כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדיניות כלכלית

רענן דינור לאוריאל לין:"ראש הממשלה מעורב אישית בהשגת פתרון למשבר שחרור המזון בנמלים"

9/07/2008

רענן דינור, מנכ"ל משרד ראש הממשלה שיגר מכתב לאוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בעקבות פנייתו של לין לראש הממשלה, להתערב בעניין מצב החירום בנושא שחרור מזון בנמלים, בו ציין כי ראש הממשלה התערב אישית בהשגת פתרון למשבר שחרור המזון בתחנות ההסגר בנמלים. לדבריו, מדובר "בסוגיה מהותית בעלת השלכות רוחב, בה אנו מטפלים בכובד ראש."

דינור ציין במכתבו, כי "בישיבת הממשלה מיום 22 ביוני 2008, הנחה ראש הממשלה את שר המשפטים, בתיאום עם משרד הבריאות, להכין תזכיר חוק המגן על עובדי ציבור שפעלו בתום לב בעת מילוי תפקידים ולהגישה לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה. בנוסף, הנחה ראש הממשלה את שר הבריאות לפעול באופן מיידי למניעת עיכובים בשחרור מזון, גם אם כרוך הדבר בסטייה מנהלי משרד הבריאות, תוך הפעלת שיקול דעת בשים לב לאחריות משרד הבריאות בתחום בריאות הציבור, וזאת למשך חודשיים בשלב זה."

בנוסף, מציין דינור, כי "על פי הנחיית ראש הממשלה, יינתן מענה לצרכים המידיים, אותם הדגשת במכתבך, כמו גם לסוגיות בעלות השלכות לטווח הארוך."

מבדיקת איגוד לשכות המסחר עולה, כי ישנה התקדמות בשחרור מוצרי מזון מתחנות ההסגר של משרד הבריאות הממוקמות בנמל חיפה ובנמל אשדוד,אך עדיין ישנם עיכובים:

בתחנת ההסגר באשדוד קיים פיגור של כשבועיים (עובדים על תיקים מיום 24.6.08),  כל יום מקזזים כחצי יום כך שצפוי שעד סוף החודש הפיגורים יסתיימו. יתרה מכך, לאיגוד נודע כי הפקחים בתחנות ההסגר עדיין מהוססים בפעולותיהם, מאחר שטרם הוסדר החוק שיעניק להם חיסיון במסגרת תפקידם.

בתחנת ההסגר בחיפה קיים פיגור של שבועיים וחצי (עובדים על תיקים מיום 19.6.08). אמנם, הפקחים הורידו משמעותית את כמות הבדיקות אך הם עדיין מתעכבים עד אשר הם משלימים את בדיקת הניירת ולכן מתקשים לצמצם את הפיגורים.

העתקים ממכתבו של דינור אל לין נשלחו אל מר אהוד אולמרט, ראש הממשלה; מר אלי ישי, סגן רוה"מ ושר התמ"ת; מר שאול מופז, סגן רוה"מ ושר התחבורה והבטיחות בדרכים; מר רוני בר-און, שר האוצר; פרופ' דניאל פרידמן, שר המשפטים; מר יעקב בן-יזרי, שר הבריאות.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.