כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר רושם עליות, על רקע נתונים מעודדים מארה"ב

29/05/2008

אמש התחזק הדולר בזירה הגלובלית, זאת על רקע פרסום נתונים מעודדים מארה"ב כאשר הזמנות מוצרים ברי קיימא לחודש אפריל העלו את הציפיות כי הפדרל רזרב לא יפחית עוד בריבית לטווח קצר ואף עשוי להעלות אותה בהמשך השנה. ביקושם למטבע האמריקאי עלו גם לאחר שהתמתנו העליות החדות במחירי הנפט לאחר השיא של 135.10 דולר לחבית.  

בארה"ב, הזמנות מוצרים ברי קיימא ירדו לרמה שלילית של  0.5% בחודש שעבר, הנתון אומנם שלילי אך בהתייחס לציפיות השוק שהעריכו צניחה של 1.0% ניתן לראות בו כחיובי. זאת ביחד עם העלייה החדה בהזמנות מוצרים ברי קיימא ללא התחבורה אשר עלו במפתיע לרמה של 2.5% הרבה מעל הערכות השוק אשר עמדו על רמה שלילית של 0.5%, העלייה החדה ביותר מאז חודש יולי שנה שעברה.

החוזים העתידים על הריבית לטווח קצר בארה"ב, מצביעים על עליה של רבע אחוז בריבית הפד לרמה של 2.25% לקראת סוף השנה הנוכחית.

יחד עם זאת, הלחצים האינפלציוניים בגוש האירו נותרים בעינם, לכן הECB צפוי להמשיך במדיניותו השמרנית של הותרת הריבית ברמה של 4.0% על אף ההאטה הגלובלית. לכן הדעה הרווחת של האנליסטים כי הדולר עוד לא שינה פאזה ועשוי לחזור ולהיחלש שוב אל מול האירו.

היום יתמקדו המשקיעים במספר נתונים חשובים מהזירה הגלובלית: בבריטניה, יתפרסמו מחירי הבתים חודש לחודש בשעה 6:00 (GMT). בגוש האירו, תביעות מחוסרי עבודה בגרמניה ינחו את השוק בשעה 7:55 (GMT). בארה"ב, יתפרסם התמ"ג הראשוני רבעון לרבעון בשעה 12:30 (GMT) ומאוחר יותר שעה 18:30 (GMT) ינאם נגיד הפדרל רזרזב, בן ברננקה בבאזל. 

דולר/שקל: המטבע הישראלי נסחר ביציבות אמש אל מול הדולר, זאת לאחר העלייה החדה ביום שלישי אשר באה בעקבות החלטת הנגיד, סטנלי פישר להעלות את הריבית במשק ברבע אחוז ולהעמידה ברמה של 3.5% בשל הלחצים האינפלציוניים בכלכלה הישראלית. השקל נסחר בשיא של 11.5 שנים. שתי רמות משמעותיות עומדות בפנינו: רמת תמיכה חזקה סביב 3.2730 ורמת התנגדות כעת עומדת על 3.3087, פריצת אחת הרמות הללו יתנו תמונה בהירה לכיוון הצמד דולר/שקל.

זהב: מחיר הזהב חזר לעלות לאחר הצניחה שהביאה את החוזה על המתכת היקרה לרמת שפל של 868.50 דולר לאונקיה, על אף שהזהב סגר בירידה קלה יחסית סביב הרמות של 900 דולר לאונקיה. הירידות של מחירי הנפט במחצית הראשונה של יום המסחר אמש משכו את מחיר המתכת היקרה מטה לשפל של שבועיים אך העליות של הזהב השחור במחצית השנייה של המסחר אמש החזירו את המשקיעים למתכת היקרה בכדי לגדר את עצמם מאינפלציה במשק.

נפט: מחיר הנפט עלה ביותר מ2$ וסגר מעל הרמות של 131 דולר לחבית אמש, זאת לאחר הצניחה קודם לכן בשל ההערכות כי ההאטה הגלובלית עשויה להקטין את הביקושים לזהב השחור. כמו כן, התמיכה באה לאחר שהמורדים הניגרים ציינו כי יש בכוונתם לבצע מספר פיצוצים ביצור הנפט באזור ניגר דלתא. רמת ההתנגדות המשמעותית עומדת כעת על 131.90 דולר לאונקיה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.