כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

יום חמישי הגדול

3/07/2008

שרת האוצר של צרפת קריסטין לגארד ציינה כי הדולר חלש יתר על המידה על אף הצהרותיו של הנרי פולסון מקבילה האמריקאי. שר האוצר האמריקאי הנרי פולסון ונשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, הצהירו לא פעם כי דולר חזק הינו אינטרס לאומי אך הצהרותיהם זכו להתעלמות מצד הסוחרים על רקע חולשתה של הכלכלה האמריקאית. עד כה לא עצרו הלחצים הפוליטיים בגוש האירו את נשיא הבנק האירופי ז'אן קלוד טרישה מלדבוק בגישתו הניצית כנגד האינפלציה. הנתונים האחרונים מגוש האירו הצביע על סקר האינפלציה על קצב שנתי ברמה של 4.0% כשיעד הבנק המרכזי ניצב ב 2%, בנוסף, מדד המחירים ליצרן התקבל מעל ההערכות ברמה של 7.2% והעמיק את החששות מפני אינפלציה. הנתונים האחרונים בצרוף דברי טרישה מתחילת חודש יוני לגבי אפשרות סבירה להעלאת ריבית בפגישתו הקרובה של הבנק המרכזי האירופי, הובילו לציפיות כי הריבית אכן תועלה בכ 0.25% לרמה של 4.25%. האירו רשם רווחים נאים לקראת הכרזת הריבית כשהוא נסחר סמוך לרמות השיא של כל הזמנים אל מול הדולר.

הכלכלה בגדולה בעולם ממשיכה לשדר סימני מצוקה כשסקר ADP לכמות המשרות החדשות הצביע על ירידה של 79K לעומת צפי לירידה של 20K.  סקר ADP מהווה נתון מקדים לפרסום הרשמי אשר הוקדם להיום על רקע חג העצמאות האמריקאי שיחול ביום שישי. אומנם הקורולציה בין הנתונים אינה גבוהה אך סקר ה ADP מהווה אינדיקציה מקדימה לגבי הנתון הרשמי כשההערכות חוזות גריעה של כ 60K מישרות. הימשכות החולשה בשוק העבודה קובלת משמעותית את ידי הפד מהעלאת ריבית ולכן החשיבות העליונה לנתון הקרוב. במידה ואכן תועלה הריבית בגוש האירו ותירשם גריעה נרחבת של מישרות משוק העבודה עלול השטר הירוק להרחיב את ההפסדים של הימים האחרונים. אולם, שיבושים בתסריט עשויים להביא את השטר הירוק לחתוך מעט מהפסדים אלו. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5885 כנגד האירו,106.00 כנגד היין ו 1.9940 אל מול הסטרלינג ב 19:05 (GMT).

להוציא החלטת הריבית והפיי רולס יגדשו את הלוח הכלכלי מספר אירועים משמעותיים נוספים. גרמניה תפרסם את מדד מנהלי הרכש ב 07:55 (GMT) אך מרבית תשומת הלב תופנה אל עבר מסיבת העיתונאים שיכנס טרישה לאחר הכרזת הריבית ב 11:30 (GMT). המשקיעים ינסו לדלות רמזים לגבי מדיניותו המוניטארית העתידית של הבנק כשרמזים לייתכנות של העלאות ריבת נוספות עשויים להעניק תמיכה משמעותית לאירו. בארה"ב יפורסמו שלל נתונים משוק העבודה ב 12:30 (GMT) עם תביעות מחוסרי עבודה ורמת האבטלה. על פי התחזיות נתונים אלו צפויים לתמוך בהמשך מגמת המכירות על השטר הירוק.

דולר/שקל: מסעו דרומה של השקל כנגד השטר הירוק נימשך ושערו היציג נקבע ברמה של 3.2840. נתונים חלשים מכיוונה של ארה"ב וציפייה לעליית ריבית בגוש האירו הובילו את הדולר להפסדים בזירה הגלובלית. החוזק הנוכחי של השקל מתבסס על מהלכו הנוכחי של הדולר בזירה הגלובלית אך בנוסף מונע רבות מהערכות כי רמות האינפלציה במשק הישראלי יובילו את בנק ישראל להעלאת ריבית נוספת אחת לפחות עד לסוף 2008. השקל צלל עד לכדי 3.26 אך מרבית העיניים נשואות אל עבר רמת התמיכה ב 3.2180 אשר מהווה את התחתית של המהלך האחרון. השקל נסחר סביב הרמות של 3.2760 כנגד הדולר בבין בנקאי ב 19:20 (GMT).

נפט: מחירו של הזהב השחור האמיר לגבהים חדשים על רקע ירידה חדה מהצפוי במלאים והישארותו של הגרעין האירני בכותרות. מחירה של חבית נפט נסק לשיא חדש ברמה של 144.15$ לחבית על רקע ירידה של כ 2 מליון חביות במלאי הנפט של ארה"ב. היחלשותו של הדולר והגרעין האירני תמכו בביקושי הקניה על הזהב השחור. מההיבט הטכני מתקרב הנפט לרמות של קניות יתר כשהתנגדות פסיכולוגית המשמעותית ניצבת ב 150.00$ לחבית, תמיכה מקבל הנפט סביב הרמות של 141.70. חוזה עתידי לחודש יולי נסחר סביב הרמות של 143.85 $ לחבית ב 19:45 (GMT).

זהב: המתכת היקרה זכתה למעט עדנה על רקע שיא חדש במחירי הנפט והפסדים של הדולר כנגד האירו. האינפלציה ממשיכה לככב בכותרות הראשיות של העיתונים הכלכליים בתרומתו האדיבה של מחיר הנפט אשר קובע שיאים חדשים חדשות לבקרים. השימוש בזהב ככלי גידור כנגד האינפלציה נפוץ בקרב הסוחרים. כמו כן מהווה הזהב השקעה אלטרנטיבית לדולר הנחלש ובמקביל לשווקי המניות האדומים. מההיבט הטכני ההתנגדות המשמעותית של המתכת היקרה ניצבת סביב 960 $ לאונקיה תמיכה מגיעה סביב רמות ה 940 $. חוזה עתידי לחודש אוגוסט על הזהב נסחר סביב הרמות של 946.5 $ לאונקיה ב 19:55 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.