כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

הסתיים הליך ביטול הויזות ההדדי בין רוסיה לישראל

מערכת Economist
30/06/2008

ייכנס לתוקפו תוך 3 חודשים; בוטלו גם האשרות בין ישראל לאלבניה - הארץ המוסלמית הראשונה ברשימה

וועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה אמש פה אחד את הפטור ההדדי מאשרות כניסה בין ישראל לרוסיה. תיירים ישראלים הנוסעים לרוסיה לתקופה של עד שלושה חודשים לא יידרשו להוציא אשרת כניסה, שעלותה נעה בין 50 דולר ל-200 דולר. תיירים מרוסיה לישראל יהיו פטורים גם כן מאשרת כניסה. ביטול הצורך באשרות ייכנס לתוקפו תוך 3 חודשים.

"אוקראינה היא הבאה בתור"

"זהו צעד חשוב בשדרוג יחסינו עם רוסיה, בהקלה על יוצאי רוסיה החיים בישראל ובתרומה לתיירות ולכלכלה" אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר פינס. "נבחן את ביטול האשרות עם רוסיה במהלך תקופת ניסיון ונשקול להחתום הסכמים דומים מול מדינות נוספות מברית המועצות לשעבר כאשר אוקראינה היא המועמדת הבאה" אמר מנהל מחלקת אירו-אסיה במשרד החוץ, גרי קורן. תחילת שנת 2008 נכנסו לישראל מעל ל-120 אלף תיירים מרוסיה, שהינה במקום שלישי במספר הכניסות לישראל מבין מדינות העולם, כך על פי נתוני משרד הפנים שהוצגו לוועדה. "עם כניסת ההסכם צפויים 400 אלף תיירים רוסים בישראל בשנה", אמר ח"כ יצחק אהרונוביץ', אשר היה מעורב בקידום ההסכם.

לאישור הסופי היום קדם תהליך של חתימת הסכם בין שרת החוץ לעמיתיה הרוסים, אשר אושרר החודש בהחלטת ממשלה. במהלך תהליך האישור עלו טענות באשר להשפעות ההסכם על כניסת פשיעה והגברת סחר בנשים בישראל. המשרד לביטחון פנים הביע תחילה התנגדות להסכם, אך לבסוף הסיר את התנגדותו. "אני תוך בהסכם, יחד עם זאת אני מקווה שהמשטרה נקטה באמצעים הדרושים כדי למנוע את התופעות עליהן דובר ולא הסירה את התנגדותה עקב לחצים פוליטיים", אמר ח"כ פינס ודרש ממשרד החוץ לדווח לוועדה על התנודות בכניסות לישראל. על כך ענה ח"כ אהרונוביץ' "עבריינים לא צריכים אשרות, מי שרוצה להיכנס בלתי חוקית יכול לעשות זאת היום ויוכל לעשות זאת גם מחר. אחוז המסורבים לויזה כיום עומד על פחות מ-1%".

בתוך כך, אושר אמש ביטול אשרות כניסה הדדי גם לאלבניה ולמקדוניה. אלבניה הינה הארץ הראשונה מאירגון המדינות המוסלמיות שחותמת על פטור אשרות הדדי עם ישראל. באשר למקדוניה נכתב בפניית שר הפנים לוועדה כי "ישנה התעניינות גוברת של תיירים מקדונים לביקורי צליינות בישראל והן הרחבה ניכרת בהיקף הקשרים העסקיים". שלוש המדינות מצטרפות ל-58 מדינות הנהנות היום מהסכם הדדי עם ישראל לפטור מאשרות כניסה. 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.