כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

מתיחות לקראת פרסום סקר ייצור ISM מארה"ב

1/07/2008

הדולר האמריקאי מתייצב כנגד העיקריים על רקע אפקט סוף הרבעון השני של 08' זאת לאחר שרשם שפל של שלושה שבועות אל מול האירו אתמול בתחילת המסחר."עם סוף הרבעון משקיעים רבים מארגנים מחדש את תיק ההשקעות קונים דולר ומוכרים אירו", כך נמסר מטריידר בכיר בחברת השקעות גדולה מלונדון. חשוב לציין כי האירו עשוי לחפש נקודת זינוק חדשה לקראת העלאת ריבית באירופה הצפויה בעוד יומיים בלבד. כעת נסחר הדולר סביב 1.5740 אל מול האירו, סביב הרמות של 106.15 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9920 אל מול הסטרלינג.

הבנק המרכזי האירופי תומך באירו כשהתחזית הרווחת היא להעלאת ריבית של רבע אחוז לרמה של 4.25% בחמישי הקרוב. קצב האינפלציה השנתי באירופה נע סביב 4.0%, כפול מיעד של 2.0% בלבד.  ה- ECB נחוש בגישתו הניצית למגר את האינפלציה ואף עשוי לרמוז על העלאות ריבית עתידיות, תסריט מסוג זה עשוי להעניק לאירו דחיפה משמעותית נוספת.

שר האוצר האמריקאי, פאולסון נאם במוסקבה אתמול ומסר כי הוא מאמין בדולר חזק ומקבלי ההחלטות פועלים לשיפור הבעיות הכלכליות, דבריו לא מצליחים להוות גורם משמעותי והשווקים הפיננסים פשוט מתעלמים. היום נסב את מרבית תשומת הלב נפנה שוב לכיוונה של ארה"ב עם פרסומו של סקר ISM ייצור, הסקר מעניק תמונה כוללת על ענף הייצור ע"י שיכלול מס' הזמנות חדשות, מועסקים, פריון, מלאי וכו' , כל מס' גבוה מ- 50 מלמד על התרחבות בענף הייצור ומס' נמוך מ- 50 מלמד על התכווצות כלכלית. הצפייה בשווקים היא לירידה מאינדקס של 49.6 ל- 48.6 ז"א שההתכווצות בענף הייצור גוברת, האפקט עשוי להיות שלילי על הדולר האמריקאי.

דולר/שקל: השטר הישראלי ממשיך לצבור רווחים אל מול הדולר, הסיבה העיקרית טמונה בחולשתו של המטבע האמריקאי בזירה הגלובלית. בימים האחרונים קיים מתאם גבוה ביחסי הכוחות שבין האירו והדולר והשקל מול הדולר, חולשתו של הדולר אל מול האירו באה לידי ביטוי אל מול השקל במהרה. בשוק המקומי קיימת ציפייה מהנגיד, סטנלי פישר לנסות ולדחוק את האינפלציה מטה ע"י העלאות ריבית נוספות, הערכות אלה ידועות למשקיעים שתומכים אף הם בשטר הישראלי. כעת נסחר הדולר סביב 3.3400 אל מול השקל.

נפט: "ירידה לצורך עליה", כך מגדירים מרבית הסוחרים את מגמתו של הנפט הידוע בכיניו הזהב השחור. לאחר שטיפס לשיא של כל הזמנים מעבר לרמה של 143.0$ נסחר כעת חוזה עתידי על הנפט סביב הרמות של 140.30$ לחבית, הנימוק העיקרי לירידה הינו החשש מירידה בביקוש העולמי לאנרגיה בשל האטה כלכלית, אך סוחרים רבים וספקולנטים מאמינים כי עדיים לא נאמרה המילה האחרונה, "הנפט מחפש נקודת זינוק נוחה ואנו נהיה הראשונים לנצל זאת, אני לא מודאג חולשתו של הדולר והמתח סביב התפתחות תוכנית הגרעין האיראני יביאו לכך", כך נמסר לפינוטק ע"י טריידר סחורות בכיר מהסיטי של לונדון. 

זהב: הזהב אמנם בירידות מתונות אך פריצה של 940.0$ לכיוון מעלה עשויה במהרה להחזיר את המחיר אל עבר 960.0$, כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 927.0$ לאונקיה. המתכת הזהובה טיפסה לשיא של חמישה שבועות וצנחה בחזרה לרמת הפתיחה של אתמול כשמשיכות רווחים אגרסיביות באו עם התייצבותו של הדולר והרגיעה סביב הנפט. כידוע את ההשפעה העיקרית מקבל הזהב מכיוונו של הדולר, חולשתו של השטר הירוק מעלה את האטרקטיביות של הזהב וכך גם את מחירו.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.