כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר מקבל רוח גבית מכיוונו של ברננקי

9/07/2008

השטר הירוק שומר על יציבות כנגד העיקריים. רוח גבית מסויימת מקבל הדולר מכיוונו של יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי כשאמר בנאומו: "הבנק המרכזי ימשיך את השימוש בהלוואות חירום לחברות הגדולות בוול סטריט מעבר לשנה הנוכחית". דברים אלה באים על רקע משבר האשראי הידוע בארה"ב, המשבר מעיק על חברות רבות ועשוי אף להכניס את הכלכלה הגדולה בעולם למיתון ועימה את העולם כולו. מהלכים מסוג זה של ה- FED שמטרתם להקל על הפעילות הפיננסית מרגיעים את המשקיעים ותומכים בדולר. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5660, סביב הרמות של 107.50 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9700 אל מול הסטרלינג.

למרות התמיכה הזמנית יש לזכור כי הלחץ על השטר הירוק קיים כל העת. אתמול פורסמו נתונים לא מחמיאים נוספים מכיוונה של ארה"ב, אינדקס המשקף צפי למכירות בתים הצביע על ירידה ביחס לתקופה קודמת, מכך ניתן ללמוד כי שוק הבתים והנדל"ן בארה"ב עדיין רחוק מהתאוששות. הריבית כיום בארה"ב עומדת על רמה של 2.00% עפ"י החוזים העתידיים בשיקגו הסיכויים להעלאת ריבית בחודש ספטמבר 08' ירדו מ 65% לכדי 45% בלבד.

משקיעים רבים עדיין מצפים להודעה מועידת ה-G8   לגבי חולשתו של הדולר בזירה הגלובלית, אך נראה כי זו לא תגיע. היום בשעה 10:00 בבוקר נפנה את תשומת הלב אל עבר נאומו של טרישה נגיד הבנק המרכזי האירופי (ECB). בנאומו הקודם לאחר הכרזת הריבית הציג טרישה מדיניות מתונה עם דגש לתמיכה בצמיחה הכלכלית בכך הביא לגל מאסיבי של מכירות על השטר האירופי היחידי, יהיה מענייין לקבל מהנגיד רמזים נוספים על המדיניות המוניטרית העתידית.

דולר/שקל: הצמד נסחר ברצועת מחירים צרה ביחס לחודשים האחרונים. השטר הישראלי ממשית להפגין את חוסנו אל מול הדולר כשגם האיום האיראני החדש אינו משפיע על מעמדו האיתן. רמת התמיכה המשמעותית הינה 3.230 אליה הגיע הצמד ב 30 למאי. מאז תחילת השנה התחזק השקל בכ- 15.0% אל מול הדולר, הנתונים החיוביים ובינהם העודף בחשבון השוטף והאווירה של העלאות ריבית תומכים בשקל, הצפיות בשווקים הן להלאת ריבית נוספת לרמה של 4.0% בסוף החודש. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 3.2700 אל מול השקל.

נפט: הנפט הידוע ביכנוי הזהב השחור צונח 5$ נוספים על רק צפיות להאטה בביקוש העולמי לאנרגיה. לחץ מכירות חזק על הנפט הביא אתמול לירידה יומית של כ- 4.0%, כעת נסחר חוזה עתידי סביב הרמות של 136.0$ לחבית, זאת לעומת רמת השיא של כל הזמנים של 145.87$ בה סגר הנפט בסוף השבוע החולף לפני חג העצמאות בארה"ב. ועידת ה- G8 נתנה את הטון, מהועידה הגיעו קולות הרומזים להאטה גלובלית מה שעשוי להוריד דרמטית את הביקוש העולמי למקורות אנרגיה ובהם הנפט. עם זאת יש לזכור כי הלחצים הגיאופוליטיים סביב נושא הגרעין האיראני נמשכים כל העת ומחיר הנפט עתיד להיות מושפע מכך. היום נפנה את תשומת הלב לארה"ב בשעה 17:35, עם פרסום המלאי השבועי שצפוי לרדת בכ- 1.8 מליון חביות לאחר ירידה של .2.0 מליון בשבוע הקודם. נתון זה קשה מאוד לחיזוי ובתסריט של נתון חיובי מפתיע עשוי המחיר להמשיך את המגמה הדובית כל הדרך אל עבר רמת תמיכה של 132.50$ לחבית בטווח של ימים ספורים בלבד.

זהב: מחירי הזהב אינם ממהרים לרדת למרות התיקון האגרסיבי במחירי הנפט, הסיבה העיקרית היא חוסר הודאות סביב כיוונו של הדולר. עיני הסוחרים נשואות אל עבר מעמדו של הדולר אל מול האירו, כידוע הזהב משמש כגידור מפני שחיקה בערכו של הדולר, בימים אלה השטר הירוק מפגין יציבות אך עדיין אין ודאות לגבי כמה זמן יציבות זו תחזיק מעמד. לאן יפנה הזהב? המשך ירידות מחירי הנפט יקטינו את הלחץ האינפלציוני ועשוייים לגרור מימושים של זהב, זאת בליווי התחזקות של הדולר כנגד האירו ישלחו את מחירה של אונקיית זהב לחפש תמיכה סביב 900.0$ לאונקיה. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 922.0$ לאונקיה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.