כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

ברננקי מחזיר את החששות מאינפלציה למרכז וחזק את הדולר

5/06/2008

הערתו של בן שלום ברננקי נגיד הפדרל ריזרב כי העליה בהערכות האינפלציוניים לטווח הארוך מהווים דאגה משמעותית העניקה תמיכה להתחזקותו של השטר הירוק. לאחר האיתותים רבים בתקופה האחרונה מכיוונו של הפדרל ריזרב כי שיעור הריבית הגיע לתחתית, החלו להתגבר הספקולציות כי אנו צפויים לראות העלאת ריבית בארה"ב עד לסוף השנה. הנתונים החיוביים מכיוונה של הכלכלה הגדולה בעולם אשר הראו על התרחבות הפעילות הכלכלית במגזר השירותים ועליה מפתיעה בכמות המשרות החדשות על פי סקר ADP העניקו גם הם רוח גבית למחזיקי פוזיציות הלונג על השטר הירוק. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5445 כנגד האירו, 105.00 אל מול היין ו 1.9550 אל מול הסטרלינג ב 19:00 (GMT).

כלכלת גוש האירו ממשיכה לספק נתונים חלשים ומצטרפת באיחור להאטה בכלכלת ארה"ב. נתוני המכירות הקמעונאיות הצביעו על ירידה של 0.6% בחודש אפריל כשקצב המכירות הקמעונאיות השנתי צונח לרמה של 2.9%-. העמדה התקיפה של הבנק המרכזי האירופי כלפי האינפלציה שוללת נכון לרגע זה אפשרות של הורדת ריבית אך הלחץ למהלך זה גובר. התקווה בקרב הכלכלנים האירופיים כי חיתוכי הריבית בארה"ב יסייעו בעקיפין לכלכלת גוש האירו להימנע מהורדת ריבית בכדי למגר את האינפלציה, החלה להתפוגג. האירו נסחר סביב המרות של 1.5435 אל מול הדולר, 162.40 אל מול היין ו 0.7895 כנגד הסטרלינג ב 19:30 (GMT).

עיקר תשומת הלב תופנה לכיוונה של אירופה עם הכרזות הריבית בגוש האירו ובבריטניה ב 11:45 ו 11:00 (GMT) בהתאמה. הריביות צפויות להיוותר ללא שינוי והסוחרים יתרכזו בנאומו שלי ז'אן קלוד טרישה נגיד הבנק המרכזי האירופי אשר יכנס מסיבת עיתונאים ב 12:30 (GMT). על רקע ההאטה הכלכלית באירופה ינסו הסוחרים להעריך את מדיניות הרבית העתידית של הבנק המרכזי, הבעת נכונות לקיצוץ בשיעור הריבית עשויה לעורר גל מכירות אגרסיבי על האירו. בארה"ב הנתון המרכזי יפורסם ב 12:30 (GMT), תביעות מחוסרי העבודה, אשר צפויים לעלות לרמה של 374K ועשויים להחליש מעט את השטר הירוק.

דולר/שקל: השטר הישראלי ניחלש, זה היום השלישי ברציפות, עד לרמה של 3.35 אל מול הדולר ביום במסחר עירני בעיקר מצד חברות מקומיות ובנקים זרים. סימנים לכך שהרבית בארה"ב ככל הנראה הגיעה לתחתית ואף עשויה לעלות עד לסוף השנה הביאו להתחזקותו של השטר הירוק בזירה הגלובלית מגמה אשר באה לידי ביטוי גם אל מול השקל. הירידות באחד העם הוסיפו גם הן ללחץ המכירות על השקל. במטבע הישראלי נסחר בבין בנקאי סביב הרמות של 3.3250 ב 18:10 (GMT).

נפט: הזהב השחור המשיך לאבד גובהה על אף ירידה מפתיעה של 4.8 מליון חביות במלאי הנפט בארה"ב. הירידות נבעו מעליה גבוהה מהצפי במלאי הדלק אשר אותתה על האטה בביקושים ביחס לאשתקד. העובדה כי אנו נמצאים בעונת הנסיעות בארה"ב העניקה חשיבות יתרה לנתוני הדלק וחיזקה את גל המכירות על הנפט. כמו כן, התייצבותו של הדולר והרווחים שרשם בימים האחרונים היוו חיזוק נוסף לסוחרי פוזיציות השורט על הנפט. חוזה עתידי לחודש יוני נסחר סביב הרמות של 122.25$ לחבית ב 19:30 (GMT).

זהב: המתכת היקרה נסחרה בירידות קלות כשרמת ה 880$ לאונקיה אינה נפרצת מטה. התחזקותו של הדולר בזירה הגלובלית והירידות במחירי הנפט הביאו למגמה שלילית במסחר על הזהב. התחזקותו של הדולר המהווה השקעה אלטרנטיבית לזהב הזרימה מעט קניות לשוק. במקביל הירידה בלחצים האינפלציוניים על רקע המשך המגמה השלילית במחירי הנפט הוסיפה לביקושי המכירה על הזהב. חוזה עתידי לחודש יוני על הזהב נסחר סביב הרמות של 884.5$ לאונקיה ב 18:33 (GMT).

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.