כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

שרת האוצר של צרפת, גב' כריסטין לאגארד, ושר התקשורת,אריאל אטיאס, חתמו על מזכר הבנות שבמרכזו פיתוח קשרי צרפת-ישראל בתחום התקשורת

25/06/2008

השר אטיאס קרא לשרה לאגארד לקדם את השוואת תעריפי הנדידה בין הרשתות הסלולריות הישראליות לבין האיחוד האירופי ובכך להקל על התיירים הישראלים המבקרים במדינות האיחוד האירופי; אטיאס: "אני קורא לך גברתי השרה, לפעול לכך שאזרחי ישראל ייהנו מאותם תעריפי נדידה מהם נהנים תושבי האיחוד האירופי"

בפגישה שהתקיימה, שלשום, בלשכת שר התקשורת בירושלים, חתמו שרת האוצר של צרפת, גב' כריסטין לאגארד, ושר התקשורת, אריאל אטיאס, על הצהרת כוונות (M.O.U) שבמרכזה פיתוח קשרי צרפת- ישראל בתחום התקשורת שיוביל לקידום קשרי הסחר והטכנולוגיה בין המדינות.

במסגרת תפקידה ממונה השרה על תחומי הכלכלה, התעשייה, התעסוקה והתקשורת.

במהלך השיחה שהייתה לבבית ונינוחה, ביקש שר התקשורת לקדם את הטיפול בנושאים הבאים, בעיקר לאור העובדה שבתוך כחודש ימים, תמלא צרפת את תפקיד הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי:

• השר אטיאס ביקש מהשרה לקדם את המו"מ לתיאום תדרי לוויינים בין חברת יוטלסט, והרשות הצרפתית לתדרים, לבין נציגי מדינת ישראל, באפן שיאפשר ללוויין הישראלי "עמוס" להרחיב את שירותי התקשורת שלו מעל אירופה.

השרה לאגארד הבהירה כי היא תפעל בנושא מול השר הממונה, ותפעל לכך ששני הצדדים יצאו מרוצים.

• הסכם נדידה ("רומינג") - לישראל עניין רב בקידום הסכם להשוואת מחירי הנדידה בין הרשתות הסלולריות של החברות הישראליות לבין רשתות באיחוד האירופי.

עד כה, ישראל לא הצליחה להשתלב בהסדרה האירופית של הסכמי הנדידה.

אחת האפשרויות לקדם את הנושא הנה לפעול באופן בילטראלי מול מדינות מובילות כגון צרפת, כדי שיפעילו השפעתן על המפעילים המקומיים, באופן אשר יוביל להסכמים מסחריים משופרים מול מפעילי הסלולר הישראליים. כך שתושבי ישראל המבקרים באירופה ישלמו מחיר נמוך יותר עבור השימוש ברשתות האירופאיות, הזהה לזה שמשלמים תושבי האיחוד המבקרים בישראל על השימוש ברשת ישראלית.

תעריפי הנדידה משפיעים הן על התיירות, והן על העסקים (ייבוא, ייצוא).

השרה לאגארד הבהירה כי תלמד את הנושא ותפעל לסיוע באפיק המתאים, בין היתר, על ידי בחינת צירוף ישראל למסגרת האירופאית העוסקת בנושאי טלקומוניקציה או באמצעות פתרונות הולמים אחרים.

• קידום שיתוף פעולה מקצועי בין שני המשרדים, להחלפת דעות ומידע בנושאים שונים, שבהם יש לצרפת ניסיון כגון יישום מודל האנבנדלינג והמוניטורינג (פיקוח אלחוטי).

ההסכם בין המדינות יכלול שיתוף פעולה בתחום התקשורת, חברת המידע והדואר, אשר יתייחס לנושאים, כגון:

• שיתוף פעולה במחקר ופיתוח בתחום התקשורת וטכנולוגיות המידע.

• חילופי דעות ביחס לרגולציה של שירותי התקשורת והדואר בסביבת שוק ליברלית יותר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.