כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר נלחץ מטה ואילו הנפט ממריא מעלה

22/05/2008

הדולר נחלש לשפל של חודש אל מול האירו על רקע פרסומו של ה-FED בועידת השוק הפתוח אמש כי הו מעדכן מטה את תחזית הצמיחה בארה"ב לשנת 2008, הנתונים הפושרים מגבירים את לחץ המכירות על השטר הירוק. כעת נסחר הדולר סביב 1.5790 אל מול האירו, סביב 103.00 אל מול היין וסביב 1.9720 אל מול הסטרלינג.

בשווקים מתחזקות ההערכות כי לא מן הנמנע שאירופה תפעל להעלאת ריבית בכדי להילחם באינפלציה. הסנטימנט הכלכלי בגרמניה, הכלכלה החזקה בגוש האירו יחד עם הקצב האינפלציוני הגבוה עשויים להגביר את הלחץ על הנגיד האירופי להעלות את הריבית החודשים הבאים. "סקר IFO המעודד מגרמניה אותת למשקיעים כי ה- ECB עדיין בעמדה המאפשרת לו לבצע מהלך", כך נמסר ע"י סיימון דרק אסטרטג מטבעות ראשי מבנק בניו יורק.

היומן הכלכלי טומן בחובו רצף של פרסומים כלכליים מעניינים ממס' מדינות שונות. בשעות הבוקר יפורסם בבריטניה מכירות קמעונאיות עם צפי לירידה של 0.5%- נתון שעשוי להחליש את הסטרלינג. בקנדה יפורסמו המכירות הקמעונאיות עם צפי דווקא לעליה, ואילו בארה"ב נעקוב אחר מס' תביעות האבטלה בשעה 15:30 שעון ישראל, ההנחה היא שלחץ המכירות על הדולר ימשך בימים הבאים.

דולר/שקל: הדולר אינו מוצא תחתית ומתדרדר לשפל של 11 שנים אל מול השקל. רוח גבית משמעותית קיבל השקל עם הידיעה כי ממשלת ישראל פתחה במשא ומתן עקיף עם סוריה. הדולר נחלש גם בזירה הגלובלית ומגמה זו ניכרת גם בשוק המקומי. היציבות סביב השקל נשמרת כשהערכות בשווקים הן להעלאת ריבית נוספת שבין רבע לחצי אחוז כבר ביום שני הקרוב זאת על רקע האינפלציה הגבוהה. כעת נסחר הדולר סביב 3.3150 אל מול השקל. השקל התחזק בשנת 2008 בכ 15% אל מול הדולר זאת לאחר התחזקות של 10% בשנת 2007.

זהב: המתכת היקרה מזנקת לשיא של חודש כשהמחיר פורץ את 930$ לאונקיה. העליות החדות במחירי הנפט מושכים ספקולנטים רבים לגדר עצמם מפני אינפלציה ע"י קניית זהב. מהזוית הטכנית קימת רמת התנגדות סביב 935.0$ פריצה עשויה לשלוח את הזהב אל עבר רמה של 950.0$ לאונקיה. יש לציין כי השפעה נוספת המושכת את מחירי כלל הסחורות היא חולשתו של הדולר שנסחר בשפל של חודש אל מול האירו, "כל עוד לחץ המכירות על הדולר נמשך מחירי הסחורות יכוונו מעלה", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק.

נפט: מחירו של הנפט מרקיע שחקים כשהוא ממריא לשיא של כל הזמנים ונושק לרמה של 134.0$ לחבית. ירידה חדה של 5.4 מליון חביות במלאי הנפט השבועי בארה"ב הביאה ללחץ קניות אדיר שהקפיץ את המחיר בכ 3.8%. קיים חשש כי ההיצע אינו עומד בקנה אחד עם קצב הביקוש וכך נוצר לחץ קניות הגורר עימו עליות מחירים. הנפט, המכונה הזהב השחור עשוי להמשיך את מגמת העלייה, עפ"י ההערכות הוא עושה דרכו אל עבר 145.0$ בחודשים הבאים ואולי אפילו לפני כן.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.