כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

שרגא ברוש ארח אמש את הנשיא סרקוזי, יחד עם 100 אנשי עסקים מצרפת, לסמינר עסקי

25/06/2008

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ארח אמש לפנה"צ את ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת יחד עם 100 אנשי עסקים צרפתיים למפגש עסקיבמעמד נשיא המדינה, מר שמעון פרס. במפגש, דנו בדרכים להגברת שתה"פ הכלכלי בין צרפת לישראל. במפגש, שנערך במלון מצודת דוד בירושלים, השתתפו נגיד בנק ישראל, הפרופ' סטנלי פישר ו-300 תעשיינים ואנשי עסקים מישראל.

ברוש קרא לאנשי עסקים מצרפת, לשלש את ההשקעות בישראל תוך שנתיים, מכחצי מיליארד יורו בשנת 2008, לכ-1.5 מיליארד יורו בשנת 2011.

ברוש ממליץ לאנשי העסקים מצרפת להשקיע בישראל בעיקר בתחומי התשתיות, התקשורת, הקלינטק, המו"פ, התעופה, הרכב והאנרגיה.

ברוש הביע את בטחונו כי בעקבות מדיניות המיסים החדשה שעומדת להיות מאושרת ע"י הממשלה, במסגרתה מס החברות אמור לרדת ל-20%, תהפוך ישראל להיות יעד אטרקטיבי להשקעות, כמו גם לחברות הצרפתית.

ברוש גילה כי מאז שנת 2005 לא בוצעה אף השקעה צרפתית משמעותית בישראל. לדבריו, מתוך כ-34 מיליארד יורו שמשקיעה צרפת מחוץ לאיחוד האירופי - 1.5% בלבד מההשקעה מגיע לישראל - כ-400 - 500 מיליון יורו בשנה.

הוא הוסיף, כי מדינות האיחוד בכללותן, משקיעות כ- 419 מיליארד  אירו בשנה מחוץ לאיחוד - מתוכם שברי אחוזים בלבד מושקעים בישראל . זאת כאשר יותר מ-90% מההשקעות הזרות הישירות בארץ הן מארה"ב.

יצויין, כי נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ונשיאת התאחדות התעשיינים בצרפת, חתמו הבוקר על מזכר לשיתוף פעולה כלכלי בין שני הארגונים.

נשיא התאחדות התעשיינים משוכנע כי הגברת שיתוף הפעולה בין היצואנים הישראליים לבין עמיתיהם מצרפת תביא להגדלת היצוא לצרפת בשיעור של 10% לשנה ב-5 השנים הקרובות. כך שבשנת 2013, היצוא של ישראל לצרפת יכול להגיע ל-1.95 מיליארד דולר.

לדברי ברוש, חלק מהגידול העתידי בסחר בין שתי המדינות טמון בפרוייקטים של רכש ציבורי, על כן נדרשת מישראל ומצרפת הגברת השקיפות במכרזים ממשלתיים. הוא הדגיש, כי השתתפות החברות הצרפתיות בפרוייקטים של תשתיות בישראל, היא מבורכת.  

ברוש הוסיף, כי ישנה חשיבות רבה לשינוי התפיסות והדעות של אנשי העסקים מישראל ומצרפת ביחס לצד השני. לדבריו, יש לפעול להגברת ההיכרות בין אנשי העסקים מישראל ומצרפת. כך לדוגמא, אנשי עסקים ישראליים פעילים בעיקר בפריז אך יש להרחיב את הפעילות גם לאזור טולוז ומרסיי.

ברוש הביע את תמיכתו בתוכניתו של  סרקוזי לחיזוק הקשרים בין מדינות הים התיכון ואף הציע את עזרת הסקטור הפרטי בקידום התוכנית.

במקביל לחיזוק הקשרים בין מדינות הים התיכון, הדגיש ברוש, את החשיבות להתקדמות בילטראלית בין ישראל לאיחוד בכל הקשור לנושאים הכלכליים.

ברוש הדגיש, כי ישראל הינה המדינה הראשונה מבין השותפות במדיניות השכנות האירופית, המשתתפת בתכנית התחרותיות והחדשנות (CIP), המשמשת את הנציבות האירופית לעידוד חדשנות, יזמות וצמיחת עסקים קטנים ובינוניים.

לדעת נשיא התעשיינים קיימת חשיבות להידוק שיתוף הפעולה בין חברות ישראליות לצרפתיות בנושא המחקר והפיתוח הן במסגרת התוכנית השביעית והן באופן ישיר.

ברוש סבור, כי יש מקום לעודד ולפתח את היחסים ואת שיתוף פעולה בין עסקים קטנים ובינוניים מישראל או מצרפת, ולא רק עסקים גדולים. 

בתמונה: שמעון פרס – נשיא המדינה, ניקולא סרקוזי – נשיא צרפת ושרגא ברוש – נשיא התאחדות התעשיינים
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.