כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

הרפורמה בעמלות הבנקים נכנסת לתוקף

1/07/2008

עם כניסת הרפורמה לתוקף, מעמיד הפיקוח על הבנקים ובנק ישראל לרשות לקוחות הבנקים כלים מגוונים שבעזרתם יוכלו לדעת ולהשוות את עלות השירותים הבנקאיים המרכזיים והנפוצים ביותר. 

החל מהיום יעמדו לרשות הציבור באתר האינטרנט של הבנק (www.bankisrael.gov.il) מחשבונים לבדיקת עלות ניהול חשבון עובר ושב ועלות החזקת כרטיס אשראי מקומי, בהתאם לפרופיל הפעילות הספציפי של כל לקוח.

בנוסף, מפורסמות באתר השוואות של העמלות המרכזיות בחשבון עובר ושב, כרטיסי אשראי, ניירות ערך ודמי ניהול חשבון "עסק קטן".

ניתן יהיה להוריד מהאתר טופס השוואת מחירים לבדיקה עצמאית של הלקוח בהתחשב במשא ומתן שינהל עם הבנקים השונים וההצעות המוזלות שהוא עשוי לקבל.

עוד מפורסמים באתר תשובות לשאלות נפוצות על הרפורמה בעמלות, מדריך ללקוחות בדבר הנתונים שחשוב וכדאי להשוות בעקבות רפורמה, ועצות שימושיות לחסכון בעמלות.

לטובת הציבור שאינו נגיש לאינטרנט יפרסם הפיקוח על הבנקים הודעות תקופתיות בתקשורת בדבר השוואת העלויות בין הבנקים השונים.

בנוסף, הוא מעמיד לרשות הציבור את האפשרות לפנות בשאלות ובירורים ליחידה לפניות הציבור בפיקוח על הבנקים (טלפון 02-6552680; דואר אלקטרוני: pniyotz@boi.gov.il). 

בעקבות הרפורמה קל ופשוט להשוות בין מחירי השירותים הבנקאיים. הפיקוח על הבנקים קורא ללקוחות כל הבנקים לעקוב אחר עלות השירותים הבנקאיים בהתאם לפרופיל הצריכה שלהם, ולבחון את עלות השירותים בתאגידים בנקאים אחרים.

חשוב להדגיש שהמחירים בתעריפון הם מחירים מרביים. אפשר וכדאי לנהל משא ומתן עם הבנק באשר לגובה העמלות. הפיקוח על הבנקים גם ממליץ לכל הלקוחות לבחון את זכאותם לקבלת הנחות והטבות בבנק מכוח השתייכותם למועדונים או קבוצות אוכלוסיה הזכאים להטבות בבנק.

חשוב לציין, כי כיום אפשרות המעבר מבנק אחד לאחר קלה ופשוטה מבעבר, והיא כפופה לעלות מקסימאלית של 40 ₪ בגין חשבון העו"ש ו-40 ₪ נוספים לכרטיסי האשראי (בנוסף להוצאות צד ג' במידה ויש כאלו).  

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.