כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
בנק הפועלים

בנק הפועלים: "הערכות כי ההאטה בפעילות הכלכלית צפויה להגיע בהמשך השנה"

1/06/2008

אגרות חוב שקליות – מגמה קצרת טווח

ריבית בנק ישראל

למרות נתוני הצמיחה המרשימים לרבעון הראשון של 2008, החליט נגיד בנק ישראל להעלות את הריבית ב- 0.25% בלבד לרמה של 3.5%. להלן הגורמים התומכים בהחלטה:

• האינפלציה הצפויה בשוק וזו העתידה לבוא נמצאת בקרבת גבול היעד העליון של יעד האינפלציה.

• הערכות כי ההאטה בפעילות הכלכלית צפויה להגיע בהמשך השנה.

• בנק ישראל מניח כי לייסוף השקל השפעה מרסנת לרמת המחירים, אם כי בעוצמה נמוכה מבעבר, זאת בנוסף להשפעה הממתנת שלו על הפעילות הריאלית במשק.

מק"מ – אינו מומלץ

לאחר פרסום הריבית לחודש יוני, חלה ירידה בתשואת המק"מ לשנה מרמה של 4.3% לפני שבוע ל- 4.15% כיום. להערכתנו, מהלך זה מפחית את כדאיות ההשקעה במק"מ בתשואתו הנוכחית. בשבוע הקרוב יונפק מק"מ חדש (619) בהיקף של 5.5 מיליארד שקלים, בדומה לסדרה הנפדית.

גילונים – מומלצים להשקעה

במהלך שבוע המסחר האחרון ניתן לראות עליה במחזורי המסחר באגרות החוב מסוג גילון ובעיקר בגילון האחרון (817), אשר ריכז עניין בקרב משקיעים רבים. בדומה לשבועות קודמים, אנו סבורים כי השקעה בגילונים בתקופה בה הריבית במגמת עליה מוצדקת, בהתחשב בתוספות התשואה הגלומות בהם. לאור האמור, אנו ממשיכים להמליץ על השקעה בגילונים ובעיקר על השקעה בגילון האחרון (817) אשר מעניק תוספת גבוהה  (0.30%) בהשוואה ליתר הגילונים, אם כי טווח ההשקעה שלו ארוך יותר.

במהלך חודש יוני צפוי האוצר להנפיק שוב את גילון 817, באמצעות הנפקה שתתקיים לעושי שוק ראשיים בלבד.

שחרים –מח"מ קצר-בינוני

האינפלציה הגלומה בעקום השקלי מחזקת את הערכתנו כי האפיק השקלי נותר אטרקטיבי. אנו סבורים כי ההשקעה צריכה להתמקד בשחרים בעלי מח"מ קצר- בינוני  עד מח"מ של 3 שנים, אשר נסחרים בתשואה ברוטו של 4.52%-5.02% (עד שחר 2681).למרות מספרן המועט של אגרות החוב הקונצרניות השקליות המדורגות אנו ממליצים על השקעה באגרות אלו כחלק מאסטרטגיה של בניית תיק שקלי. לשם אינדיקציה, אגרות בדרוג AA   מגלמות תוספות תשואה של 0.7% בקירוב, מעל השחרים הבינוניים. בנוסף, אנו סבורים כי שיפוע העקום השקלי (של כ -1.32%) מצדיק השקעה בשחרים בעלי מח"מ בינוני-ארוך עד 6 שנים, אם כי במינון נמוך.
 
אגרות חוב צמודות מדד - מגמה קצרת טווח

מדדי קצר- ( עד 3 שנים)  - מומלצים

תחזיות האינפלציה של המחלקה הכלכלית של הבנק עומדות על 3.1% ל- 12 החודשים הקרובים, רמה הדומה לאינפלציה הנגזרת משוק ההון. על אף תשואתן הנמוכה של אגרות החוב הקצרות אנו ממליצים להשקיע בהן, וזאת על רקע החששות מפני המשך עליות מחירי הסחורות והאנרגיה בעולם בשילוב התייקרויות של תוצרים נוספים בשוק המקומי.
כמו כן, אנו ממליצים לגוון את ההשקעה בצמודים הקצרים בהשקעה באגרות חוב קונצרניות בדרוגים גבוהים אשר מעניקות פרמיה על ההשקעה בהן של 0.7% מעל הממשלתיות.

מדדי בינוני - (4-7 שנים) –  מומלץ 

להערכתנו, ציפיות האינפלציה משוק ההון במח"מ הבינוני אשר נותרו השבוע ברמה של 2.7% בממוצע, סבירות ומבטאות את הצפי לחזרת האינפלציה לתוך יעד המחירים. לאור האמור, אנו ממליצים על השקעה בצמודים הבינוניים (כמו: גליל 5480,5481).

באשר לאגרות החוב הקונצרניות, תוספות התשואה הצטמצמו בתקופה האחרונה. לפיכך, יש לבחון היטב את ההשקעה באג"ח קונצרני ולהתמקד באגרות מדורגות גבוה אשר נסחרות לפחות בתוספות תשואה 1% מעל האגרות הממשלתיות.

מדדי ארוך-  (מעל 7 שנים)  מומלץ במשקל נמוך

ציפיות האינפלציה הגלומות בצמודים הארוכים נותרו ברמה סבירה של 2.7% בקירוב, ולפיכך אנו ממליצים על השקעה באפיק זה אך מדגישים כי היא כרוכה בסיכון גבוה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.