כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

וועדת הפנים אישרה הקלה נוספת לעידוד חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה: פטור מלא מהיטל השבחה בכל הארץ פרט למחוז תל אביב

30/06/2008

צעד נוסף לעידוד חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. וועדת הפנים החליטה אמש להעניק פטור מלא מהיטל השבחה לעידוד מבנים מפני רעידות אדמה לכל יישובי הארץ פרט למחוז תל אביב.

המדובר בהרחבה של חוק אשר התקבל בנובמבר 2007 על פיו תוענק הנחה של 90% בכל הארץ בהיטל ההשבחה למשך שלוש שנים, קרי עד נובמבר 2010. "וועדת הפנים דוגלת במדיניות של יצירת תמריצים לחיזוק מבנים תוך הבחנה בין הפריפריה לאזורי הביקוש" אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר פינס.

בתקנות שאושרו אמש בוועדה ישנה הבחנה בין אזורים אשר יהנו מהפטור המלא עד תום תוקפו של החוק – נובמבר 2010 – לבין אזורים אשר יהנו מהפטור המלא למשך שנה אחת בלבד.

האזורים בקטגוריה הראשונה כוללים ישובים העומדים באחד משלושת הקריטריונים הבאים - נמצאים בסיכון סיסמי גבוה, מחוזות הפריפריה – הצפון והדרום, וישובים בעלי דירוג נמוך ברמה החברתית-כלכלית. בקטגוריה השנייה, בה יהנו מהפטור למשך שנה אחת בלבד, נכללים עשרות ישובים אשר אינם עומדים בשלושת הקריטריונים שנמנו, בהם פתח תקוה, מבשרת ציון, רעננה, נס ציונה וראשון לציון. כאמור, במחוז תל אביב  - הכולל עשרה ישובים, לא יהיה שינוי ושם ימשיכו להנות מהנחה של 90% בהיטלי ההשבחה.

"היטל ההשבחה בפועל מתחיל מ- 20 אלף דולר ליחידה בתל אביב, דרך 5,000 דולר באשדוד ועד סכום של אפס בקרית שמונה או נתיבות", כך על פי סמנכ"ל התאחדות הקבלנים, אשר שוחט. "הכוונה היא להקל בעונש הפרוצדוראלי" הסביר את הרציונאל מאחורי הפטור שמאי אסיף, מנהל מינהל התכנון במשרד הפנים.

"לפתוח לדיון מחדש את תמ"א 38"

במסגרת הדיון עלתה ביקורת על יעילותה של התוכנית הארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה – תמ"א 38. "וועדת הפנים קיימה בשנה האחרונה מספר ישיבות בנושא ובהן חזרנו וקראנו לפתוח מחדש את תמ"א 38 כי כיום יש בעיות ביישומה. אנו מוטרדים מהאפשרות של רעידת אדמה חזקה בעתיד הנראה לעין והממשלה חייבת להיענות לקריאותינו ולטפל בכך" אמר ח"כ פינס. "תמ"א 38 לא הביאה להתקדמות, המפגעים הבירוקרטיים מצרים את התהליך והדברים די תקועים" אמר מנהל מינהל תכנון במשרד הבינוי והשיכון, יוסי רז. על פי התאחדות הקבלנים, סך הבקשות למימוש תמ"א 38 במהלך שלוש שנותיה עומד על 136, מתוכן רק 7 התקדמו בצהליך והיתר נדחו. בהתאחדות הצטרפו לקריאתו של ח"כ פינס לפתוח את התוכנית לדיון מחדש.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.