כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר שומט רווחים על רקע פסימיות במגזר הפיננסי

8/07/2008

המשך החששות מפני מחנק האשראי וחולשתו של המגזר הפיננסי בארה"ב הובילו לגל מכירות על השטר הירוק אשר החזיר את מרבית הרווחים שרשם אל מול האירו והיין. הירידות בוול סטריט תרמו גם הן להיחלשותו של השטר הירוק. המטוטלת של הדולר אשר מוקדם יותר, רשם רמות שיא של שבוע כנגד האירו טרם ניחלש חזרה אל מעבר לרמות ה 1.5750, בא לידי ביטוי גם בשווקי המניות. חוסר הוודאות סביב עתידה של הכלכלה הגדולה בעולם מוביל לתנודתיות גבוהה בשווקים הפיננסים. מחד כניסה לרמות של מכירות יתר בשווקי המניות מפתה סוחרים לחפש פוזיציות קניה מאידך הנתונים הכלכליים החלשים המרפים את ידיהם. יש להניח שתשומת לב מרובה תופנה אל עבר עונת הדוחות שהחלה השבוע ועשויה להכריע את הכף. הדולר נסחר סביב רמות ה 1.5720 כנגד האירו, 107.15 אל מול האירו ו 1.9765 ב 20:33

הפתיחה החיובית בשווקי המניות האירופים הגבירו את התיאבון לסיכון בקרב המשקיעים אשר הרחיבו את מכירותיהם על היין. אולם, שורה של נתונים חלשים מכיוונה של הכלכלה האירופית ועליה במחירי הנפט החזירו את מרבית הרווחים שרשמו המדדים המובילים כשוול סטריט נסחר במגמה מעורבת. הפסימיות לא אחרה להגיע ומשקיעי ה Carry Trade  שבו לקנות חזרה את היין בכדי לסגור פוזיציות הלוואה. היין נסחר סביב הרמות של 107.20 אל מול הדולר, 168.55 כנגד האירו ו 211.95 אל מול הסטרלינג.

פרסום מכירות הבתים הקיימים בארה"ב יהוו את הנתון המרכזי ליום יחסית דליל בארועים כלכליים משמעותיים. הצפי עומד על ירידה של כ 2.3% במכירות הבתים לאחר העלייה המפתיע של 6.3% בחודש אפריל. נתון זה מאותת כי התחתית בשוק הדיור האמריקאי עדיין אינה בנמצא ועשוי לעורר מכירות על השטר הירוק.

דולר/שקל: מפרסום הפרוטוקולים של בנק ישראל עולה כי בהחלטת הריבית האחרונה שררה תמימות דעים בקרב מקבלי ההחלטות להעלות את שיעור הריבית.החשש מפני המשך העלייה במחירי האנרגיה והשפעתם על מחירי המוצרים המקומיים היווה גורם עיקרי בהחלטה. נגיד בנק ישראל סטנלי פישר נשא דברים תקיפים ביותר כלפי חשיבות ייצוב במחירים והחזרת רמת האינפלציה במספר אירועים שונים כשהאחרון שבהם בועידת קיסריה. פישר ציין כי חשיבות העלאת הריבית מצויה בצורך לרסן השפעת עליית מחירי מוצרי היבוא על מחירי המוצרים המקומיים וכי בנק ישראל ישמור על יציבות המחירים באמצעות מדיניות הריבית. הישארות האינפלציה סביב הרמות הנוכחיות תביא את בנק ישראל ככל הנראה להעלאת ריבית נוספת אשר צפויה לתמוך בהמשך מגמת ההתחזקות של השטר הישראלי. השקל התחזק מעט במסחר הבין בנקאי כשהוא נסחר סביב הרמות של 3.2550 ב 18:15 (GMT).

נפט: הזהב השחור התממש בחדות כשהוא צולל עד לכדי 139.50$ לחבית, אך סיים סמוך לרמות הפתיחה כשהוא מחזיר את מרבית ההפסדים. נתונים חלשים מכיוונה של הכלכלה האירופית במקביל להצהרות אשר הביאו דאגה ממחירי האנרגיה הגבוהים מכיוון ועידת ה 8G, הוו זרז למכירות נרחבות על הנפט. הסוחרים מיהרו לממש את רווחי המהלך האחרון אך מנגד לכשחצה מחיר הנפט את רמת ה 140$ לחבית שבו ביקושי הקניה. במקביל חזר הדולר לרשום הפסדים אל מול האירו כשהוא תומך בהתחזקות מגמת הקניות על הנפט. חוזה עתידי לחודש יולי על הנפט נסחר סביב הרמות של 141.20$ לחבית ב 18:35 (GMT).

זהב: פתיחתו החזקה של הדולר את השבוע באה לידי ביטוי ביתר שאת בשוק המתחות כשהזהב נילחץ מטה עד לכדי 916.3$ לאונקיה. סוחרים מימשו רווחים על רקע פתיחה חזקה של הדולר אך משחזר השטר הירוק לרשום הפסדים כנגד האירו שבו ביקושי הקניה על הזהב. ההתאוששות בשוק הנפט תמכה גם היא במגמת הקניות על המתכת היקרה. ההתנגדות הקרובה של הזהב ניצבת ב 933$ לאונקיה תמיכה מגיעה סביב רמות ה 916$. חוזה עתידי לחודש אוגוסט על הנפט נסחר סביב הרמות של 926.3$ לאונקיה ב 19:45 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.