כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
יהלומים

גאנה פועלת למניעת כניסת יהלומים מחוף השנהב לתחומה

27/04/2008

גאנה ממשיכה לפעול לשמירת ניקיון מגזר יהלומים שלה ועל פעילות על פי הכללים של תהליך קימברלי וכי יהלומים מהמדינה השכנה, חוף השנהב לא יסתננו לצינורות השיווק הגנאים.

מר ג'ורג' אסאנט סגן מנהל חברת השיווק למינרלים יקרים, (George Asante, Deputy Managing Director at the Precious Minerals Marketing Company - PMMC),  מאיץ באנשי הביטחון בגבולות ארצו למנוע כניסת יהלומים מחוף השנהב לגאנה.

מר אסנאט הסביר כי גאנה מנסה עכשיו לפעול על פי תכנית "ניקוי" בעקבות דו"ח של האו"ם שהאשים את גאנה שהיא מרשה לטרוריסטים להשתמש בה להלבנת יהלומים שנכרו בחוף השנהב. גאנה הייתה על סף הדחה מתהליך קימברלי בגלל הקירבה הגיאוגרפית לחוף השנהב והחשד שיהלומים מחוף השנהב הוחדרו לתחומה. חוף השנהב אינה חברה בתהליך קימברלי והיהלומים הנכרים בתחומה לא מקבלים תיעוד מתאים.

כוח משימה משותף של המכס, משרד ההגירה, כוחות בטחון וכורים נקרא לערנות ושמירה על ניקיון שוק היהלומים של גאנה. הכוח ברשות הגברת ריטה אידי סגנית השר האחראית על המכרות Ms. Rita Tani Iddi, Deputy Minister in-charge of Mines at the Ministry of Lands, Forestry and Mines החלה להפעיל את תכנית בשנה שעברה בעיקר באזור המערבי של גאנה, שנחשב לאזור חלש מבחינה אדמיניסטרטיבית ומבחינת השמירה בגבול.

הגברת אידי אמרה כי צוות הבדיקה של מועצת היהלומים העולמית בדק את היהלומים שנרכשו מהכורים המקומיים ע"י ה- PMMC בתקופה שבין פברואר עד דצמבר 2007 וכי לא נמצאו בהם יהלומים מחוף השנהב. "גאנה שואפת להגיע לאמינות ולייצא יהלומים כמו כל שאר מפיקות היהלומים החברות בתהליך קימברלי" אמרה הגברת אידי.

במסגרת המאמצים שעושה גאנה לפקח על הכרייה יזם המפקח על המינרלים של גאנה רישום של הכורים העצמאיים באזור Lower Birim.

גאנה נחשבת למפיקת יהלומים בינוני בגודלה. על פי נתוני תהליך קימברלי בשנת 2006 ייצאה גאנה  970 אלף קרט יהלומים בשווי כולל של 31 מיליון דולר בערך של  כ- 32 דולר לקרט. איכות היהלומים אינה גבוהה לשם השוואה לסוטו שייצאה 110 אלף קרט בשנת 2006, כמות דומה לזו שייצאה גאנה, אבל בערך של 83 מיליון דולר, 740 דולר לקרט אחד.

http://www.israelidiamond.co.il/index.aspx 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.