כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הערותיו של ברננקי מחזקות את הדולר

4/06/2008

אמש עלה המטבע האמריקאי בזירה הגלובלית, זאת לאחר שבן ברננקי, נגיד הבנק המרכזי האמריקאי ציין כי חולשת הדולר מעלה את הסיכונים האינפלציוניים במשק המקומי. האירו נפל ונסחר בשפל של שלוש שבועות אל מול הדולר על רקע הערכות המשקיעים כי הערותיו של ברננקי מדגישות כי ריבית הפד אשר עומדת על רמה של 2.0% הינה נמוכה וישנה סבירות רבה להעלותה בעוד כרבע אחוז, כאשר החלטה כזו עשויה לחזק משמעותית את השטר הירוק.

המטבע האוסטרלי השיל כוחו ביום שלישי אל מול הדולר והסיבות לכך התחזקות הדולר בעולם, נתוני המכירות הקמעונאיות באוסטרליה אשר ירדו לרמה שלילית של 0.2% כאשר הנתון החלש "תרם" לבנק המרכזי האוסטרלי להותיר את הריבית לטווח קצר על כנה ברמה של 7.25%. אמש סגר המטבע האוסטרלי סביב הרמות של 0.9510 בירידה של סנט שלם מרמת שיא יומית.

בבריטניה התפרסם מדד מנהלי הרכש במגזר הבניה אשר ירד לרמה של 43.9, מתחת להערכות השוק אשר עמדו על רמה של 45.7 זאת ביחד עם הפיחות במדד מנהלי הרכש בסקטור הייצור אשר ירד בנקודה מציפיות השוק והסתכם לרמה של 50.0 נקודות בלבד בתחילת השבוע. המטבע המלוכני סוגר יומיים של ירידות אל מול הדולר כאשר הנתונים הכלכלים אכן מאכזבים ומדגישים את הריקבון במשק האנגלי.     

היום עיני המשקיעים יהיו נשואת אל עבר נאומו של נשיא הECB, ז'אן קלוד טרישה בשעה 7:30 (GMT), מדד מנהלי הרכש בסקטור השירותים באירופה בשעה 8:00 (GMT) ובבריטניה בשעה 8:30 (GMT). כמו כן, באירופה יתפרסמו נתוני המכירות הקמעונאיות בשעה 9:00 (GMT). בארה"ב ההתמקדות תהיה אל עבר סקר ADP הבוחן את השינוי במספר המשרות החדשות ללא המגזר החקלאי בשעה 12:15 (GMT), בנוסף תשומת לב רבה תהיה לפרסום סקר ISM ללא יצור המודד את הפעילות העסקית של מנהלי הרכש בשעה 14:00 (GMT) ולבסוף יוליך את השווקים נאומו של ברננקי, נגיד הפדרל רזרב בשעה 18:45 (GMT).

דולר/שקל: בישראל, עודף תקציב המדינה עלה בחודש מאי לרמה של 956 מיליון שקל, כאשר בסיכום של חמישה החודשים הראשונים לשנת 2008 עודף התקציב הגיע ל6.7 מיליארד שקל . ההכנסה ממיסים בחודש החמישי הגיע לרמה של 16.9 מיליארד שקל, זאת עליה של 2% מחודש מאי 2007. יחד עם זאת, ההערכות הם כי ההכנסות ירדו משמעותית בשל האטה כלכלית הצפויה להגיעה מאוחר יותר השנה. דבריו של הנגיד הפד,ברננקה אשר שינה את הפאזה ומדגיש את הלחצים האינפלציוניים בארה"ב דחף לקניות מסיביות של השטר הירוק בזירה הגלובלית והמקומית גם יחד והתוצאה הביא להחלשות השקל עד לרמות של 3.2900 אל מול הדולר, כאשר רמת ההתנגדות המשמעותית עומדת כעת על רמה של 3.3500.

זהב: החוזה העתידי על המתכת היקרה השיל כוחו וירד ב 11.5$ או 1.3% לרמה של 885.50 דולר לאונקיה, זאת לאחר שהשיא היומי עמד על רמה של 900.60 דולר לאונקיה. מחיר הסחורות יורדים ועמם הזהב לאחר שהפדרל רזרב מראה נכונות לשנות את המדיניות המוניטארית שלו ובכך לחזק את הדולר. הזהב מאבד מערכו לאחר שמשקיעים רבים פשוט סוגרים פוזיציות קניה על המתכת ונכנסים לקנות את השטר הירוק. רמת התמיכה המשמעותית עומד כעת על 873.50 דולר לאונקיה.

נפט: החוזה העתידי על הנפט סוגר בירידה של 3$, זאת לאור העלייה החדה של הדולר האמריקאי אשר נתמך מדבריו של בן ברננקה, נגיד הפדרל רזרב אשר ציין כי הבנק המרכזי יתמקד בהשפעתו של השטר הירוק על האינפלציה בארה"ב. המשקיעים היו קונים את הנפט ובכך מעלים את מחירו בשל ערכו הנחות של הדולר וזאת כדי לגדר את עצמם מפני האינפלציה במשק, לכן כאשר אנו רואים כי הביקושים עולים למטבע האמריקאי מחיר הנפט נחלש. רמת התמיכה המשמעותית נמצאת סביב 123.55 דולר לחבית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.