כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

משחק הריביות

10/06/2008

הדולר המשיך לתעתע במשקיעים כשעיקר תשומת הלב מופנית אל עבר גורלה של הריבית ומחירי הנפט. באמצע השבוע אותת נגיד הפד בן שלום ברננקי כי אין בכוונתו להמשיך ולקצץ את הריבית על רקע התגברות איומי האינפלציה כשהוא מביע חשש מחולשתו של הדולר והשפעתו על המחירים. דברי ברננקי בלווי נתונים מפתיעים על שוק העבודה ,סקר ADP ותביעות מחוסרי העבודה אשר התקבלו טובים מהציפיות, גררו קניות נרחבות על השטר הירוק. אולם, נתוני סוף השבוע, במקביל לזינוק במחיר הנפט, גריעה של כ 49K משרות מהשוק האמריקאי ועליית רמת האבטלה לכדי 5.5% מ 5.1%, השיבו בעוצמה את המכירות על השטר הירוק.

סובב ומסובב

האם זהו מחיר הנפט שמשפיע על שער הדולר או ההיפכה מסתברה? חשיבותו של הנפט לכלכלת ארה"ב אומנם נרחבת אך נמצאת בירידה מתמדת ובמצב הנוכחי נראה כי זהו כיוונו של הדולר אשר מכתיב במידה רבה את מחיר הנפט. ביום חמישי התריע ז'אן קלוד טרישה נגיד הבנק המרכזי כי קיימת אפשרות ממשית להעלאת הריבית בחודש יולי על רקע התגברות הלחצים האינפלציוניים. דברי טרישה הזניקו את האירו בצורה חדה אל מול השטר הירוק ומחיר הנפט החל לנסוק. המשך ההפסדים לאחר נתוני יום שישי הבעירו את שוק הנפט ומחירו של הזהב השחור בצע את המהלך היומי החד בהיסטוריה במונחים דולרים כשנחצתה רמת ה 38$ לחבית.

האם יחזור הדולר לרמות ה 1.60 אל מול האירו?

אפשרות זו קיימת בפרט אם הנתונים של השבוע הקרוב מכיוונה של ארה"ב יפתיעו לרעה. המכירות הקמעונאיות צפויות לעלות ב 0.5% אך הגירעון במאזן המסחרי חזוי להמשיך ולתפוח לרמות של 59.5 ביליון. ברננקי ישא דברים ביום שלישי ועשוי להרעיד את השווקים על רקע התבטאויותיו האחרונות, נתונים חלשים מהצפי יקשו על העלאת הריבית בתקופה הקרובה. האיתותים מכיוונו של הבנק המרכזי האירופי על העלאת ריבית בעוד הפד לכוד עם כיוון הריבית עשויים להוביל את האירו לרשום רווחים נרחבים כנגד השטר הירוק ואף לכבוש פסגות חדשות.  

דולר/שקל: הצלילה של השקל בתחילת השבוע לרמות שלא נראו מזה אחד עשרה שנים וחצי עד לכדי 3.2180 אל מול הדולר הובילה לשינוי חד בכיוונו של הזוג אשר סיים את השבוע סביב רמות ה 3.35. ההתחזקות החדה של השקל הובילה חברות ואת משרד האוצר לנצל את שערו האטרקטיבי של השקל בכדי לכסות חובות הנקובות בדולרים. מהלך זה יצר גל ביקושים נרחב על השטר הירוק אשר במקביל למהלך זה רשם מעט רווחים בזירה הגלובלית והחליש את השקל עד לכדי 3.38. אולם, משחזרו החדשות הקודרות מכיוונה של הכלכלה הגדולה בעולם שב להיחלש הדולר גם אל מול השקל כשהזוג מתייצב סביב 3.35. האירועים שהובילו להיחלשותו של השקל היו נקודתיים ואינם צפויים נכון לרגע זה לשנות את מגמתו, ברם, בשוק נשמעים יותר ויותר קולות הקוראים לרכישת דולרים. ההתנגדות הקרובה של הזוג ניצבת ברמה של 3.38 התמיכה מגיעה סביב רמות ה 3.30.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.