כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ספונסר

הסקירה השבועית של ספונסר

16/06/2008

ניתוח מדדים

ירידות שערים נרשמו בשבוע המסחר המקוצר בבורסה בת"א בכל מדדי המניות. מדד הנדל"ן בלט בצד השלילי כשרשם גם השבוע ירידה חדה של כמעט 5% ולעומתו מדדי הבנקים והתל טק רשמו ירידות קלות בלבד של עד חצי אחוז כל אחד. מחזורי המסחר היו גבוהים יחסית ועמדו על כ- 2.2 מיליארד שקלים ליום בממוצע.

שבוע המסחר המקוצר נפתח ביום שלישי לאחר חופשת חג השבועות. המדדים המובילים פתחו את יום המסחר בירידות שערים חדות של למעלה מ- 2% זאת לאחר מספר ימי מימוש בארה"ב ואסיה על רקע נתוני מאקרו שליליים וזינוק במחיר הנפט לשיא של $138.5 לחבית. המדדים המובילים נסחרו כאמור לאורך כל יום המסחר בטריטוריה השלילית בטווח מסחר צר בהמתנה לפתיחת המסחר בארה"ב. מניית טבע ריכזה את מירב העניין על רקע פרסום של חברת התרופות האמריקנית מיילן שהודיעה על שיתוף פעולה עם חברת התרופות ההודית נטקו לשווק גרסה גנרית של תרופת הקופקסון, שהיא תרופת הדגל האתית של חברת טבע המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה. בסיכום יומי מדד המעו"ף ירד 1.47%, מדד הנדל"ן ירד ב- 3.80% ומדד הבנקים ירד ב- 1.54%.

ביום רביעי פתחו המדדים המובילים בעליות שערים של עד 0.5% ונסחרו עד שעות הצהריים ביציבות בהובלה של מניות הבנקים והכימיה. בשעות הצהריים המגמה החיובית החלה להתחזק על רקע מסיבת העיתונאים שכינס שר האוצר, רוני בר-און, שבמהלכה הציג את תוכנית המשרד בנושא הפחתת המיסים בשנים הבאות. בשעה 16.45 המגמה החיובית התהפכה בהשפעת המסחר בארה"ב בו עברו המדדים להיסחר בירידות שערים של כאחוז ובתגובה כל המדדים המקומיים עברו להיסחר בירידות שערים. ברקע מניית אלווריון זינקה בעקבות חוזה אסטרטגי עם חברת נורטל.

בסופ"ש, חמישי, המדדים המובילים פתחו את יום המסחר בעליות שערים קלות בניגוד לנעילת המסחר השלילית בארה"ב. בשעות הצהריים המגמה החיובית החלה להתחזק בהובלה של מניות הנדל"ן והפיננסים כשמניות דיסקונט השקעות, כור וגזית גלוב מזנקות בלמעלה מ- 5% כל אחת. בסיכום יומי מדד ת"א 25 עלה ב- 0.40%, מדד הבנקים עלה ב- 1.32% ומדד הנדל"ן עלה ב- 1.68%.

בסיכום שבועי מדד המעו"ף ירד ב- 1.27%, מדד ת"א 75 ירד ב- 1.35%, מדד הבנקים ירד ב- 0.37%, מדד נדל"ן 15 רשם השבוע ירידה של 4.61% ומדד התל-טק 15 רשם ירידה שבועית של 0.33%.

בשוק המט"ח הדולר היציג רשם עליה שבועית של 2.7% לרמה של 3.42 ש"ח לדולר.

תחזית

מדד המעו"ף המשיך לדשדש גם בשבוע החולף ובינתיים נתמך ע"י קו מגמה עולה והצליח לסגור מעל רמת התמיכה ב- 1100 נקודות, שבירה ברורה של רמה זו תוציא את המדד מאיתות הלונג (איתות קניה) לניוטרל כשרק שבירה ברורה של רמת 1070 הנקודות תהווה איתות מכירה. מלמעלה ישנה התנגדות חזקה וחשובה ברמה של 1130 נקודות ופריצה ברורה שלה תהווה איתות חיובי נוסף לטווח הבינוני עם יעד ברמה של 1160 נקודות.

שקל-דולר 

הדולר זינק גם השבוע בכ- 3% נוספים כאשר הפעם התחזקותו בעולם בכלל ומול היורו בפרט מהווה גורם עיקרי לעליות החדות אל מול השקל. פריצה ברורה של איזור ה- 3.40-3.42 ש"ח לדולר תהווה איתות קניה משמעותי לדולר לטווח הבינוני-ארוך עם יעד ראשוני ברמה של 3.65 ש"ח לדולר.

