כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

אוריאל לין לשר התמ"ת: "כשר האמון על רמת התעסוקה במשק עליך למנוע את גל הפיטורים של עובדי חברות כח האדם"

3/07/2008

"הוראת החוק הקובעת שעובד של חברות כח אדם לא יוכל לעבוד במעמד זה תקופה העולה על 9 חודשים, נכנסה לתוקפה בתחילת השנה האזרחית 01/01/2008. משמעות הדבר היא, כי כבר בחודש אוגוסט הקרוב יאלצו מעסיקים רבים, אשר להם עובדי חברות כ"א, להחליט באם לקבל את העובד, לאחר 9 חודשי עבודה, כעובד קבוע או לפטרו."

כך עולה מפנייה דחופה ששיגר אמש אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, לשר התמ"ת, ח"כ אלי ישי. לין מתריע כי היעדרו של פתרון החייב לקבל ביטוי בחקיקה כבר בחודש אוגוסט הקרוב, יגרום לפיטורי עובדים רבים.

לדבריו, בזמנו התקבלה החלטה בממשלה לפיה נושא זה יסוכם עם הסתדרות העובדים הכללית: "אכן בין לשכת התאום של הארגונים הכלכליים לבין הסתדרות העובדים התנהל משא ומתן, והיה ברור כי משיקולים מובנים ובראייה מציאותית, עדיף כי תקופת העסקה של עובדי חברות כ"א תהיה 18 חודשים ולא 9 חודשים."

"תקופת עבודה ממושכת יותר, תקל על המעסיקים לקבל החלטה האם לקלוט את העובד כעובד קבוע. וחלק גדול יותר של העובדים יקלטו כעובדים קבועים", מציין לין בפנייתו לשר.

לדעת לין, הוראת החוק האמורה להגן על עובדי חברות כ"א, היא זו שתגרום דווקא לפיטוריהם: "לכל ברור, שמעסיקים רבים יעדיפו שלא לקלוט חלק גדול מן העובדים כעובדים קבועים. השיקולים קשורים במבנה התעסוקה, ולא כל ארגון מוכן להגדיל את מספר העובדים הקבועים, במיוחד בהתחשב בתנאי השוק המשתנים. כמו כן, ישנן משרות רבות שאינן הולמות עובדים קבועים, אלא עובדים לתקופות זמניות משתנות".

לין ציין בנוסף, כי הבעיה שהעלתה בזמנו ההסתדרות הכללית לפיה צפויה 'דלת מסתובבת' באה על פתרונה בכך: "מעסיק לא יוכל לפטר עובד חברת כ"א, ולאחר תקופת זמן לחזור ולקבל אותו כעובד באותה משרה אלא הוא יהיה מחויב לקלוט אותו כעובד קבוע. כל פתרון אחר אינו מעשי".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.