כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

ועדת הפנים החליטה כי תוך חודשיים תוכן תוכנית מתאר להכשרת מאות בתים בלתי חוקיים בעיר לוד

1/07/2008

ח"כ מרציאנו: "בלוד יש מצוקה אמיתית של מחסור בפתרונות דיור"

וועדת הפנים והגנת הסביבה קיימה אמש "דיון מהיר" בנושא פתרון בעיית הבנייה הבלתי חוקית בעיר לוד.

יוזם הדיון, ח"כ יורם מרציאנו, אמר כי בעיר ישנם כ-3,500 בתים שנבנו בצורה בלתי חוקית ומתח ביקורת על אי יישומה של החלטת ממשלה בדבר "הלבנת הבנייה". "עלינו לדאוג שהחלטת הממשלה תכובד  ולהציע חלופות דיור לתושבים אם רוצים להרוס את בתיהם. בשנים האחרונות לא נעשתה כלל בנייה חדשה בלוד והתושבים נמצאים במצוקה אמיתית של מחסור בפתרונות דיור", דברי ח"כ מרציאנו.

במסגרת הדיון הודיע יו"ר הוועדה הממונה לעיריית לוד, אילן הררי, כי במהלך השנה האחרונה נעשית עבודת מטה בשיתוף העירייה ומשרד השיכון במטרה להתאים לימינו את החלטת הממשלה משנת 2002 בדבר שיקום העיר לוד. "אנו בעד להלבין את הבנייה הבלתי חוקית בלוד", אמר הררי, "בימים הקרובים נגיש לשר השיכון את התוכנית על מנת שיעבירהּ כהצעת מחליטים בממשלה" הוסיף.

הדיון התמקד בשכונת פרדס שניר בעיר, בה 1500 בתים צמודי קרקע שנבנו כולם בצורה בלתי חוקית ומאכלסים מעל ל-10 אלף איש. "הבתים מחוברים בצורה בלתי תקינה למים, חשמל וביוב, התושבים לא משלמים מסים, אין שם כבישים או מדרכות. מדיניות העירייה היא לא להרוס בנייה קיימת אלא רק בנייה חדשה" דברי אילן הררי. מהנדס העיר לוד, ליאוניד גינצבורג, סיפר כי בחודש מרץ השנה הופקדה תוכנית מתאר ה"מאשררת" 95% מהבתים הקיימים בשכונה. הבתים שלא נכללים בתוכנית והמיועדים להריסה הם אלו הממוקמים על תשתיות או על קרקעות השייכות למינהל מקרקעי ישראל. "התוכנית צפויה להיכנס לתוקף בתוך כחודשיים ואז נתחיל בפריסת תשתיות" אמרה מנהלת מחוז מרכז של משרד הבינוי והשיכון, רבקה אבלסון.

ח"כ יוחנן פלסנר, אשר ניהל את הישיבה, קרא בסיכום לממשלה להאיץ את הטיפול בתוכנית המתאר אשר תיתן מענה להסדרת הבנייה הקיימת והן לייצר פתרונות לבנייה חדשה. כמו כן, קרא ח"כ פלסנר לממשלה לאמץ את העיר לוד ולהקצות משאבים לשיקומה. חברי הכנסת הבטיחו לעקוב אחר הטיפול הממשלתי בעיר לוד.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.