כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

דריכות לקראת המכירות הקמעונאיות בארה"ב

12/06/2008

האירו מתאושש לאחר שרשם את הנפילה הדו יומית החדה ביותר מאז שנת 2005. זאת לאחר שנמסר מכיוונם של מקבלי ההחלטות ב- ECB כי אין לשלול העלאת ריבית באירופה כבר בחודש יולי הקרוב. כזכור הריבית בגוש האירו עומדת של 4.00% ואילו בארה"ב 2.00% ,פער הריביות הנוכחי והתחזית לחודשים הקרובים משחקים לטובתו של האירו. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5565 אל מול האירו, סביב הרמות של 107.00 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9630 אל מול הסטרלינג.

אתמול פורסם ספר הבז' ע"י הפדרל ריזרב בארה"ב. המידע הצביע על האטה כלכלית יחד עם ירידה בהוצאה לנפש. האטה זו באה בד בבד עם עלייה באינפלציה בעיקר כתוצאה מהתייקרות במחירי האנרגיה והסחורות. הנתונים הפושרים הגבירו את לחץ המכירות על השטר הירוק, כעת החוזים העתידיים מתמחרים סיכוי של 85.0% להותרת הריבית על כנה כבר בהחלטת הקרובה.

היומן הכלכלי היומי גדוש בפרסומים כלכליים חשובים מאוד, את מרכז תשומת הלב נפנה לכיוונה של ארה"ב, בשעה 15:30 שעון ישראל יתפרסמו המכירות הקמעונאיות עם צפי לנתון חיובי ש עשוי לתמוך בדולר, כמו כן מאוחר יותר ישא דברים נגיד הפדרל ריזרב, בן ברננקי בשעה 18:30, כזכור בנאומיו הקודמים דחף ברננקי את הדולר להתחזקות בהזכירו את החשש האינפלציוני, ישנו סיכוי סביר כי תסריט זה יחזור על עצמו גם היום.

דולר/שקל: השטר הישראלי מגלה סימני חולשה אל מול הדולר כשכמעט חצה את הרמה הנמוכה מזה חודש ימים. הדולר טיפס 4.9% מה 30 למאי אז נסחר ברמה של 3.2330 שפל של 11 שנים וחצי, התחזקותו של הדולר אל מול השקל באה במקביל ליציבותו בזירה הגלובלית. יש לציין כי חולשתו של השקל נמשכת למרות דבריו של סטנלי פישר כשמסר כי במקרה שימשך קצב האינפלציה הנוכחי ינקוט הבנק המרכזי בכלים המתאימים שברשותו, בכך הותיר דלת פתוחה להעלאות ריבית עתידיות. כעת נסחר הדולר סביב 3.3800 אל  מול השקל, טכנית ספקולנטים מכוונים לרמה של 3.5 שקלים בטווח של שבועות בודדים.

זהב: הזהב ניתר בחזרה למעלה לראשונה השבוע על רקע חזרתו של האירו להתחזק. חולשתו של הדולר מדרבנת סוחרים לנקוט באמצעי גידור כדוגמת רכישת זהב כנכס אלטרנטיבי. הזהב רשם עליה של 34.0% בשנה החולפת ואילו האירו התחזק בכ 16.0% אל מול הדולר. דחיפה נוספת מקבלת המתכת הזהובה מכיוונו של הנפט, עליות המחירים החדות במחירי האנרגיה מעלים את החשש האינפלציוני ומגבירות את הביקוש לסחורות בכלל ולזהב בפרט. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 885.0$ לאונקיה.

נפט: צניחה חדה של 4.6- מליון חביות במלאי בארה"ב דחפה את המחיר מעלה בכ- 5.0$. כמדי שבוע ביום רביעי מתפרסם ע"י מחלקת האנרגיה בארה"ב מלאי הנפט השבועי, ירידה במלאי מעלה את המחיר ולהיפך. אתמול הצפיות בשווקים היו לירידה מתונה יחסית של 1.1- מליון אך כידוע נתון זה הינו קשה מאוד להערכה מוקדמת ובפועל התקבלה ירידה תלולה של 4.6- מליון חביות. השפעתו של הנתון ניכרת מיידית על הנפט שנלחץ לכיוון מעלה ביותר מ 4.0%. כעת מחירו של חוזה עתידי על הנפט נע סביב 136.70$ לחבית עם מומנטום לעליות נוספות.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.