כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

חששות מסטגפלציה בכלכלת ארה"ב מחזקות את המכירות על השטר הירוק

18/06/2008

פרסום מדד המחירים ליצרן הצביע על עליה של כ 1.4% בחודש מאי כשקצב המדד השנתי עומד על 7.2%, הנטיה של היצרנים להעביר את התייקרות עליות היצור אל הצרכנים מגבירה את הלחצים האינפלציוניים. במקביל המשיך שוק הדיור לשדר סימני חולשה עם ירידה של כ 3.3% בהתחלות הבתים כשהיצור התעשייתי יורד בכ-  0.2% על רקע האטה בצריכה הפרטית. החששות מפני מצב בו תתקיים התפרצות אינפלציונית בצד עליה באבטלה הנקרא בפי הכלכלנים כסטגפלציה, התגברו. נזכיר כי שיעור האבטלה בארה"ב זינק לאחרונה מרמה של 5.1% ל 5.5%. שלל הנתונים החלשים יקשה על הפדרל ריזרב להעלות את הריבית בטווח הקרוב, על רקע ההערכות אלו חזרו המשקיעים למכור את השטר הירוק בזירה הגלובלית. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5515 אל מול האירו, 107.95 כנגד היין ו 1.9574 אל מול הסטרלינג ב 19:40 (GMT).

שיעור האינפלציה באי הבריטי זינק לרמות שיא של למעלה מעשור כשמדד המחירים לצרכן עלה בכ 0.6% בחודש מאי והתייצב על קצב שנתי של 3.3%. אולם נגיד הבנק המרכזי הבריטי מרווין קינג לא סיפק כותרתו בנאומו וציין כי כיוונה של הריבית אינו ברור כרגע. על אף הלחצים האינפלציוניים בממלכה, חשיפתה של הכלכלה הבריטית למגזר הפיננסים החבול על רקע שוק דיור מקרטע מקשים על העלאת ריבית קרובה. הספקנות של הסוחרים לגבי ממשותה של העלאת ריבית קרובה הכבידה על המטבע המלוכני. הסטרלינג נסחר סביב הרמות של 1.9565 אל מול הדולר , 0.7925 כנגד האירו ו 211.25 כנגד הסטרלינג ב 19:55 (GMT).

המשקיעים ישאו עיניהם אל עבר פרסום הפרוטוקולים מהכרזת הריבית האחרונה בבריטניה ב 08:30 (GMT) בא הוחלט להותיר את הריבית ללא שינוי. התחזיות צופות הצבעה ברוב של 8 ל 1, פרסום הפרוטוקולים ימקד את תשומת לב המשקיעים בפרט לאור נתוני האינפלציה האחרונים. בהמשך היום צפוי הנגיד הבריטי מרווין קינג לשאת דברים ב 18:30 (GMT) ובמידה ויאותת על כוננה להעלות את הריבית אנו עשויים ליראות ביקושי קניה נרחבים על הסטרלינג. בארה"ב יפורסמו מלאי הנפט ב 14:35 (GMT) ירידה נוספת במלאים על רקע חולשת הדולר עשויה לעורר המשך קניות על הזהב השחור.

דולר/שקל: המטבע הישראלי רשם רווחים נאים אל מול הדולר כשהוא מתחזק במעל ל 2.3% ושערו היציג נקבע ב 3.3400. נתוני האינפלציה האחרונים מכיוונה של הכלכלה הישראלית חיזקו את ההערכות כי אנו עשויים ליראות מספר העלאות ריבית עד לסוף השנה. מנגד חזר השטר הירוק לרשום הפסדים בזירה הגלובלית מגמה אשר באה לידי ביטוי גם כנגד השקל. מצבה העגום של כלכלת ארה"ב מנגד החליש את ההערכות כי אנו צפויים להעלאת ריבת קרובה. התמיכה הקרובה של הזוג ניצבת סביב רמות ה 3.33 כשבחינה של רמת ה 3.30 נראית קרובה, ההתנגדות מגיעה סביב רמות ה 3.3580. במסחר הבין בנקאי נסחר השקל סביב הרמות של 3.3360 אל מול הדולר ב 18:00 (GMT).

נפט: הזהב השחור נסחר בתנודתיות עם נטייה לירידות שערים על רקע ההערכות להגברת היצור היומי של חביות נפט מכיוונה של ערב הסעודית. מההיבט הטכני ניתן ליראות סימן לחולשה לאחר שקבע פסגה חדשה עם פתיחת השבוע אך לא צלח לסיים את היום בעליות. רמת התמיכה הקרובה המשמעותית ניצבת סביב 127$ לחבית ההתנגדות מגיעה סביב 135.50$. החולשה של הדולר בזירה הגלובלית לא תמרצה הפעם את סוחרי הלונג  על רקע התגברות החששות מפני השפעתה של ההאטה הכלכלית על הביקושים. חוזה עתידי לחודש יוני על הנפט נסחר סביב הרמות של 133.40$ לחבית ב 18:15 (GMT).

זהב: המתכת היקרה נסחרה אף היא במגמה שורית קלה על רקע חולשתו של הדולר והתגברות לחצי האינפלציה. מדד המחירים ליצרן בארה"ב התקבל מעל ההערכות המקדימות והעלה את רף האיום האינפלציוני. הזהב משמש כהשקעה לטובת גידור אל מול האינפלציה. החולשה אותה ממשיכה להפגין כלכלת ארה"ב מנמיכה את האפשרות להעלאת ריבית קרובה ומובילה לחולשה של השטר הירוק. הזהב מהווה השקעה אלטרנטיבית לדולר ושובו של הסנטימנט השלילי כלפי השטר הירוק הוביל להתחזקות ביקושי הקניה על המתכת היקרה. חוזה עתידי לחודש יולי על הזהב נסחר סביב הרמות של 886.7$ לאונקיה ב 19:25 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.