כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר קרוב לשיא של 4 חודשים אל מול היין, ה - G8 מקרין כישלון

16/06/2008

המטבע האמריקאי נסחר קרוב לשיא של ארבע חודשים כנגד היין בשעות הבוקר המוקדמות ביום שני, זאת לאחר שפגישת ה G8 אשר התקיימה ביפן בסוף השבוע החולף, לא נתנה מסר חזק בכל הנוגע לחולשתו של השטר הירוק. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5400 אל מול האירו, סביב הרמות של 1.9535 אל מול הסטרלינג וסביב הרמות של 108.30 אל מול היין.

הדולר חתך את הפסדיו כנגד היין בשל הקניות הרבות של יבואנים יפנים. כמו כן, נראה כי תאבון המשקיעים לסיכון גובר על רקע העליות בשוק המניות בטוקיו כמדד הני-קיי 225 רשם רווחים של 2.6 אחוז. העלייה בתאבון לסיכון עשויה להגדיל את כניסתם של משקיעי הקארי טריידר אשר מוכרים את היין בשל הריבית הנמוכה (0.5%) וקונים נכסים ומטבעות עם תשואה גבוהה יותר.

השרים הפיננסים של 8 המדינות המפותחות לא הזכירו את נושא המט"ח בפגישתם ביום שבת, עם זאת השר הפיננסי היפני, פוקושירו נוקגה הוסיף כי הG8 לא דנו בכל הנוגע להתערבות בשוק המט"ח. בזמן ששר האוצר של ארה"ב, הנרי פולסון ציין כי התחזקות הדולר הינו אינטרס של כל האומות יחד.

היום יתמקדו המשקיעים במספר נתונים חשובים מהזירה הגלובלית: באירופה יתפרסם מדד המחירים לצרכן ליבה שנה לשנה בשעה 9:00 (GMT). כמו כן, תשומת לב רבה תהיה אל עבר מדד התנאים העסקיים הכללי בארה"ב בשעה 12:30 (GMT) ומאוחר יותר בשעה 14:00 (GMT) צפוי לנאום נגיד הפדרל רזרב, בן ברננקה בוושינגטון.

דולר/שקל: המטבע הישראלי סגר את שבוע המסחר החולף בהחלשות אל מול הדולר הירידות אשר נמשכות מתחילת החודש. רמת ההתנגדות נותרה ללא שינוי סביב 3.4860 המהווה שיא של ה 9 למאי השנה ועשויה להבחן בתקופה הקרובה. ביום ראשון, ה15 ליוני התפרסם מדד המחירים לצרכן בישראל הנתון עלה כצפוי ב 0.7% בחודש מאי בהשוואה לחודש קודם, זאת על רקע הקפיצה במחירי האנרגיה והאוכל במדינה כאשר רמת האינפלציה שנתית הסתכמה ב 5.4% לאורך 12 החודשים האחרונים. נזכיר כי יעד האינפלציה אשר קבע בנק ישראל עומד עומד על 1%-3%. הנתון החזק עשוי לדחוף את הנגיד, סטנלי פישר להעלות פעם נוספת את הריבית במשק מהרמה הנוכחית של 3.5% ולתמוך בשטר הישראלי אבל נראה כי עד הכרזת הריבית ההתנהלות בזירה המקומית כלפי השקל תהייה מושפעת בעיקר מתנודות הדולר בעולם.

זהב: החוזה העתידי על הזהב סגר ביום שישי סביב הרמות של 873.65 דולר לאונקיה, התחזקות של 3$. התאוששות המתכת היקרה הגיע לאור ביקושי המשקיעים בכדי לגדר עצמם מפני האינפלציה במשק. הזהב עלה ומחק את ההפסדים קודם לכן, על רקע מסחר ספקולטיבי כי מחירי האוכל הגבוהים ועלויות האנרגיה מדרבנים את הלחצים האינפלציוניים ומעלים את הביקושים למתכות וזאת כתשובה לעליות האינפלציה. יחד עם זאת, בבחינת המצב בצורה רחבה יותר נראה כי בשבוע החולף צנח מחיר הזהב ביותר מ37 דולר לאונקיה בשל הראלי של הדולר כנגד האירו.

נפט: החוזה העתידי על הנפט סיכם את השבוע שעבר בירידה של 2.5%, זאת לאחר ששבוע קודם לכן התרומם הזהב ב8.8%. הבוקר מוסיף הזהב השחור להפסדיו מיום שיש ונסחר סביב הרמות של 134.05 דולר לחבית. מחיר החוזה העתידי הנפט צנח ביותר מ2$ דולר לחבית לאחר שערב הסעודית הציע להוסיף לתפוקת הנפט היומית כ 500 אלף חביות נפט ובכך תסכם את התפוקה היומית בכ10 מיליון חביות.   

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.