כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
בנק הפועלים

פז השנה נפתחה ברגל ימין

22/06/2008

• החברה החלה לפעול במבנה ארגוני חדש, בהתאם לתוכנית האסטרטגית, שעיקרה מעבר למבנה של ארבע חטיבות (פז קמעונאות ומסחר, פז תעשיות ושירותים, פז זיקוק ולוגיסטיקה וחטיבת המטה). מהלך זה להערכתנו, צפוי להביא לשיפור תהליכים ומיקוד ניהולי, ובכך לתרום להמשך הצמיחה.

• למרות הסביבה העסקית המאתגרת (מרווחי הזיקוק נמוכים ברבעון הראשון), בשילוב התיסוף בשקל למול הדולר, הצליחה החברה לשפר את תוצאותיה, ורשמה גידול של 126% ברווח התפעולי.

• אנו מעריכים, כי פז תמשיך לצמוח ולשפר את ביצועיה בהתאם למנועי הצמיחה ולפתח את פעילותה לתחומים משיקים. בכוונת החברה להרחיב את הפריסה הארצית של רשת מתחמי התדלוק והמסחר, תוך מתן עדיפות להקמת מתחמים באזורים מרכזיים.

• בכוונת החברה (באמצעות בז"א) לבחון הגדלת תחנת הכוח בשיטת קוגנרציה בשטח בז"א. כיום, ההספק המתוכנן הוא 43 מגה ואט. השלמת הפרויקט תאפשר לפז לצרוך תצרוכת פנימית, ובכך להוזיל עלויות ואת יתרת החשמל תמכור פז לצרכנים פרטיים ולרשת הארצית.

• החברה החליטה לפעול להגדלת כושר אחסון התזקיקים במיכלים בתחום המפעל. הפרויקט צפוי לתרום לגמישות התפעולית של בז"א, ולחסכון בעלויות האחסון. במהלך הרבעון הראשון הסתיימה בנייתו והפעלתו של מתקן השבת הגופרית במסגרת פעילותה לטובת איכות הסביבה. החברה תהיה ערוכה להספקת דלקים לפי תקני יורו 5 בתחילת שנת 2009.

• התוצאות צפויות להמשיך ולהשתפר. במבט לעתיד, אנו צופים כי הכנסות החברה יחצו השנה את רף ה- 16 מיליארד שקל (אם כי רוב העליה היא בגין עליית מחירי הנפט). תוצאות השיפוץ אשר ערכה החברה ברבעון הרביעי של 2007, הכוללות שדרוג מערכות בקרה, שיפור תפעולי אשר הקטין את התלות ברכש חומרי ביניים וצריכת מזוט, והגדלת כושר הזיקוק בכ- 5%, לכדי 4.2 מיליון טון תזקיקים לשנה, במונחי תפוקה אפקטיבית, צפויות להביא לגידול ברווח הנקי. אנו מעריכים כי השיפור בדוחות, שנרשם לאחר שיפוץ בז"א, והכניסה למבנה ארגוני חדש, ייתנו את אותותיהם גם ברבעונים הבאים.

• מניית פז צפויה להכנס למדד ת"א 25 במועד עדכונו הקרוב, ה- 1 ביולי.

לאור האמור לעיל, ולאור המחיר הנוכחי בו נסחרת כיום מניית פז, אנו מותירים את המלצתנו למניה על "תשואת יתר", ומעדכנים את מחיר היעד ל- 646 שקלים, כשרמת הסיכון בינונית.

לסקירה המלאה  לסקירה המלאה
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.