מדד KOSPI200 קוריאה – מדד המניות הקוריאני כולל שמות מוכרים כגון סמסונג שמהווה כ- 17% מהמדד, יונדאי, פיליפס ו KG. המדד לעת עתה מצליח להשאר מעל רמת התמיכה ב- 220 נקודות וכל עוד יישאר מעליה ישנו סיכוי טוב שנראה מהלך עולה מחודש, במקרה של שבירה ברורה של רמה זו יתקבל איתות מכירה. ניתן להשקיע במדד זה ע"י תעודת הסל קסם קוריאה.

מדד הנאסד"ק

שבוע מסחר תנודתי נחתם בירידות בהובלה של מניות הטכנולוגיה והפיננסים. מדד הנאסד"ק שבר ביום רביעי את רמת התמיכה ב- 2412 נקודות וביום חמישי המדד אומנם פתח מעל רמה זו ואף נסחר כמעט לאורך כל היום מעל רמה זו, אולם לקראת סיום המגמה החיובית התהפכה והמדד חתם מתחת לרמה זו מה שמגדיל את הסיכוי להמשך מימוש. יחד עם זאת יתכן תיקון עולה אל עבר 2466 נקודות לפני המשך המימוש. נתוני מדד המחירים לצרכן אשר יפורסמו ביום שישי בשעה 15.30 יהוו טריגר לחיזוק המגמה השלילית או לתיקון כלפי מעלה בהתאם לפרסום הנתון אל מול התחזיות.

מדד הדאו ג'ונס

מדד הדאו ג'ונס נסחר השבוע במגמה שלילית בהמשך לירידה החדה שנרשמה ביום שישי שעבר על רקע נתוני האבטלה. המדד פתח את שבוע המסחר ביציבות אולם ביום רביעי רשם ירידה חדה נוספת בהובלה של מניות הפיננסים הנכללות במדד. טכנית כישלון סגירה מעל רמת ה- 12300 נקודות תחזק את הנחת העבודה של המשך מימוש במדד אל עבר רף ה- 12000 נקודות.

נפט 

הנפט נסחר ביציבות סביב רמת השיא שנרשמה בשבוע שעבר – $138.54 לחבית נפט זאת על רקע עליית הדולר ומנגד דו"ח המלאים הציג ירידה של 4.6 מיליון חביות, מעבר לתחזיות האנליסטים.  טכנית הנפט עשוי לדשדש סביב $132~ $139 לפני המשך התנועה העולה כאשר מחיר היעד החדש סומן ב- $148.5 לחבית. נכון ליום המסחר האחרון אין סימנים המעידים על שינוי מגמה ראשית.

ניתוח מניות

אלביט מערכות (1081124) – החברה, אלביט מערכות בע"מ, פועלת בתחום פרוייקטי השבחת פלטפורמות צבאיות מוטסות, יבשתיות וימיות ובפרוייקטים לפיתוח ויצור של מערכות משולבות עתירות תוכנה. כמו כן עוסקת אלביט מערכות בתכנון, פיתוח, יצור, שילוב ושיווק של מערכות ומוצרים אלקטרוניים ואלקטרו אופטיים מתקדמים עתירי תוכנה בתחום הצבאי ונגזרותיו ובמתן תמיכה ושירותים למוצרים ומערכות אלה.

ניתוח טכני – לאחר שמצאה המניה תחתית בשער 17466 הנקודות החלה תנועה עולה שניתן לראות אותה כתעלה עולה. התנועה העולה הפכה לתנועה רוחבית לפני כשלושה שבועות. התנועה הרוחבית ממשיכה בין רמת התמיכה 19500 הנקודות וההתנגדות באיזור 20500. יציאה מתחום הדשדוש הזה תאותת על הכיוון להמשך כאשר שבירה למטה תשלח אותה לסגור את הגאפ הפתוח ברמת 19382 הנקודות ויכולה להוביל גם לבדיקת התמיכה העולה. פריצה למעלה תהיה קשה יותר למניה כאשר האיזור 20800-21000 עמוס התנגדויות. איתות קניה אגרסיבי יתקבל בפריצת הדשדוש ברמת 20500 אך סולידיים יחכו עד לפריצה ברורה של רמת 21000 הנקודות.

