כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

איתות להעלאת ריבית עשוי לתמוך דרמטית באירו

2/07/2008

נתוני סקר ISM הפתיעו את המשקיעים כשהתקבלו מעל לרמת המבחן של 50 נקודות ב 50.2 ואותתו על התרחבות קלילה בפעילות סקטור התעשייה. וול סטריט נאבק לסיים בטריטוריות חיוביות והצליח, לאחר הירידות הרצופות של הימים האחרונים וכניסה לרמות של מכירות יתר.  הדולר התייצב כנגד האירו לאחר שמשקיעים נמנעים מכניסה מסיבית לפוזיציות לקראת נתוני שוק העבודה בארה"ב והכרזת הריבית בגוש האירו ביום חמישי הקרוב. הנתונים מכיוונה של ארה"ב לא צפויים לעשות חסד עם השטר הירוק ועלולים ליצור גל של מכירות, שוק העבודה צפוי לרשום גריעה של כ 60 אלף מישרות על פי סוכנות הידיעות רוייטרס. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5790 כנגד האירו, 106.00 אל מול היין ו 1.9940 כנגד הסטרלינג ב 19:25 (GMT).

סקר הטנקן ביפן התקבל מעל ההערכות המקדימות ונתן למשקיעים מעט סיבות לאופטימיות כלפי הכלכלה היפנית אשר זכתה להערכות שליליות בעת האחרונה. חשיפתה של הכלכלה היפנית מוטת היצוא לארה"ב, העלתה את ההסתברות למיתון כשהתחזקותו של היין מדירה שינה מעיניהם של היצואנים. אולם סימנים חיוביים בפעילותה, מכיוונה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם על רקע המשך הימנעות מסיכון בקרב שחקני ה Carry Trade, הובילו לביקושי קניה נאים על היין. המטבע היפני נסחר סביב הרמות של 106.05 כנגד הדולר, 167.45 אל מול האירו ו 211.50 כנגד הסטרלינג ב 19:40 (GMT)

המשקיעים ישאו עיניהם אל עבר דברי טרישה בפתיחת יום המסחר ב 07:15 (GMT) בכדי לנסות ולדלות רמזים לגבי הכרזת הריבית הצפויה ביום חמישי הקרוב. איתות נוסף לכיוון העלאת ריבית עשוי לתמוך דרמטית באירו. מאוחר יותר ב 09:00 (GMT) יפרסם גוש האירו את נתוני מדד המחירים ליצרן. מכיוונה של ארה"ב יפורסם סקר ADP לכמות המשרות החדשות במשק האמריקאי אשר צפוי להצביע על גריעה של 20K מישרות. נתוני הזמנות מוצרים ברי קיימא והזמנות תעשייתיות ב 14:00 (GMT) צפויים להצטרף לסקר ADP ולהכביד על השטר הירוק על פי ההערכות המקדימות.

דולר/שקל: השקל התחזק סמוך לרמות השיא של החודש האחרון, שערו היציג נקבע ב 3.3380, כשלאחר קביעת היציג התקבלו דיווחים על מכירות מסיביות מצד בנקים מקומיים אשר חיזקו את הזוג עד לכדי 3.2960. ההערכות כי הריבית בישראל צפויה לעלות בעוד הדולר מפגין חולשה בזירה הגלובלית תומכים בהמשך הקניות על השטר הישראלי. הסוחרים כבר נושאים עיניהם אל עבר רמת ה 3.2180 אשר היוותה את התחתית למהלכו האחרון של הזוג. נתוני האינפלציה הגבוהים בישראל התומכים בהעלאת ריבית, בעוד, בארה"ב נמשכת הידרדרות הכלכלה המקשה על תזוזה מעלה של הרבית עשויים להוביל את הזוג אף מתחת לרמת ה 3.20. השקל נסחר סביב הרמות של 3.30 כנגד הדולר בבין בנקאי ב 17:50 (GMT).

נפט: הציפייה לעליה במלאי ארה"ב על רקע התייצבות מסוימת של הדולר הקשו על המשך מסעו צפונה של הזהב השחור אשר סיים את המסחר סמוך לרמת ה 140$ לחבית. המסחר התאפיין בעצבנות גבוהה על רקע הדיווחים לאפשרות של תקיפה ישראלית קרובה באיראן כשמחיר הנפט התרומם עד לכדי 143.3$ לחבית, במידה ואכן תבוצע תקיפה ההערכות בשוק נוקבות במחיר של 200$ לחבית. המימושים לא אחרו להגיע כשמשקיעים לוקחים בחשבון את ההערכות לעליה של 1.4 מיליון חביות במלאי ארה"ב והתייצבות הדולר כנגד האירו מאיצה את המהלך. חוזה עתידי לחודש יולי על הנפט נסחר סביב הרמות של 140.30 $ לחבית ב 18:25 (GMT).

זהב: המתכת היקרה המשיכה בנדידתה צפונה על רקע מחירי האנרגיה הגבוהים וירידות בבורסות העולם. החיפוש אחר השקעה אלטרנטיבית לשווקי המניות ומוניטין הזהב כחוף מבטחים בתקופות בהן הכלכלה מקרטעת היוו תמיכה משמעותית לגל ביקושי הקניה על הזהב אשר האמיר עד לכדי 948.2$ לאונקיה. מחירי האנרגיה הגבוהים מחזקים את החששות מפני התגברות האינפלציה ומפנה השקעות אל המתכת היקרה כאמצעי גידור. חוזה עתידי לחודש אוגוסט על הזהב נסחר סביב הרמות של 942.5$ לאונקיה ב 18:35 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.