כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר השיל כוחו אמש, המשקיעים משנים עמדה בנוגע לריבית הפד

19/06/2008

ביום רביעי נסחר הדולר בירידות שערים אל מול העיקרים, זאת לאחר שהמשקיעים חזרו בם מהערכתם כי הפדרל רזרב עשוי להרים את הריבית לטווח קצר במשק האמריקאי מהרמה הנוכחית של 2.0%. מנגד אין אנו יכולים להגיד כי המצב בגוש האירו מעודד במיוחד כאשר הנתונים הכלכלים לאחרונה מעורבים ובטחון הצרכנים יורד בצורה דרסטית.

הקונפליקט של הבנקים המרכזים האם לענות ללחצים האינפלציוניים או לטפל בהאטה הכלכלית צפוי להביא למסחר תנודתי במיוחד בימים הקרובים כאשר הצניחה בשוק המניות אמש מוסיפה להחלשות השטר הירוק.

ציפיות המשקיעים לעליית ריבית הפד בחודש אוגוסט נמוגו, זאת לאחר המשך ההאטה בשוק הבתים בארה"ב כאשר התחלות הבתים באמריקה לחודש מאי הצביעו על רמה המוכה ביותר מזה 17 שנה. מנגד, העליות במחירי הנפט מעלות את הלחצים האינפלציוניים בכלכלה הגדולה ועם זאת נראה שהפד יתקשה להדק את המדיניות המוניטארית. נכון להיום, החוזים העתידיים על ריבית הפד מנבאים 48% כי תהיה עליה של 0.25% בריבית המשק האמריקאי, כאשר קודם לכן הסבירות הייתה 90%.

היום יתמקדו המשקיעים במספר נתונים חשובים מהזירה הגלובלית: בשוויץ הבנק המרכזי יכריז על הריבית במשק בשעה 7:30 (GMT), בבריטניה יתפרסמו נתוני המכירות הקמעונאיות בשעה 8:30 (GMT), בקנדה מיריב תשומת הלב תהיה אל עבר מדד המחירים לצרכן בשעה 11:00 (GMT) ובארה"ב בשעה 12:30 (GMT) יתפרסם הנתון השבועי של תביעות מחוסרי עבודה. 

דולר/שקל: השטר הישראלי סגר את המסחר אמש בירידה כנגד הדולר, זאת על אף שהבנק הישראלי העלה את תחזית הצמיחה במשק מהרמה של 3.2% לרמה של 4.2% לשנת 2008 והקטין את תחזית הצמיחה לשנת 2009 לרמה של 3.1%. נדגיש שבמהלך 4 השנים האחרונים נתוני התמ"ג במשק המקומי היו מעל 5% והגיעו לשיא של 5.3% בשנת 2007. נתוני האינפלציה במשק הישראלי עומדים על 5.4% שנה לשנה, זאת על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הרבה מעל היעד אשר קבע הבנק המרכזי בין 1%-3%. ביום שני הקרוב צפוי נגיד הבנק המרכזי להכריז על ריבית המשק כאשר סבירות גבוה שהריבית תעלה בעוד כ0.25% לרמה של 3.75%, ביחד עם החלשות הדולר בזירה הגלובלית אנו עשויים לראות את השקל חוזר עם ידו על העליונה. 

זהב: החוזה העתידי על הזהב סגר את המסחר אמש בעליה, זאת על רקע העלייה החדה של הנפט וההחלשות של הדולר בעולם והאירו בפרט. המשקיעים נכנסים לפוזיציות קניה על המתכת היקרה אשר מהווה אלטרנטיבה לירידות השטר הירוק. מבחינה טכנית רמת ההתנגדות המשמעותית עומדת כעת על 893.00 דולר לאונקיה כאשר מעליה הרמה של 900.00 דולר לאונקיה. החוזה העתידי על הזהב סגר את המסחר אמש סביב הרמות של 897.00 דולר לאונקיה.

נפט: החוזה העתידי על הזהב השחור זינק אמש ב2$ ונסחר סביב הרמות של 137 דולר לחבית על רקע השביתה בניגריה ודברי הבית הלבן כי אינם מצפים להכרזות כלשהן להגדיל את תפוקת הנפט בפגישה אשר תקיים ערב הסעודית ב Jeddah. מבחינה טכנית רמת ההתנגדות המשמעותית עומדת כעת על 136.85 דולר לחבית. החוזה העתידי על הנפט סגר את המסחר אמש סביב הרמות של 136.40 דולר לחבית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.