דלק קבוצה (1084128) - החברה, קבוצת דלק בע"מ, הינה חברת אחזקות וניהול אשר באמצאות חברות בנות פועלת בישראל ובחו"ל בין היתר בתחומי הזיקוק, תחנות דלק, אנרגיה, נדל"ן, רכב, פיננסיים וביטוח וביוכימיה.

בנוסף לכך קבוצת דלק פועלת בתחום התקשורת בכבלים בארץ ובארה"ב.

קבוצת דלק המחזיקה בשלוש חברות בנות עיקריות המרכזות את פעילותה: דלק פטרוליום, דלק נדל"ן ודלק השקעות ונכסים.
בחודש אוגוסט 2007 השלימה הקבוצה את רכישתה של פעילות הדלקים ותחנות דלק בארצות בנלוקס (בלגיה, הולנד ולוקסמבורג), פעילות השיווק בבנלוקס כוללת גם חנויות נוחות, סניפי רשת מזון ומתקני שטיפת רכב.

ניתוח טכני – המניה שברה בשבוע המסחר המקוצר את התעלה העולה שליוותה מאז השפל באמצע חודש מרץ. המתנדים הארוכים של המניה מעידים על כך שיש מקום גם להמשך ירידות, עם זאת, המניה נמצאת קרוב לרמת תמיכה אופקית 55000 ואיזור רמת 54500 הנקודות המהווה תיקון פיבונאצ'י 61.8% לגל העליות האחרון. שבירת התעלה היתה איתות שלילי ראשון, איתות נוסף יתקבל בשבירת התמיכות הנ"ל כאשר המתנדים מצביעים כי קיים סיכוי סביר שנראה שבירה של רמות אלו בימי המסחר הקרובים. היפוך מעל איזור התמיכות במחזור גבוה יוכל להיות איתות קניה אגרסיבי.

קרדן NV) 1087949) - החברה, קרדן אן. וי., הינה חברת השקעות ואחזקות, אשר פועלת, באמצעות חברות בנות וקשורות, בחמישה תחומי פעילות:

- נדל"ן: ייזום, פיתוח, בנייה, השכרה ומכירה של נדל"ן וכן בהשקעה בנכסים מניבים.

- מתן שירותים פיננסיים בארצות מרכז-מזרח אירופה.

- תשתיות: ייזום, ניהול וביצוע פרויקטים בעיקר בנושאים הקשורים למים, ביוב, איכות הסביבה וחקלאות.

- מסחר במוצרי צריכה: יבוא ושיווק כלי רכב מתוצרת General Motors ויבוא ושיווק מוצרי חשמל ואלקטרוניקה.

- תקשורת וטכנולוגיות.

ניתוח טכני – המניה נמצאת בנקודה חשובה לטווח הקצר – מצד אחד, שברה את התעלה העולה בה נסחרה מאז השפל באמצע חודש מרץ ומצד שני נתמכה באיזור 4350 הנקודות ששימשה בעבר גם התנגדות וגם תמיכה. מחזורי המסחר הגבוהים בימי הירידות האחרונים והמתנדים מצביעים על כך שיש סיכוי טוב שהירידות עדיין לא הסתיימו.

המניה יצאה אל מתחת לתחתית תעלת בולינגר ויחד עם  המתנד הסטוכסטי הנמוך יכולים לתת תיקון עולה אך כרגע התמונה הכוללת מצביעה על המשך ירידות.

שיכון ובינוי – אחזקות בע"מ  (1081942) – החברה, שיכון ובינוי - אחזקות בע"מ, והחברות שבשליטתה פועלות בישראל ומחוץ לישראל, בענף הנדל"ן, על תחומיו השונים - רכישה, תכנון, השבחה ופיתוח של מקרקעין, מכירת מקרקעין, מבונים ושאינם מבונים, קבלנות סלילה ותשתיות, קבלנות בנין, קבלנות אלקטרומכנית, יצור חומרי גלם לענף הבניה, החזקה והכשרה של נכסים מניבים, בביצוע פרויקטים לשיפור איכות הסביבה וכן פעילויות משיקות אחרות.

שיכון ובינוי בעלת הזיכיון ממדינת ישראל לסלילתו והפעלתו של כביש "חוצה ישראל" באמצעות חברה כלולה דרך ארץ הייוייז, להקמה והפעלה של פרויקט מנהרת הכרמל בחיפה באמצעות קבוצת כרמלטון, להתפלת מי ים בחדרה באמצעות חברת H2ID. כמו כן שיכון ובינוי עוסקת בייצור חומרי מחצבה וחומרי גלם נוספים לענפי הבניה והתשתיות באמצעות חברת תעשיית אבן וסיד.

