כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

התגברות הספקולציות להעלאת ריבית קרובה מאוששות את הדולר

10/06/2008

ספקולציות כי הפדרל ריזרב יאלץ להעלות את הריבית בתקופה הקרובה הכבידו על המדדים המובילים בוול סטריט ותמכו מעט בשטר הירוק. ירידות מחירי הבתים בארה"ב משכו חזרה את הקונים כשמכירות בתים קיימים עלו במפתיע בכ 6.3% לעומת צפי לירידה של 0.5%. הנתון החזיר מעט אופטימיות לשוק כשהדולר מתאושש בזירה הגלובלית. הסוחרים נותרו זהירים לקראת דברי ברננקי בהמשך השבוע, פירסום מאזן הסחר והמכירות הקמעונאיות, טרם יגדילו חשיפתם לשטר הירוק. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5645, 106.35 כנגד היין ו 1.9750 אל מול הסטרלינג ב 21:00 (GMT)

מדד המחירים ליצרן בבריטניה התקבל גבוה מההערכות הראשוניות עם קריאה בגובה 3.6%. היצרנים מעבירים בדר"כ את התייקרות עלויות היצור אל המוצר הסופי ובכך מגבירים את הלחצים האינפלציוניים. על אף שאנליסטים רבים מעריכים כי הכלכלה הבריטית זקוקה להורדת ריבית בכדי לנוע קדימה הסיכויים לכך קטנים. האינפלציה נכון לרגע זה ניצבת מעל לגבול העליון אשר קבע הבנק המרכזי הבריטי ומדיניותו השמרנית של מרווין קינג נגיד הבנק, ככל הנראה תביא להשארת הריבית ללא שינוי לפחות בטווח הקרוב. הסטרלינג נהנה מביקושים נרחבים על רקע הנתונים כשהוא נסחר סביב הרמות של 1.9750 כנגד הדולר, 0.7920 אל מול האירו ו 210.05 כנגד היין ב 20:55 (GMT).

המשקיעים ישאו עיניהם אל עבר פרסום נתוני מאזן הסחר בארה"ב הכרזת הריבית בקנדה והיצור התעשייתי בבריטניה. בארה"ב יפורסם מאזן הסחר ב 12:30 (GMT), הגירעון צפוי לגדול לכדי 59.5 ביליון, כשלמחירי האנרגיה תרומה לא מבוטלת. הגידול בגירעון הסחר עשוי ליצור לחץ של מכירות על השטר הירוק. בבריטניה יפורסם היצור התעשייתי ב 09:30 (GMT) אשר צפוי להיות ללא שינוי ביחס לחודש הקודם, הפתעה חיובית עשויה לעורר גל קניות נרחב על המטבע המלוכני. קנדה תפרסם את החלטת הריבית ב 14:00 (GMT) כשהריבית צפויה לרדת בכ 0.25% לרמה של 2.75%, הלוני עשוי לרשום מעט הפסדים במידה ויינתנו סימנים להמשך המגמה.

דולר/שקל: הזוג סיים את השבוע סביב רמות ה 3.35 כשחברות ומשרד האוצר מנצלים את שערו האטרקטיבי של השקל בכדי לכסות חובות הנקובות בדולרים. מהלך זה יצר גל ביקושים נרחב על השטר הירוק אשר במקביל רשם מעט רווחים בזירה הגלובלית. התחזקות הספקולציות להעלאת ריבית קרובה בארה"ב במקביל לנתונים מעודדים עשויים להמשיך מגמה זו ביתר שאת כנגד השקל. ההתנגדות הקרובה של הזוג ניצבת ברמה של 3.38 התמיכה מגיעה סביב רמות ה 3.30.

נפט: הפגנות ברחבי הגלובוס מצד נהגי משאיות, מוניות וימאים לא מחלחלות נכון לרגע זה לשוק הנפט אשר חצה את רמת ה 138 לחבית. משקיעים רבים מיהרו לממש את הרווחים לאחר יומיים רצופים של עליות חדות וחבית נפט חזרה להיסחר סביב רמות ה 135 $. קריאה מכיוונו של שר הנפט של ערב הסעודית עלי אל נאימי לפגישת המדינות היצרניות והצרכניות בכדי לדון במחירי הנפט הגבוהים חיזקה מעט את מחזיקי פוזיציות השורט על הזהב השחור. חוזה לחודש יוני על הנפט נסחר סביב הרמות של 135.10 דולר לחבית ב 21:15 (GMT).

זהב: המתכת היקרה התממשה מעט לאחר שמחירי הנפט ירדו והדולר רשם רווחים בזירה הגלובלית. המימושים בשוק הנפט באו לידי ביטוי גם בקרב סוחרי הזהב אשר מכרו את המתכת היקרה לאחר שהגיע לרמות שיא של השבוע האחרון. התחזקות קלה של הדולר בזירה הגלובלית הוסיפה אף היא מעט רוח גבית למכירות על הזהב. חוזה עתידי לחודש יוני על הזהב נסחר סביב הרמות של 896.00 $ לאונקיה ב 21:20 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.