כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

פתיחת מסחר חיובית לדולר, חולשת המטבע האוסטרלי

2/06/2008

הבוקר פותח השטר הירוק בהתחזקות כנגד האירו, זאת לאחר הירידות ביום שישי האחרון. התמיכה מגיע דווקא מאוסטרליה, כאשר נתוני המכירות הקמעונאיות הצביעו על צניחה לרמה שלילית של 0.2%, ירידה של 0.4% מציפיות השוק, המשקיעים ניצלו זאת ומכרו את האוזי האוסטרלי כנגד הדולר והובילו לפעולת שרשרת של קניית המטבע האמריקאי, עם זאת השוק נותר מאוד מתוח לקראת הנתונים הכלכליים מארה"ב ורמזים לעתיד המדיניות המוניטארית של הפדרל רזרב. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5535 אל מול האירו, סביב הרמות של 105.45 אל מול היין, וסביב הרמות של 1.9720 אל מול הסטרלינג.

המטבע האוסטרלי נחלש הבוקר בשל הירידה בנתוני המכירות הקמעונאיות, זאת לאור הערכות המשקיעים כי הנתון החלש היום מפריח כל סיכוי להעלאת הריבית הבנק המרכזי האוסטרלי. כעת הריבית במשק האוסטרלי עומדת על רמה של 7.25%. האוזי האוסטרלי נסחר סביב הרמות של 0.9520 אל מול הדולר.   

המטבע הבריטי גם הוסיף לרדת אל מול הדולר על רקע החדשות כי בכיר המנהלים להלוואות משכנתאות בבריטניה של Bradford & Bingley Plc התפטר ביום ראשון, מה שמוסיף לדאגות המשקיעים בכל הנוגע לפרספקטיבה לטווח הקצר בשוק המשכנתאות בבריטניה. נגדיש השבוע הבנק המרכזי הבריטי צפוי להכריז על הריבית במשק, כעת הריבית עומדת על רמה של 5.0%.

היום יתמקדו המשקיעים במספר נתונים חשובים מהעולם: בבריטניה יתפרסם מדד מנהלי הרכש בסקטור הייצור בשעה 8:30 (GMT), באירופה נשיא הECB, ז'אן קלוד טרישה ינאם בשעה 13:30 (GMT) ובארה"ב מירב תשומת הלב יתפוס סקר ISM הבוחן את הפעילות העסקית של מנהלי הרכש במגזר היצרני.

דולר/שקל: לאחר שהמטבע הישראלי סגר את השבוע החולף בעליות חדות סביב הרמות של 3.2135 על רקע העלאת הריבית לרמה של 3.5% והמרת המטבע אמריקאי לשקלים על ידי החברות בכדי לשלם משכורות.  הבוקר פותח השטר הישראלי בירידה כנגד הדולר על רקע התחזקותו של השטר הירוק בזירה הגלובלית. מבחינה טכנית רמת ההתנגדות המשמעותית של הצמד דולר/שקל עומדת על 3.2470, כשלון פריצה עשוי להחזיר את הצמד מטה כאשר התמיכה המשמעותית עומדת על רמה של 3.2135. כעת נסחר השקל סביב הרמות של 3.2305 אל מול הדולר.

זהב: בסוף השבוע התאושש החוזה העתידי על הזהב, זאת לאחר שמחירי האנרגיה חזרו לעלות והדולר אשר נפל אל מול האירו הגביר את הביקושים למתכת היקרה וכל זאת בכדי לגדר על עצמם מפני האינפלציה. מחיר החוזה העתידי על הזהב השחור סגר ביום שישי בעליה של 1.3%, כאשר האירו שב לאיתנו לאחר צלילה רצופה בת שלושה ימים כנגד הדולר. יחד עם זאת, בסיכום השבועי צנח מחיר המתכת ב3.7%, הירידה החדה ביותר מאז אמצע חודש מרץ ולאחר הראלי של הדולר אל מול העיקריים והנפילה של הנפט מרמות שיא של 135.1 דולר לחבית. נזכיר כי הזהב הגיע לשיא ב 17 למרץ, כשאונקיה בודדה עלתה 1033.90 דולר על רקע העליות של הנפט והאירו קודם, מאז הזהב השיל כוחו קרוב ל11%. מבחינה טכנית בטווח הקצר אנו עשויים לראות המשך עליות של הזהב, אך אם נסתכל מעט קדימה השוק יבין כי מחיר הזהב מוגזם ויתקן מטה, נזכיר כי הקורולציה בין הזהב לדולר עומד על 92% שזה אומר רוב מוחלט הולך הפוך למגמת הדולר. הפדרל רזרב צפוי להעלות את הריבית מהרמה של 2.0% לרמה של 2.25% כבר השנה, ככל שהוודאות תעלה בהערכות אלו, אנו נראה התחזקות הדולר ומנגד נפילות הזהב.

נפט: מחירי הסחורות עלו ביום שישי מהנפילות של התקופה האחרונה ועמם הזהב השחור , זאת לאחר שהראלי של הדולר כנגד האירו נבלם.  החוזים העתידים על הריבית לטווח קצר בארה"ב מנבאים 98% שהפדרל רזרב יותיר את הריבית במשק ברמה של 2.0% בפגישתו הקרובה ב25 ביוני, הריבית אשר בקיץ שעבר עמדה על רמה של 5.25% והפד נאלץ לקצץ בכדי לתמוך בכלכל האמריקאית ולהוציאה משבר שוק האשראי והוליך לעליות קיצוניות במחירי הסחורות, רק מתחילת השנה מחיר הנפט הכפיל את עצמו אך המחירים הגבוהים מכבידים על הכלכלה הגלובלית ומקטינים משמעותית את הביקושים לנפט. עם זאת החלשות הדולר עשויה לדחוף לעליות במחירי הנפט בכדי לצורכי גידור מפני אינפלציה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.