כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

נתוני הדיור בארה"ב מכבידים על השטר הירוק

27/05/2008

הדולר המשיך להיסחר סמוך לרמות השפל של החודש האחרון, במסחר דליל מהרגיל לרגל חגים בארה"ב ובבריטניה. הצפייה להמשך ההאטה בשוק הדיור שוחקת את ביטחון הצרכנים אשר מהווים כ 70% מהכלכלה הגדולה בעולם. ביטחון הצרכנים צפוי לרדת לרמות שפל של 15 שנה כשגם האמונה של המשקיעים ברחבי הגלובוס ביכולתה של ארה"ב להימנע ממיתון נשחקת. מהלך זה מעודד את המשך מכירתו של השטר הירוק למרות סימנים לכך שריבית הפד הגיע לתחתית ואינה צפויה לרדת שוב בתקופה הקרובה. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5670 כנגד האירו, 103.50 אל מול היין ו 1.9825 כנגד הסטרלינג ב 18:10 (GMT).

הדולר הקנדי ניחלש זה היום השלישי ברציפות על רקע חששות כי הבנק הקנדי יאלץ להנמיך את הריבית שוב על רקע ההאטה הכלכלית. שכנותה ותלותה של כלכלת קנדה בארה"ב, מגבירים את הציפייה לנתוני צמיחה חלשים לקראת סוף השבוע אשר יגבירו את הלחץ לחיתוך נוסף בריבית. בפגישתו של הבנק המרכזי בחודש אפריל קוצץ שיעור הריבית בכ 0.5% לרמה של 3.0% בכדי לתמרץ את הכלכלה הקנדית. הצמיחה נמצאת ברמתה הנמוכה ביותר מזה שש עשרה שנה בעוד האינפלציה מצויה מתחת ליעד של הבנק המרכזי, גורמים אלו מספקים תמיכה משמעותית להמשיך ולהוריד את שיעור הריבית. הדולר הקנדי נסחר סביב הרמות של 0.9925 אל מול הדולר ו 1.5650 אל מול האירו ב 19:15 (GMT).

עיקר תשומת לב המשקיעים תרוכז אל עבר פרסום נתוני מכירות הבתים החדשים וביטחון הצרכן בארה"ב ב 14:00 (GMT). מוקדם יותר ב 13:00 (GMT) יפורסם סקר ממוצע מחירי הבתים בארה"ב אשר צפוי להצביע על ירידה של כ 14.3%, שלל הנתונים אינם חיוביים לשטר הירוק ועשויים להזרים ביקושי מכירה רבים.

גרמניה תפרסם את ביטחון הצרכנים ב 06:00 (GMT) אשר על פי ההערכות המקדימות עשוי לרדת לרמה של 5.7.

דולר/שקל: נגיד בנק ישראל סטנלי פישר העלה כצפוי, את הריבית בכ 0.25% לרמה של 3.5%. התגברות הלחצים האינפלציוניים, כשמדד חודש אפריל התקבל גבוהה מעל ההערכות ברמה של 1.5% והעמיד את הקצב השנתי ברמה של 4.7%, הכריעו את הכף. על פי ההערכות צפוי המדד לחזור לטווח היעד של 1% עד 3% באמצע שנת 2009 כשהריבית צפויה לעלות באחוז שלם במהלך שניים עשר החודשים הקרובים. ההתרחבות הכלכלית נמשכת אך בקצב מתון יותר מהרבעונים הקודמים אולם, שוק העבודה מפגין איתנות וממשיך להתרחב כששיעור האבטלה בחודש פברואר ניצב ברמה של 6.5%. כמו כן, התבשרנו כי השקל צורף למערכת הסליקה הבינלאומית ה CLS והפך לבר המרה בשוקי ההון והכספים בעולם. על אף שהשקל ניחלש עם הכרזת הריבית, הנתונים הכלכליים האחרונים והחדשות על צירופו של המטבע הישראלי למערכת הסליקה הבין לאומית כשברקע צפוי השטר הירוק להמשיך ולרשום הפסדים בזירה הגלובלית עשויים לתמוך משמעותית בהתחזקות השקל אל עבר רמות ה 3.20 כבר בתקופה הקרובה.

נפט: הזהב השחור החזיר מעט מההפסדים של סוף השבוע שעבר על רקע תקיפות מורדים בניגריה ואיתות מכיוונה של אופ"ק כי אינה מתכוונת להגדיל את תפוקתה. התנועה לשחרור הדלתה הניגרית דיווחה כי תקפה שדה נפט של חברת "של". כמו כן נשיא אופ"ק שקיב הליל טען כי אופ"ק לא תגדיל את ההיצע משום שלא קיים מחסור בשוק. החולשה של הדולר עודדה גם היא את ביקושי הקניה על הזהב השחור. חוזה עתידי לחודש יוני נסחר סביב הרמות של 133.00$ לחבית ב 19:35 (GMT).

זהב:החולשה של הדולר וההתאוששות של מחיר הנפט היוו זרז לחידוש הקניות על המתכת היקרה. העלייה במחירי האנרגיה עודדו את המשקיעים להתגדר כנגד האינפלציה על ידי רכישה של זהב. היחלשותו של הדולר אל מול האירו, המהווה השקעה אלטרנטיבית לזהב, תרמה גם היא לזרם הקניות על הזהב. מההיבט הטכני מתקשה מחיר הזהב לפרוץ חזרה את רמת ה 933$ לאונקיה כשתמיכה מגיעה סביב רמות ה 915$. חוזה עתידי לחודש מאי נסחר סביב הרמות של 924.7 $ לאונקיה ב 19:45 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.