כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

על אף המסחר הדל, הדולר בשפל של חודש

26/05/2008

המטבע האמריקאי ממשיך להיסחר בשפל של חודש אל מול העיקריים, זאת לאחר הנפילה בסוף השבוע החולף בשל דאגות המשקיעים כי המחירים הגבוהים של הזהב השחור יוסיפו להאטה הכלכלית בארה"ב וידחפו את הלחצים האינפלציוניים מעלה במדינה. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5765 אל מול האירו, סביב הרמות של 103.30 אל מול היין, וסביב הרמות של 1.9810 אל מול הסטרלינג.

הקיווי הניו זילנדי, התחזק אל מול השטר הירוק, בשל היותו המטבע עם הריבית הגבוה ביותר בזירה הגלובלית, זאת על אף שמאזן הסחר אכזב וירד מתחת לציפיות האנליסטים. נזכיר כי הריבית בניו זילנד עומדת על רמה של 8.25% ועם ההפחתות הפדרל רזרב הריבית בארה"ב עומדת כיום על 2.0% בלבד, מה שמביא למחזיק בקיווי יתרון יחסי של 6.25% על הדולר האמריקאי. כעת נסחר המטבע הניו זילנדי סביב הרמות של 0.7860 אל מול הדולר וסביב הרמות של 81.20 אל מול היין.

היום, באנגליה, יתקיים חג אביב בו הבנקים והבורסות יהיו סגורות לכן לא יהיה מסחר במדדים ומניות. בארה"ב בשל יום הזיכרון לא יתקיים מסחר במדדים ומניות. המסחר במט"ח והסחורות יתקיים כהרגלו. המסחר צפוי להיות דל יחסית, לכן יש לתת תשומת לב רבה לרמות טכניות.

דולר/שקל: המשקיעים דרוכים לקראת החלטת נגיד בנק המקומי, סטנלי פישר

השקל שומר על יציבות בסוף השבוע, זאת לאחר עליה שבועית של יותר מ 7% אשר הביא את הצמד דולר/שקל לשפל של 11 שנים. התמיכה במטבע המקומי נבעה מכמה גורמים בניהם ההכרזה כי סוריה וישראל בדרך לחדש את תהליך השלום, החלשות הדולר בזירה הגלובלית וכמובן הקפיצה המפתיעה במדד המחירים לצרכן החודשי לרמה של 1.5% ושנים עשר החודשים האחרונים עלה המדד לרמה של 4.7%, הרבה מעל היעד הרשמי אשר הציב הבנק המרכזי 1%-3%.

הבנק המרכזי הישראלי ובראשו סטנלי פישר הפחית בריבית לטווח קצר בחודשים פברואר ומרץ והעמידה על רמה של 3.25% בציפייה כי ההאטה במשק האמריקאי תשליך גם על הכלכלה המקומית ותוריד את הלחצים האינפלציוניים. אך מהנתונים ניתן ללמוד, כי האינפלציה ממשיכה לעלות ובכדי לבלום זאת הבנק המרכזי ככל הנראה יצטרך להעלות את הריבית בעוד כרבע אחוז לפחות ולהעמידה על רמה של 3.5% היום בשעה 18:30 שעון ישראל.

זהב: החוזה העתידי על הזהב נמצא בעליות מזה שלוש שבועות וסוגר את שבוע המסחר החולף בהתחזקות של 22 דולר לאונקיה, זאת בשל העליות במחירי האנרגיה אשר הגדילו את הביקושים של המשקיעים אשר רוצים לגדר עצמם מפני האינפלציה וקונים את הסחורות כגון הזהב והכסף.

מחיר הזהב עלה ב40 אחוז במהלך 12 החודשים האחרונים, כאשר מחיר הנפט הכפיל את עצמו. נזכיר, כי המתכת היקרה  נסחרה בשיא של 1033.90 לאונקיה ב 17 למרץ, השנה זאת כתוצאה מהחלשות של הדולר בשל משבר האשראי והבתים אשר הביא לקיצוץ של 3.25% בריבית הפדרל רזרב מאז חודש ספטמבר, 2007 והעמיד את הריבית של הבנק המרכזי האמריקאי ברמה של 2.0% בלבד לאחר ההפחתה האחרונה של רבע אחוז. הדולר צריך עליות ריבית וברגע שאנו נראה זאת, התמונה עשויה להשתנות.  

נפט: שבוע המסחר החולף התנהל בעליות קיצוניות של הזהב השחור אשר רשם שיא חדש כאשר נסחר סביב הרמות של 135.10 דולר לחבית, אומנם העליות נבלמו ביום חמישי עם ירידת מחיר הנפט עד לרמה נמוכה של 130.50 דולר לחבית על רקע הציפיות כי ערב הסעודית, מפיקת הנפט הגדולה של ארגון אופ"ק, להגדיל את תפוקת הנפט היומית בעוד כ300 אלף חביות מחודש יוני.

יחד עם זאת, המשקיעים חזרו לקנות את הנפט והעלו בדולר את מחיר הנפט ביום שישי. הקניות המסיביות באו בשל הירידה של הדולר אל מול האירו, סוחרים רבים פשוט החלו לגדר את עצמם מפני היחלשותו של השטר הירוק בכך שרכשו סחורות וביניהם הנפט. כפי הנראה מחיר הנפט עשוי לזנק שוב, כאשר הולכות וגוברות הערכות כי הדולר בדרכו למהלך החלשות נוסף אל מול האירו. מבחינה טכנית רמת ההתנגדות ראשונה עומדת כעת על 133.60 דולר לחבית כאשר ההתנגדות המשמעותית אף גבוהה יותר ונמצאת במחיר של 136.50 דולר לחבית. יש לשים לב, התמיכה נמצאת ברמה של 129.00 דולר לחבית.   

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.