כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

ברננקי מחזיר את הדולר לכותרות

11/06/2008

אתמול התחזק הדולר לשיא של שלושה חודשים וחצי אל מול היין. לאחר רמיזתו של ברננקי כי לא יסיר את עיניו מעליות המחירים במטרה למנוע האצה בהתפתחות האינפלציונית, בכך נגיד הפדרל ריזרב הותיר דלת פתוחה להעלאות ריבית עתידיות בארה"ב. כעת נסחר הדולר סביב 1.5455 אל מול האירו, סביב הרמות של 107.30 אל מול היין וסביב 1.9540 אל מול הסטרלינג.

השטר הירוק רשם את העלייה החדה ביותר כנגד סל המטבעות מאז תחילת חודש אפריל. נגיד הפד, ברננקי הפתיע את המשקיעים כשאמר כי "דולר חלש עשוי להגביר את הלחץ אינפלציוני", דברים אלה העלו ספקולציות להתערבות של ה- FED במטרה לחזק את הדולר. מרבית חברי הפד מביעים חשש מקצב האינפלציה ודוחקים להעלאות ריבית בחודשים הבאים בארה"ב.

בקנדה פורסם אתמול כי הריבית תיוותר על כנה ברמה של 3.0% זאת בניגוד לתחזית של ירידה בכרבע אחוז. הבנק המרכזי נימק את ההחלטה באינפלציה הגבוהה, "סבב הורדות הריבית בקנדה הגיע לתומו, מכאן יש לצפות למדיניות מצמצמת ז"א העלאות ריבית בחודשים הבאים. החלטה זו הביאה לירידות בבורסה הקנדית ולהתחזקותו של הדולר הקנדי כנגד מרבית המטבעות.

היום צפוי מסחר מעניין כשאת מרבית תשומת הלב נפנה לעברה של בריטניה עם פרסומם של נתוני שוק העבודה, כידוע עלייה במס' המשרות החדשות עשויה לחזק את הסטרלינג ולהיפך, כמו כן יפורסם שיעור האבטלה לחודש אפריל. הנטייה בשווקים היא לנתונים מאכזבים שיחלישו את המטבע המלוכני.

דולר/שקל: השקל נתון ללחץ של מכירות אל מול הדולר, זאת על רקע התחזקותו הגלובלית של השטר הירוק. אתמול מסר שר האוצר כי הצפיות הן לקצב צמיחה של 3.5% בשנת 09' לעומת 4.2% לשנת 08', "האטה גלובלית עשויה להשפיע גם על המשק הישראלי", עוד מסר שר האוצר. שער הדולר מטפס ונושק ל 3.4 שקלים לאחר שמצא תחתית של 3.22 ש' לפני כעשרה ימים. מבחינה טכנית הדולר פוסע את דרכו אל עבר 3.5 שקלים בטווח של שבועות בודדים.

זהב: המתכת הזהובה נכנסה למערבולת לאחר שאתמול נרשמו ירידות מחירים של יותר משלושה אחוזים. מחירי הזהב רשמו את הירידה היומית החדה ביותר מזה חדשיים וגם מחירי הכסף הצטרפו לגל הירידות. הסיבה העיקרית לצניחה בערכו של הזהב היא התחזקותו המרשימה של הדולר אל מול האירו, יותר מאחוז וכנגד סל המטבעות. הבנק המרכזי בארה"ב מאותת על העלאות ריבית עתידיות ואלה מכבידות על הזהב, כיום שיעור הריבית הינו 2.0% כשהצפיות הן להעלאות ריבית לרמה ל 2.7% עד ל 16 בספטמבר. יש לציין כי בתסריט בו ימשיכו מחירי האנרגיה להאמיר עשוי הזהב לקבל דחיפה נוספת לכיוון מעלה. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב 670.0$ לאונקיה, טכנית עשוי הזהב לחפש תמיכה סביב 845.0$ בטווח של שבועיים.

נפט: מחירי הנפט צנחו אמש ביותר מ- 2.0$, התחזקותו של הדולר בעיקר אל מול האירו והיין מרסנת את הביקוש לסחורות. בן ברננקי נגיד הפדרל ריזרב, הפנה את תשומת הלב אל עבר האינפלציה וכעת גוברות הספקולציות להעלאות ריבית בארה"ב בחודשים הבאים, "המהלך החד בהתחזקותו של הדולר ללא ספק השפיע מיידית על מחירי האנרגיה והמתכות", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק. כעת נסחר חוזה עתידי על הנפט סביב הרמות של 131.60$ לחבית. מבחינה טכנית מגמת הנפט היא עלייה ברורה אך יש לזכור כי עומק התיקון עשוי להביא את המחיר לחפש תמיכה סביב 123.50$ לחבית. 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.