כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

התאחדות התעשיינים: לראשונה מזה 5 שנים - ירידה של 3.2% ביצוא המזון, ברבע הראשון של השנה - הסתכם בכ-21.4 מיליון דולר

8/07/2008

רוני קוברובסקי: לראשונה מזה 5 שנים - ירידה של 3.2% (בערכים דולריים) ביצוא המזון, ברבע הראשון של השנה - הסתכם בכ-214 מיליון דולר; יצרני המזון מודאגים מהגידול העצום בגרעון המסחרי של תעשיית המזון - הורחב ב-26.8% והגיע ל-210 מיליוני דולרים.

התרסקות הדולר פגעה גם ביצואני המזון. לאחר גידול מצטבר של כ-70% בהיקפי היצוא של תעשיית המזון ב-5 השנים האחרונות, נעצרה המגמה ויצוא המזון ירד ברבע הראשון של השנה ב-3.2% דולרית, בהשוואה לרבעון האחרון של 2007 והסתכם ב-214 מיליוני דולרים. כך מסר רוני קוברובסקי, יו"ר איגוד תעשיות המזון בהתאחדות התעשיינים ונשיא החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה).

קוברובסקי מציין שהירידה בהיקפי היצוא של תעשיית המזון, היא תוצאה ישירה של החלשות הדולר, שהורגשה ביתר שאת ברבע האחרון של שנת 2007 ובעיקר מתחילת שנת 2008. סיבה נוספת היא עליית מחירי חומרי הגלם לתעשיית המזון, שהביאה לעלייה ממשית במחירי המוצרים.

הוא הוסיף, כי מניתוח שערכו כלכלני איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים עולה כי במקביל חל ברבע הראשון של השנה גידול דולרי של 9.6% ביבוא המזוןשהסתכם ב-424 מיליוני דולרים.

התוצאה - גידול דולרי של 26.8% בגרעון המסחרי של תעשיית המזון (הפער בין יבוא המזון ליצוא המזון) שהגיע ברבע הראשון של השנה ל-210 מיליוני דולרים, מצב המדאיג מאוד את יצרני המזון.

מניתוח יבוא המזון עולה, כי ברבע הראשון של השנה גדל יבוא סוכר לסוגיו וממתקי סוכר ב-16.7% (בהשוואה לרבע האחרון אשתקד) והסתכם ב-82.9 מיליוני דולרים; יבוא מוצרים מדגנים, קמח, עמילן או חלב ודברי מאפה גדל בשיעור של 6.6% והסתכם ב-51.6 מיליוני

דולרים; יבוא קקאו ומוצרי קקאו גדל ברבע הראשון של השנה ב-23.1% והסתכם ב-31.4 מיליוני דולרים; יבוא מוצרי מבשר ודגים גדל ב-29.7% והסתכם ב-20.5 מיליוני דולרים; יבוא ירקות ופירות מעובדים רשם גידול של 15.8% בהשוואה לרבע האחרון ב-2007 והסתכם ב-69.3 מיליוני דולרים; יבוא מוצרי מזון שונים גדל ב-43.2% והגיע ל-86.5 מיליוני דולרים; מאידך חלה ירידה של 3.7% ביבוא משקאות כהליים והוא הסתכם ב-36.6 מיליוני דולרים.  

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.