כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

השקל ממשיך להפגין עוצמה, עד מתי?

22/06/2008

בזירה המקומית

השקל ממשיך להפגין עוצמה, עד מתי?, החלטת הריבית מחר ביום שני

דולר/שקל:  השטר הישראלי סגר את שבוע המסחר בהתחזקות של 1.01% סביב הרמות של 3.3500 אל מול הדולר.

נתוני האינפלציה במשק הישראלי עומדים על 5.4% שנה לשנה, זאת על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הרבה מעל היעד אשר קבע הבנק המרכזי בין 1%-3%. מנגד, אומנם הבנק הישראלי העלה את תחזית הצמיחה במשק מהרמה של 3.2% לרמה של 4.2% לשנת 2008 אך הקטין את תחזית הצמיחה לשנת 2009 לרמה של 3.1% ובהשוואה ל 4 השנים האחרונים נתוני התמ"ג במשק המקומי היו מעל 5% והגיעו לשיא של 5.3% בשנת 2007.

בנק ישראל מנסה להתמודד בחודשים האחרונים בהתחזקות המטבע המקומי ומצד שני עליית המחירים במשק-האינפלציה. המדיניות המוניטארית אשר בה דוגל נגיד הבנק הינה העלאת ריבית בכדי לבלום את עליית המחירים בכלכלה המקומית אבל נשאלת השאלה מה קורה עם ענף היצוא אשר ניזוק קשה בשל התחזקות השקל כנגד הדולר. 

ביום שני צפוי נגיד הבנק המרכזי, סטנלי פישר להכריז על ריבית המשק כאשר סבירות גבוה בקרב האנליסטים שהריבית תעלה בעוד כ0.25% ותסתכם ב 3.75%.  החלטה זו עשויה להוסיף לעליות השטר הישראלי אשר ייהנה מפער חיובי של 1.75% אל מול הדולר זאת על רקע הערכות כי נגיד הפדרל רזרב, בן ברננקה ככל הנראה ישאיר את הריבית לטווח קצר בכלכלה האמריקאית ללא שינוי ברמה של 2.0% בלבד.

נדגיש, ההערכות כי הנגיד הבנק המרכזי הישראלי אף ימשיך בהעלאות ריבית עד לרמה של 4.0% עד סוף השנה הנוכחית נובעות מהחלטתו של סטנלי פישר, התואמת את חוק בנק ישראל, להתמקד בנושא האינפלציה הגבוהה. כאשר הרקע הוא העלייה המתמשכת במדד המחירים לצרכן בחודשים האחרונים, כשמדדי החודשים הקרובים צפויים להיות גבוהים אף הם: 0.6% ביוני ו-0.3% ביולי ובאוגוסט. כאשר את הקרדיט אפשר ליחס לעליות מחירי והנפט בזירה העולמית. מבחינה טכנית רצועת המסחר בדולר/שקל נותרה ללא שינוי - רמת ההתנגדות המשמעותית עומדת על 3.3750 ותמיכה חזקה ברמה של 3.3220.

טיפ שבועי : נגזרים- החוזה על הנאסד"ק עשוי להשיל כוחו, מדיניות מוניטארית ללא שינוי  

השבוע החולף היה תנודתי במיוחד בשווקים הפיננסים, אם זה על רקע נתוני מאקרו כלכליים מהזירה הגלובלית או המסחר הספקולטיבי בזהב השחור לקראת הפגישה שיזמה ערב הסעודית בנוגע למחירי הנפט. החוזה העתידי על נאסד"ק 100 טיפס לרמת שיא של 1978.88 דולר ב 19 לחודש אך לא הצליח לשמור על רמתו החזקה וצנח כאשר המסחר נסגר סביב רמות של 1941.50 דולר. מבחינה טכנית רמת התמיכה המשמעותית עומדת כעת על 1915.15 דולר, המהווה שפל של ה 12 לחודש, החוזה על הנאסד"ק 100 עשוי לבחון רמה זו, פריצה מטה עשויה למשוך את החוזה לרמת תמיכה של 1863.1 דולר, המהווה פיבונאצ'י 50.0%.

טיפ שבועי : מט"ח – המטבע הקנדי סוגר את השבוע בעליה של 1.1%

בסוף השבוע התפרסמו בקנדה נתוני המכירות הקמעונאיות מעודדים, כאשר נתוני הליבה חודש לחודש עלו ב 1.1% וגברו על ציפיות השוק אשר עמדו על צמיחה של 0.5% בלבד ובכך סייעה לדולר הקנדי להתחזק לרמות של 1.0010 אל מול השטר הירוק עם פרסום הנתון אך הצניחה במחירי האנרגיה כגון הנפט משכה משקיעים רבים לממש רווחים ולסגור פוזיציות קניה על דולר הקנדי אשר סגר את המסחר ביום שישי סביב הרמות של 1.0165. יחד עם זאת, בסיכום השבועי זינק השטר הקנדי ביותר מאחוז שלם כנגד הדולר האמריקאי. מבחינה טכנית ,הניתוחים היומיים מלמדים כי פריצת רמת התמיכה של פיבונאצ'י רטרסמנט 23.6% ברמה של 1.0025 תהווה איתות מכירה משמעותי אשר עשוי למשוך את הצמד דולר/קנדי לרמת התמיכה הבאה של 0.9840.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.