כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

העיניים נשואות אל עבר ברננקי

3/06/2008

הדולר שומר על יציבות כנגד העיקריים למרות סימני ההאטה מארה"ב, הסיבה העיקרית היא בריחתם של המשקיעים ברחבי העולם מלקיחת סיכונים תמורת תשואות. התפשטותו של משבר האשראי עדיין לא נבלמה והנתונים הכלכליים ממשיכים להצביע על הכווצות כלכלית. כעת נסחר הדולר סביב 1.5540 אל מול האירו, סביב 104.55 אל מול היין וסביב 1.9665 אל מול הסטרלינג.

המטבע היפני התחזק בזירה הגלובלית, זאת על רקע התקפלותם של משקיעי הקרי טרייד. משקיעים אלה מוכרים את היין בימים של עליות במדדים, כשהבורסה נצבעת באדום גל המימושים מחזק אותו. "התחזקותו של המטבע היפני עשויה להימשך לפחות בימים הקרובים", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק. כעת נסחר היין סביב 104.60 אל מול הדולר וסביב 162.50 אל מול האירו.

הסטרלינג נראה פגיע מאוד וחוטף מהלומה נוספת כשצנח אמש בכמעט אחוז אל מול האירו והדולר. הכלכלה הבריטית מגלה סימני האטה, שוק הדיור בנסיגה חדה והמשבר הפיננסי מעיק על ההתרחבות הכלכלית, כל אלה מחלישים את הסטרלינג ויש המשערים כי זהו רק קצה הקרחון. כעת הסטרלינג נסחר סביב 1.9665 אל מול הדולר וסביב 0.7900 אל מול האירו.

היום נעקוב מקרוב אחר פרסומו של מדד מחירי הבתים בבריטניה, הצפי הוא לירידה של 1.1% כמובן שנתון מאכזב עשוי לדרדר את הסטרלינג כנגד העיקריים. את מרכז הבמה יתפוס נאומו של בן ברננקי, נגיד הפדרל ריזרב בשעה 16:00 שעון ישראל,הנגיד ישא דברים בוועידה בברצלונה וצפוי אף לענות על שאלות מהקהל. נאום ניצי עם דגש על ריסון האינפלציה עשוי לחזק את הדולר בזירה הגלובלית.

דולר/שקל: הדולר פתח את השבוע בהתחזקות אל מול השקל כשהוא מקבל רוח גבית מהתחזקותו בעולם. ההשפעה של האטה גלובלית עדיין לא מחלחלת לשוק המקומי, כזכור ברבעון הראשון של 08' הציג המשק קצב צמיחה של 5.4%, גבוה מהתחזיות הקודמות. מבחינה טכנית לאחר שהרמה של 3.22 לא נפרצה יש להניח כי הצמד דולר/שקל ינסה לבחון את רמת ההתנגדות של 3.31 בימים הקרובים. הדולר נסחר סביב הרמות של 2.2700 אל מול השקל.

זהב: מחירה של המתכת הזהובה עלה מעט במסחר צר שאופיין כטכני ברובו. בדומה לכלל מחירי הסחורות גם המתכת היקרה חוזרת למומנטום חיובי. פריצה של הרף הפסיכולוגי של 900.0$ אינה פשוטה לאור התייצבותו של הדולר ולכן זוהי רמת מפתח, פריצה מעלה עשויה לדחוף אותו אל עבר 920.0$ בימים הבאים, אך כשלון פריצה עלול לגרום לתיקון אלים. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 890.0$ לאונקיה.

נפט: מחירו של הנפט חוזר למסלול העליות על רקע פתיחת עונת ההוריקנים. מחירו של הגז הטבעי נדחף מעלה בעוצמה ועימו כלל מחירי האנרגיה, השפעה נוספת לעליות מחירים מגיעה מכיוונה של אירן היוצרת אי יציבות גיאופוליטית בשל תוכנית הגרעין שברשותה. מנגד יש לציין כי יציבות סביב ערכו של הדולר עשויה למתן את העליות לפחות בטווח הקצר. כעת נסחר חוזה עתידי על הנפט סביב 127.60$ לחבית.

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.