כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

מעט אופטימיות בשוק הדיור מחזקת השטר הירוק

28/05/2008

שורה של נתונים חלשים מכיוונה של ארה"ב אשר הצביעו על המשך הצניחה בביטחון הצרכנים, צמצום הפעילות הכלכלית במחוז ריטשמונד, המשך הירידה במחירי הבתים בערי ארה"ב לא הרפו את ידי המשקיעים מרכישתו של השטר הירוק. הנתונים החלשים חסו בצילו של נתון חיובי בודד אשר הצביע על שיפור קל במכירות הבתים החדשים וירידה במחירי הנפט. הירידה במחירי הנפט סיפקה גם היא מעט סיבות לאופטימיות בקרב המשקיעים אשר שלחו את וול סטריט לעליות שערים. התחזקותו של הדולר נבעה בין היתר מנתונים חלשים מהצפי בגרמניה כשבטחון הצרכנים ממשיך לרדת. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5705 אל מול האירו, 104.25 כנגד היין ו 1.9770 אל מול הסטרלינג ב 19:25 (GMT).

משקיעים רעבים לסיכון שלחו את היין לרמות שפל של החודש האחרון אל מול האירו. המגמה החיובית בוול סטריט, על רקע הירידות במחיר הנפט והמלצות חמות של אנאליסטים על מניות טכנולוגיה, החזירו את משקיעי ה Carry Trader לשוק. המשקיעים ממשיכים לנצל את הריבית הנמוכה ביפן העומדת על 0.5% בכדי למכור את היין כנגד נכסים בעלי תשואה גבוהה יותר. כשבורסות העולם נצבעות בירוק נוטה השטר היפני להיכנס ללחץ של מכירות. היין נסחר סביב הרמות של 104.25 אל מול הדולר 163.65 אל מול האירו ו 206.00 אל מול השטרלינג ב 20:00 (GMT).

המשקיעים ישאו עיניהם אל עבר פרסום החשבון השותף בגוש האירו ב 08:00 GMT)) אך עיקר תשומת הלב תופנה שוב לכיוונה של ארה"ב. ב 12:30 (GMT) יפורסמו בארה"ב נתוני הזמנות המוצרים ברי קיימא כשהערכות המקדימות מצביעות על ירידה של כ 0.5%. עובדה זו מאותתת על צמצום בפעילות הכלכלית והמכירות על הדולר עשויות להתחדש.

דולר/שקל: השטר הישראלי חידש את מרוצו דרומה לאחר נתונים חלשים מכיוונה של ארה"ב אשר הצביעו על המשך הצטמצמות הפעילות הכלכלית וירידה חדה בביטחון הצרכנים. מנגד, באחד העם הציגו מספר חברות את דוחותיהם לרבעון הראשון כשכי"ל מרכזת את מרבית תשומת הלב עם רבעון ראשון מרשים ביותר, מדד המעוף סיים בעליה של כ 1.4% בקירוב ונתן רוח גבית להתחזקות השקל. התמיכה הקרובה של הזוג נוצרה ב 3.2750 ההתנגדות מגיעה סביב רמות ה 3.33. השקל נסחר בבין בנקאי סביב הרמות של 3.2950 אל מול הדולר ב 18:35 (GMT).

נפט: מחיר הנפט צלל אל מתחת לרמת ה 130$ לחבית על רקע מימושים נרחבים והמשך סימני האטה בכלכלת ארה"ב. לאחר שכשל הנפט ליצור פסגה חדשה במהלך הימים האחרונים החלו מימושים על הזהב השחור אשר התחזקו על רקע סימני מיתון בכלכלה הגדולה בעולם אשר צורכת כ 25% מסה"כ היצור. כמו כן התחזקות הדולר לחצה גם היא את המחירים מטה. חוזה עתידי לחודש יוני על הנפט נסחר סביב הרמות של 128.50 $ לחבית ב 19:10 (GMT).

זהב:המתכת היקרה צללה אמש מעל ל 2% לאחר הירידה במחיר הנפט והתחזקותו של הדולר כנגד האירו. הצניחה במחיר הנפט הנמיכה מעט את החששות מאינפלציה כשגם מחיר האורז יורד זה היום השני ברציפות. לאחר שנחלש בפתיחת היום חזר הדולר לרשום רווחים אל מול האירו וכשבמקביל המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות שערים ושוחקים את האטרקטיביות של הזהב. חוזה עתידי לחודש מאי על הזהב נסחר סביב הרמות של 905.0$ לאונקיה ב 19:15 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.