבים מעריכים כי אנו עשויים ליראות מהלך נוסף של מכירות על השטר הירוק במהלך התקופה הקרובה על רקע הימשכות הלחצים לקיצוץ ריבית נוסף בארה"ב. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5510 אל מול האירו, 104.35 כנגד היין ו 1.9480 אל מול הסטרלינג ב 19:20 (GMT).

הדולר האוסטרלי ממשיך לנועה צפונה לכיוונו של שוויון אל מול השטר הירוק כשטיפס לרמות שיא של 24 שנים. המשך העליות במחירי סחורות הבסיס והעלייה במחירי הזהב תמכו משמעותית באוזי. הדולר האוסטרלי התחזק בכ 9% בקירוב מתחילת השנה, הריבית הגבוהה יחסית, הניצבת ברמה של 7.25% כתוצאה מצמיחה חזקה וביקושים מקומיים גבוהים אשר גררו לחצים אינפלציוניים, לא צפויה לזוז בתקופה הקרובה ומעניקה תמיכה למטבע האוסטרלי. הדולר האוסטרלי נסחר סביב הרמות של 0.9525 כנגד הדולר, 1.6280 אל מול האירו ו 99.35 כנגד היין ב 19:35 (GMT).

מוקדם בבוקר ב 06:00 (GMT) ישאו המשקיעים עיניהם לפרסום מדד המחירים ליצרן בגרמניה והדוח החודשי של הבנק המרכזי היפני כשרבית הבנק המרכזי היפני צפויה להתפרסם במהלך היום ולהיוותר ברמה של 0.5%. מדד המחירים ליצרן בגרמניה עשוי להצביע על ירידה קלה בלחצים האינפלציוניים, מאוחר יותר ב 09:00 (GMT) יפורסם סקר ה ZEW לסנטימנט הכלכלי אשר על פי ההערכות המקדימות יצביע על שיפור קל ועשוי לתמוך מעט באירו. בארה"ב יפורסם מדד המחירים ליצרן ב 12:30 (GMT) כשקצב עליות היצור צפוי להאט ביחס לחודש הקודם ולהוריד מעט את החששות מאינפלציה.

דולר/שקל: אפקט האינפלציה ממשיך להעניק תמיכה למטבע הישראלי אשר נסחר ברמות שיא של 11 שנה. העלייה החדה מהצפי במדד המחירים באה על אף חוזקו של השקל אל מול הדולר אשר בתקופות עברו סייע למתן את קצב האינפלציה. מרבית ההערכות צופות העלאת ריבית של כ 0.5% בפגישתו הבאה של בנק ישראל. מהלך זה עשוי להרחיב את פער הריביות עד לכדי 1.75% לטובתו של השקל ולהעניק תמיכה משמעותית להמשך התחזקותו. המטבע הישראלי נסחר סביב הרמות של 3.37 אל מול הדולר במסחר הבין בנקאי ב 18:00 (GMT).

נפט: הזהב השחור נסחר בתנודתיות גבוהה על רקע פקיעת החוזים לחודש יוני כשחזרה מוגבלת של הדולר לחצה את המחירים מטה. הודעתה של ערב הסעודית כי תגדיל את מכסות היצור בכ 300K חביות ליום לא הביאה לשינוי כיוון חד במחירי הנפט אך תרמה גם כן ללחץ המכירות על הנפט. מההיבט הטכני טיפס הנפט לרמות שיא חדשות כשהוא חוצה את רמת ההתנגדות ב 127$ לחבית שוב זה היום השני ברציפות ומאותת כי המגמה השורית עדיין בעינה. חוזה עתידי לחודש יולי על הנפט נסחר סביב הרמות של 126.85$ לחבית ב 19:49 (GMT).

זהב: המתכת היקרה נסחרה ביציבות עם נטייה קלה לעליות כשרמת ה 900$ לחבית לא נחצית כלפי מטה ואותתה על חוזקה מההיבט הטכני.מחירי הסחורות ממשיכים להרקיע שחקים ומביאים סוחרים רבים להתגדר כנגד האינפלציה על ידי רכישת זהב. במקביל חולשתו היחסית של הדולר המהווה השקעה אלטרנטיבית לזהב תורמת אף היא לביקושי הקניה על המתכת היקרה. חוזה עתידי לחודש יוני על הזהב נסחר סביב הרמות של 907.0$ לחבית ב 20:07 (GMT).

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.