כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

ח”כ נסים זאב: "אגיש הצעת חוק פרטית שתאפשר אשפוז בכפיה של מכורים לסמים בכדי להציל חיים"

2/07/2008

בישיבת הוועדה למלחמה בנגע הסמים שהתקיימה אמש בנושא: אשפוז כפוי-ישיבת מעקב בהשתתפות נשיאת בית משפט השלום בת”א ונשיאת בית-דין לסמים השופטת עדנה בקנשטיין, ונציגי משרד הבריאות, משרד הרווחה, משרד המשפטים, המשרד לבטחון פנים, הסנגוריה הציבורית – עו”ד טל ענר, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול.

הודיע יו”ר הוועדה, ח”כ נסים זאב, כי יגיש הצעת חוק פרטית, שתאפשר אשפוז בכפייה של מי שמסכן עצמו או סביבתו, וזאת במטרה להציל חיים, במקרים קיצוניים כאשר אין למכורים שיקול דעת ומודעות לחומרת מצבם עד כדי סכנת חיים.

יו”ר הוועדה, הדגיש כי יש לפלח את סוגי האוכלוסיה ולהגדיר בקפידה קריטריונים לאשפוז כפוי, גם לגבי נוער וקטינים וכי יש לאפשר אשפוז כפוי כחלופת מאסר, בדומה לקיים בבית דין לסמים.

השופטת עדנה בקנשטיין: יש לבודד קבוצות שונות באוכלוסייה ולצאת מנקודת הנחה שהטיפול בכל אחת מהן שונה, כך למשל קטינים ונוער, עליהם חל חוק הנוער טיפול והשגחה.

ניתן להוסיף נסיבה בחוק הנוער טיפול והשגחה שלפיה יחשב קטין כקטין נזקק ואז ניתן להחיל עליו את הוראות החוק ולטפל בו על-ידי פקיד סעד והכל בנסיבות של שימוש בסמים או באלכוהול.

עו”ד טל ענר, הסנגוריה הציבורית: הניסיון בעולם מוכיח כי מאסרים הם לא פתרון לבעיית הסמים אלא מסלולים טיפוליים סמכותיים בליווי של בית משפט.

ד”ר פאולה רושקה-מנהלת המח` להתמכרויות, משרד הבריאות: היועצת המשפטית עו”ד שרונה עבר הדני שוקדת על קביעת קריטריונים ברורים שיאפשרו אשפוז כפוי, אני ואנשי המקצוע מלווים אותה.

יו”ר הוועדה, ח”כ נסים זאב, סיכם ואמר כי הוועדה תמשיך לקיים מעקב.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.