ניתוח טכני – המנייה נעה בחודשים האחרונים בתנועה צידית בין תמיכה אופקית השוכנת ברמת 486 נקודות לבין התנגדות אופקית השוכנת ברמת 580 נקודות.פריצה של אחד מקווי התנגדות אלו עשויה לגרום למהלך חד לכיוון הרלבנטי.

כלל פיננסים בע"מ (1102227) – החברה, כלל פיננסים בע"מ, עוסקת בשישה תחומי פעילות עיקריים:

- בנקאות להשקעות: פעילות חיתום וניהול קונסורציום חתמים בהנפקות ניירות ערך לציבור בישראל, ניהול הנפקות פרטיות בישראל, ביצוע הצעות מכר, הפצת חבילות ניירות ערך, תיווך בעסקאות בניירות ערך ובמוצרים פיננסיים ומתן שירותי ייעוץ כלכלי-פיננסי-עסקי בעסקאות.

- ניהול תיקים וקרנות נאמנות.

- שירותים פיננסיים: מתן שירותי חבר בורסה, פעילות עשיית שוק באגרות חוב ממשלתיות ובניירות ערך, וכן החזקה חלקית ממיזם המפעיל מערכת למסחר במט"ח באמצעות האינטרנט.

- מוצרים פיננסיים: הנפקת מוצרים פיננסיים מסוגים שונים הכוללים, בין היתר, מוצרי מדדים ותעודות התחייבות מסוגים שונים.

- השקעות עצמיות (נוסטרו): השקעה של יתרותיה הכספיות של קבוצת כלל פיננסים באפיקי השקעה שונים וניהול השקעותיה במטרה לשמור על ערך נכסיה הנזילים, אמצעיה הכספיים ולהפיק רווחים תוך נטילת סיכונים מחושבים.

- אחרים: מסחר בנגזרים, ניהול קרן גידור ותפעול שוטף של חלק מהמוצרים הפיננסים שהונפקו ע"י כלל פיננסים.
ניתוח טכני – המנייה נתמכה השבוע על  קו תמיכה אופקי השוכן באזור 336 נקודות. התבבססות על קו זה וקבלת נר היפוך במחזור גבוה מהותית מהממוצע עשוי להוביל למהלך עולה כאשר היעד הראשוני סומן על התנגדות אופקית השוכנת באזור 500 נקודות. ובכך נתנה איתות יציאה לטווח הקצר.שבירת 22,000 תתן איתות יציאה נוסף ויותר חד משמעי

מכתשים אגן (1081819) - מנייה זו נסחרת במדד ת"א 25. המניה הופיעה גם בסקירה בשבוע שעבר והתנהגה כפי שצפינו. לאחר  שפרצה תבנית שורית, המשיכה במהלך  העולה כשבדרך היא פורצת התנגדות ברמה של 3300 נקודות, ואילו כעת נעצרה לעת עתה על התנגדות ברמה של 3400 נקודות.

מסחר בטווח של 3300-3400 נקודות שלב זה נראה  כצפוי לטווח המיידי, כאשר יציאה מטווח זה תעיד על המהלך ההמשכי, כלומר- האם יוצאת למימוש או ממשיכה בשלב זה להתקדם להתנגדות הבאה על 3600 נקודות.

כלל ביטוח (224014) - מנייה זו נסחרת תחת מדד ת"א 25. גם מניה זו הופיעה בסקירה האחרונה, ובה צויין כי למרות  הפריצה של הדשדוש סביב רמת 7272 נקודות, הגיעה לקו מגמה יורד ארוך טווח המתנגד משמעותית. ואכן במהלך השבוע, חזרה המנייה אל מתחת רמת הפריצה, ולא יכלה בשלב זה לפרוץ קו ההתנגדות הנ"ל.  בשלב זה איתות חיובי יתקבל רק בפריצת קו ההתנגדות היורד, בשילוב רמה אופקית של 7500 נקודות, ובגיבוי מחזור גדול. תמיכה קרובה ברמה של 7000 נקודות.

