כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
בנק הפועלים

אגרות חוב שקליות – מגמה קצרת טווח

22/05/2008

מק"מ – מומלץ להשקעה

עקום המק"מ הוסיף לתלילותו במהלך שבוע המסחר האחרון בעקבות מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל אשר היה גבוה מהתחזיות המוקדמות. תשואת המק"מ לשנה אשר עמדה לפני שבוע על 4.11% עלתה ל  4.33% במהלך השבוע וכיום עומדת על 4.28% ברוטו. נכון להיום מגלם המק"מ ריבית של 4.2% בעוד שנה בדומה להערכות הבנק. לאור זאת, אנו סבורים כי השקעה במק"מ בתשואתו הנוכחית  מומלץ להשקעה.

גילונים – מומלצים להשקעה

להערכתנו אין דילמה באשר לעליית הריבית בשנה הקרובה ועל כן אנו סבורים כי ההשקעה בגילונים מתאימה לתקופה הקרובה. אנו ממשיכים להמליץ על הגילון האחרון (817) אשר מעניק תוספת גבוהה  (0.27%) בהשוואה ליתר הגילונים, אם כי טווח ההשקעה שלו ארוך יותר. נזכיר עוד, כי מנגנון קביעת הריבית בגילון 817 נסמך על ממוצע תשואת המק"מ האחרון שתשואתו גבוהה לעומת הריבית הנקבעת ביתר הגילונים המחושבת לפי ממוצע המק"מים שנסחרים מעל 90 יום. הגילונים הקצרים הנסחרים בתוספות תשואה של 0.1% מעל הממשלתי פחות מעניינים להשקעה.

שחרים –מח"מ קצר-בינוני

האינפלציה הגלומה בעקום השקלי מחזקת את הערכתנו כי העקום השקלי נותר אטרקטיבי. אנו סבורים כי ההשקעה בעקום השקלי צריכה להתמקד בשחרים בעלי מח"מ קצר- בינוני  עד מח"מ של 3 שנים, אשר נסחרים בתשואה ברוטו של 4.6%-5.17% (עד שחר 2681).

למרות מספרן המועט של אגרות החוב הקונצרניות השקליות המדורגות אנו ממליצים על השקעה באגרות אלו כחלק מאסטרטגיה של בניית תיק שקלי. לשם אינדיקציה, אגרות בדרוג AA   מגלמות תוספות תשואה של 0.7% בקירוב, מעל השחרים הבינוניים.

בנוסף, אנו סבורים כי שיפוע העקום השקלי כ -1.3% מצדיק השקעה בשחרים בעלי מח"מ בינוני-ארוך עד 6 שנים אם כי במינון נמוך.

אגרות חוב צמודות מדד - מגמה קצרת טווח

מדדי קצר- ( עד 3 שנים)  - לא מומלצים

האינפלציה בגלומה בצמודים הקצרים עומדת על 3.6% גבוהה מהערכות האינפלציה של הבנק לשניים עשר החודשים הקרובים העומדות על 3%.  לאור האמור אנו סבורים כי הצמודים הקצרים אינם מומלצים להשקעה.

מדדי בינוני - (4-7 שנים) –  מומלץ 

ציפיות האינפלציה משוק ההון ירדו מדרגה במהלך שבוע המסחר האחרון בצמודים הבינוניים. התמתנות האינפלציה הגלומה מרמה של 3.1% בקירוב לרמה של 2.7% מצדיקה השקעה מחדש בצמודים הבינוניים (כמו: גליל 5480,5481). נזכיר, כי בסקירה לפני חודש התרענו מפני ההשקעה בצמודים הבינוניים  בשל ציפיות האינפלציה הגבוהות, מהלך שהצדיק עצמו בהסתכלות לאחור (אגרות אלו רשמו ירידות של 0.6% במהלך אותה תקופה).

באשר לאגרות החוב הקונצרניות, תוספות התשואה הצטמצמו במהלך שבוע המסחר האחרון בשל העלייה בתשואות הצמודים הממשלתיים. לפיכך, יש לבחון היטב את ההשקעה באג"ח קונצרני ולהתמקד באגרות מדורגות גבוה אשר נסחרות בתוספות תשואה 1% מעל הממשלתי.

מדדי ארוך-  (מעל 7 שנים)  מומלץ במשקל נמוך

ציפיות האינפלציה הגלומות בצמודים הארוכים נותרו ברמה סבירה של 2.7% בקירוב, ולפיכך אנו ממליצים על השקעה באפיק זה ומדגישים כי היא כרוכה בסיכון גבוה.

לסקירה המלאה  לסקירה המלאה
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.