כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר פותח את השבוע ביציבות

7/07/2008

מעמדו של האירו מתערער אל מול הדולר על רקע ספקולציות כי ה- ECB לא יפעל להעלאות ריבית נוספות בשנה הקרובה. באירופה האינפלציה כעת בקצב של 4.0%, שיא של 16 שנים ואילו קצב הצמיחה הוא 1.5% בהאטה לעומת 1.8% בשנה קודמת.  נגיד הבנק המרכזי, ז'אן קלוד טרישה בנאומו האחרון בחר להפנות את מרבית תשומת הלב לכיוונה של הצמיחה הכלכלית ונמנע להציג את גישתו הניצית כבדרך כלל האפקט המיידי הוא חולשתו של השטר האירופי. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5630 אל מול האירו, סביב הרמות של 107.30 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9755 אל מול הסטרלינג. 

נתונים מאכזבים מכיוונה של יפן מחלישים את היין, סקר הטנקן היה נמוך ב-5 נק' מהצפי, זהו הרבעון השלישי ברציפות שסקר הטנקן רושם ירידות. הסקר מעניק תמונה רחבה וכוללת על כלכלת יפן וכאן  נובעת חשיבותו הגבוהה. גם מבחינה טכנית הנטייה של היין היא להיחלש אל מול הדולר כעת הצמד אוחז סביב 107.30 ומטרת הסוחרים אל כיוון 108.0 כבר בטווח הקצר.

היום נפתחה ועידת ה- G8, בה שותפות שמונה המדינות המובילות בכלכלה העולמית. הפגישה מתקיימת על רקע אינפלציה גלובלית כתוצאה מעליות חדות במחירי המזון והנפט. יתכן כי על סדר היום גם ידובר בדולר החלש, "יהיה מעניין לעקוב אחר דבריו של ברננקי, נגיד הפד בניסיון לקבל רמים לגבי המדיניות המוניטארית אותה ינהיג בחודשים הבאים", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק. 

דולר/שקל: השקל רשם מהלך נוסף של התחזקות אל מול הדולר בשבוע החולף. העלאת הריבית ומדיניותו הניצית של סטנלי פישר תומכים בשטר הישראלי. במבט על השוק הגלובלי ניתן להבחין ביציבות מסוימת סביב מעמדו של הדולר וזו עשויה לבוא לידיה ביטוי גם אל מול השקל המשמעות היא שהצמד עשוי לטפס בחזה אל עבר 3.30 מהרמות של 3.26 בהן הוא נסחר כיום.

זהב: המתכת הזהובה נבלמת והמחיר עשוי אף לנסות ולבחון רמות תמיכה נמוכות יותר לקראת עליה מחודשת, "זוהי ירידה לצורך עליה בלבד", מוסר טריידר סחורות בכיר מלונדון. התייצבותו של הדולר אל מול האירו הביאו משקיעים רבים לסגור פוזיציות בזהב והחלישו אותו מעט, עם חזרתו של האירו למגמה שורית עשוי הזהב להמשיך בטיפוס צפונה. מבחינה טכנית רמת תמיכה ניצבת שמחיר של 918.0$ לאונקיה.

נפט: מחירי הנפט פתחו את השבוע בירידות של יותר מ- 1.0%, זאת על רקע ועידת ה- G8 שעיקר מטרתה לדון בעלייה המטאורית של מחירי האנרגיה ואף להציע פתרונות לאינפלציה הגלובלית. נושא נוסף שעשוי להוות עניין הוא תמיכה בדולר שנחלש מאוד בחודשים האחרונים, מהלך מסוג זה עשוי להביא לירידות נוספות במחירי הזהב השחור. כעת נסחר חוזה עתידי סביב 143.75$ לאונקיה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.