גזית גלוב (126011) - מנייה זו נסחרת במדד ת"א 25. ניתן לראות כי למרות העלייה החדה ביום המסחר האחרון (חמישי), עדיין נמצאת מתחת התנגדות קו מגמה יורד ארוך טווח ולמעשה מתכנסת בין התנגדות קו מגמה יורד זה, לבין תמיכה אופקית על רמה של 3600 נקודות, ובצירוף ממוצע 100. יציאה מתוך תחום ההתכנסות תיתן איתות בהתאם, ורצוי בגיבוי מחזורים גדולים מהממוצע. 

פוטאש (POT) – מניית פוטאש נסחרת במגמה חיובית ואף רשמה במהלך שבוע המסחר שיא חדש – $229.21 למניה. טכנית המניה מדשדשת סביב $220 לאחר פריצת השיא הקודם ב- $215.7 כאשר מחיר יעד התבנית סומן ב- $242. פריצה של $230 תהווה טריגל להמשך המגמה החיובית ותציב מחיר יעד חדש סביב $257 למניה.

על רגל אחת

דיסקונט א – (691212) – המניה נמצאת במומנטום שלילי שהביא אותה מרמת השיא על 1030 הנקודות אל איזור 800 הנקודות מאז חודש אוקטובר. המניה מצאה תחתית ברמת 787 הנקודות שם נעצרו הירידות לפני כשלושה שבועות. ביום המסחר האחרון נתמכה המניה שוב ע"י רמה זו וסגרה כ-3% מעליה. רמה זו מסתמנת כתמיכה החשובה לטווח הקצר כאשר שבירה שלה תאותת על SL לטווח הקצר.

דיסקונט השקעות בע"מ – (639013) – המנייה סיימה את שבוע המסחר האחרון בעלייה חדה בשיעור של 6.09% בליווי מחזור גבוה מהותית מהממוצע. פריצת רף ה 9,000 נקודות ייתן איתות כניסה אגרסיבי למנייה.

מטריקס – (445015) – המניה ממשיכה להיתמך מעל רמת התמיכה העולה שהופיעה בסקירה של השבוע שעבר. ביום המסחר האחרון ראינו מחזור מאוד במניה, דבר שיכול להעיד על תנועה קרבה ובאה במניה. כרגע ממשיכה נקודת ההנחה שכל זמן שלא נשברת התמיכה העולה, המניה חיובית.

אל-רוב (ישראל) בע"מ – (146019) – בהמשך לסקירתנו משבוע שעבר – בה ציינו כי המנייה נעה בתוך תעלה יורדת, ושבירה של קו התמיכה התחתון ייתן איתות שלילי כאשר יעד יסומן ב אזור 7,100 נקודות.מתנדים תומכים כרגע בהמשך ירידות. בפועל השבוע המנייה שברה את קו התמיכה ובכך נתנה איתות שלילי ונבלמה בשער 7,158 נקודות.

את הגרפים המצורפים לניתוחים ניתן למצוא באתר ספונסר www.sponser.co.il תחת המדורים "ניתוח מדדים" ו- "ניתוח מניות".

http://www.sponser.co.il/sponserAlert.asp
http://sponser.co.il/amalot
http://finance.sponser.co.il

סקירה זו נועדה על מנת לעזור לאנשים לקבל ראיית מבט אישית של צוות ספונסר לגבי השוק ולגבי כיוונים אפשריים שלו אך כותב ההודעה אינו יכול להיות בטוח בהתבצעות התרחישים המועלים כמו שאין שום דבר בטוח בשוק ההון בכלל. לגבי כל המניות שהוזכרו לעיל אין באמור בהודעה זו המלצה או ייעוץ לקנות או למכור או לבצע כל פעולה אחרת במניות שהוזכרו, כותב השורות עלול להחזיק בחלק מהמניות המדוברות .אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.אין באמור לעייל משום ייעוץ או המלצה לקנייה או מכירה של ני"ע ו/או מכשירים פיננסים.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובהצור קשר  הדלק בהZרקור
לסקירות נוספות
הסקירה השבועית של ספונסר, 2/01/2011
הסקירה השבועית של ספונסר, 5/12/2010
הסקירה השבועית של ספונסר, 21/11/2010
הסקירה השבועית של ספונסר, 14/11/2010
הסקירה השבועית של ספונסר, 7/11/2010
הסקירה השבועית של ספונסר, 31/10/2010
הסקירה השבועית של ספונסר, 16/10/2010
הסקירה השבועית של ספונסר, 12/09/2010
הסקירה השבועית של ספונסר, 30/08/2010
הסקירה השבועית של ספונסר, 1/08/2010
Next Page  [6-10]...[11]

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.