כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

רובי גינל: " מצב היצוא מדאיג- בחודשים אפריל-מאי 2008 חלה נסיגה של כ-2% ביצוא התעשייתי "

9/07/2008

מצב היצוא מדאיג. בחודשים אפריל-מאי 2008 - חלה נסיגה של כ-2% ביצוא התעשייתי בהשוואה לרמה החודשית הממוצעת ברבע הראשון של השנה. הנסיגה משקפת קיטון ביצוא מרבית ענפי התעשייה, למעט שלושה ענפים בודדים אשר רשמו גידול (תרופות, כרייה ומינרלים ורכיבים אלקטרוניים). בניכוי יצוא ענפים אלו, נרשמה נסיגה מהירה יותר, של כ- 3% ביצוא יתר ענפי התעשייה. היצוא התעשייתי בחודשים אפריל-מאי 2008  הסתכם בכ-6.4 מיליארד דולר. כך מסר רובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים, בהסתמכו על ניתוח חודשי שערך אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים.

גינל ציין, כי נסיגה זו ביצוא התעשייתי  חלה בהמשך לקיפאון ששרר ברבע הראשון של השנה ולאחר גידול ריאלי של כ- 6% בממוצע לרבעון במחצית השנייה של 2007.

גינל מציין, כי הנסיגה נגזרה מקיטון ביצוא מרבית ענפי התעשייה ובראשם ענף ציוד התקשורת, הבקרה, והפיקוח הרפואי, המהווה קרוב לרבע מסך הייצוא התעשייתי, אשר רשם נסיגה ריאלית של כ- 6% והוביל את נסיגת כלל היצוא התעשייתי.

מניתוח הנתונים עולה כי יצוא ענף הציוד החשמלי רשם את הירידה הגדולה ביותר ביצוא, בחודשים אפריל-מאי השנה - נסיגה ריאלית של כ-10%; יצוא כלי טיס ירד בכ-6%; יצוא ענף העץ, הנייר והדפוס רשם אף הוא נסיגה של 6%; נסיגה דומה רשם גם ענף ציוד תקשורת, בקרה  ורפואי (6% -); יצוא הטקסטיל ההלבשה והעור ירד ב-5%; נסיגה בשיעור דומה של 5% נרשמה ביצוא המזון והמשקאות וכן בענף מכונות וציוד; יצוא ענף גומי ופלסטיק רשם ירידה של כ- 2%; יצוא המתכת- ירד בכ-1% ויצוא הכימיה (למעט תרופות) רשם קיפאון.

מנגד, ציין גינל, כי בחודשים אפריל – מאי חל גידול ריאלי ביצוא שלושה ענפי תעשייה בלבד - יצוא ענף הרכיבים האלקטרוניים – עלה ריאלית  בכ-4%; יצוא ענף הכרייה והמינרלים גדל בכ-8%; ויצוא ענף התרופות- (המהווה יותר מ-10% מסך היצוא התעשייתי), רשם עלייה ריאלית של 16%.

גינל מציין, כי הגידול המהיר ביצוא ענפי התרופות והרכיבים האלקטרוניים חל לאחר נסיגה חדה של 10% - 20% ביצוא ענפים אלו ברבע הראשון של השנה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.