כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

לחצי האינפלציה מאוששים את האירו

17/06/2008

לאחר שרשם את השבוע הגרוע ביותר אל מול הדולר מזה שלוש שנים השיב האירו מעט מההפסדים על רקע נתוני אינפלציה גבוהים. קצב האינפלציה השנתי של גוש האירו ניצב ברמה של 3.7%, מעל היעד של הבנק המרכזי האירופי וההערכות המקדימות אשר ניצבו ב רמה של 3.6%. גישתו הניצית של הבנק המרכזי האירופי ובראשו ז'אן קלוד טרישה, כלפי האינפלציה קיבלה אישור נוסף ודברי טרישה בשבועות האחרונים על אפשרות להעלאת ריבית כבר בחודש יולי קיבלו משנה תוקף. האירו לא אחר להגיב והתחזק עד לרמה של 1.5517 אל מול השטר הירוק. האירו נסחר סביב הרמות של 1.5470 אל מול הדולר, 167.40 אל מול היין ו 0.7878 כנגד הסטרלינג ב 22:00 (GMT).

מכיוונה של ארה"ב התקבלו נתונים מעורבים כשברננקי לאכזבת הסוחרים לא סיפק כותרות מרעישות על הדולר בנאומו אמש. מדד הפעילות הכלכלית במחוז ניו יורק הצביע על המשך ההאטה בפעילות המפעלים אולם זרם ההשקעות הזרות נטו, על ביטחונות לטווח ארוך, לארה"ב, גדל משמעותית בחודש אפריל וניצב על 80.28 ביליון דולר. וול סטריט סיים במגמה מעורבת כשמדד הנסד"ק עולה בכ 0.8% אך מדד הדאו ג'ונס יורד ב 0.31%. הדולר נסחר סביב רמות ה 1.5475 אל מול האירו, 108.15 כנגד היין ו 1.9635 אל מול הסטרלינג ב 22:15 (GMT).

המשקיעים ישאו עיניהם אל עבר פרסום נתוני האינפלציה בבריטניה ב 08:30 (GMT). קצב האינפלציה השנתי צפוי להתייצב ברמה של 3.2% מעל היעד העליון אותו קבע הבנק ב 3.0%. גישתו התקיפה של מרווין קינג, נגיד הבנק המרכזי הבריטי, כלפי האינפלציה על קרע הנתונים הצפויים עשויה להעניק תמיכה למטבע המלוכני. בגרמניה יפורסם סקר ה ZEW לסנטימנט הכלכלי. מכיוונה של ארה"ב צפוי זרם נתונים נכבד כשעיקר תשומת הלב תופנה אל עבר פרסום מדד המחירים ליצרן ב 12:30 (GMT) אשר עשוי להעניק תמיכה לשטר הירוק.

דולר/שקל: השקל שב להתחזק אל מול הדולר על רקע נתונים חיוביים מהמשק הישראלי וחולשה של השטר הירוק בזירה הגלובלית. החשבון השותף עלה ברבעון הראשון של 2008 לרמה של 1.1 ביליון דולר. כמו כן, ביום ראשון פורסם מדד חודש מאי אשר עמד על 0.7% כששיעור האינפלציה בשנים עשר החודשים האחרונים ניצב ב 5.4% גבוהה מעל היעד העליון של בנק ישראל העומד על 3%. פרסום המדד הגביר את ההסתברות להעלאת ריבית נוספת על ידי בנק ישראל והעניק תמיכה לשטר הישראלי. הדולר התממש מעט בזירה הגלובלית עם פתיחת השבוע, לאחר שרשם רווחים נרחבים כנגד האירו, נתונים חלשים מכיוונה של ארה"ב העניקו רוח גבית למכירות על השטר הירוק גם אל מול השקל. בבין בנקאי נסחר השקל סביב רמות ה 3.3560 ב 21:38 (GMT) כשתמיכה קרובה מגיעה סביב רמות ה 3.33 התנגדות ב 3.39.

נפט: לאחר שפתח את השבוע בסערה וזינק לשיא חדש ברמה של 139.90 $ לחבית התממש הזהב השחור בחדות וסיים סביב רמות ה 133$. החולשה של הדולר בזירה הגלובלית במקביל לידיעות על אפשרות לשיבושים בקידוחי הים הצפוני הובילו לגל קניות מסיבי על הנפט אשר נסק לשיא חדש. אולם, משנעצר מהלך היחלשותו של הדולר במקביל לידיעות כי ערב הסעודית תגביר את תפוקת היצור היומית מיהרו הסוחרים לממש את הזהב השחור. חוזה עתידי לחודש יוני על הנפט ניחר סביב הרמות של 133.45 ב 21:50 (GMT)

זהב: המתכת היקרה נהנתה מהזינוק במחירי הנפט וחולשתו של הדולר וזינקה עד לכדי 897 $ לאונקיה. החולשה של הדולר כנגד האירו העלתה את האטרקטיביות של הזהב כהשקעה אלטרנטיבית כשהזינוק במחירי הנפט מחזק את ביקושי הקניה על הזהב. אולם, משנחתכו מחירי הנפט ומסעו צפונה של האירו נעצר איבדה המתכת היקרה מעט רווחים. התמיכה הקרובה של הזהב ניצבת ב 880$ לאונקיה התנגדות מגיעה ב 890$. חוזה עתידי לחודש יולי על הזהב נסחר סביב הרמות של 884.5 $ לאונקיה ב 21:55 (GMT)

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.