כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ECO- TECHNO

מחקר של יוניסיס מגלה כי מרבית הצרכנים בעולם לא ישתמשו במכשירים ניידים לביצוע פעולות כספיות

25/06/2008

הרוב אינם משוכנעים שמכשירים ניידים בטוחים לביצוע קניות ובנקאות בנקים. חברות טלקום וקמעונאים חייבים לשתף פעולה להגברת האימוץ של תשלומים ניידים

למרות שהטלפון הסלולרי הנו מכשיר אוניברסלי, עם יותר מ- 3.3 מיליארד מנויים בעולם, עדיין 71 אחוז מכלל הצרכנים שהשתתפו בסקר של חברת המיחשוב יוניסיס שהתקיים ב- 14 מדינות בעולם, לא ישקלו שימוש במכשיר נייד לביצוע פעולות בנקאיות או לקניות מקוונות.

המחקר, שבוצע במקביל למהדורה האחרונה של מדד האבטחה של יוניסיס, גם מגלה שיותר ממחצית המשיבים (59 אחוז) אינם סומכים על מכשיריהם הניידים לאספקת פעולות מאובטחות. בנוסף, רק 9 אחוזים משתמשים כיום במכשירים אלה לביצוע פעולות הכוללות תשלומים בכרטיס אשראי, העברות כספים והפקדות.

יוניסיס ראיינה 13,296 צרכנים ברחבי העולם בחודש מרץ 2008, ושאלה אותם על הרגלי השימוש שלהם במכשירים ניידים, ועד כמה מאובטחים הם מרגישים את עצמם בעת ביצוע פעולות מקוונות. התוצאות מצביעות על חששות כבדים ביחס לאבטחה של מכשירים ניידים ויכולתם להגן על מידע חשאי הקשור לתנועות כספיות.

ממצאים מרכזיים אחרים:

• הצרכנים הנרתעים ביותר משימוש במכשיר נייד עבור פעולות בנקאיות או קניות מקוונות הם מצרפת (86 אחוז), בריטניה (79 אחוז), אוסטרליה (78 אחוז) בלגיה ואיטליה (77 אחוז בכל אחת), וארה"ב (71 אחוז).

• 21 אחוז מהמשיבים בגרמניה משתמשים כיום בטלפון סלולרי או בסייען אישי (PDA) לביצוע פעולות כספיות – האחוז הגבוה ביותר מבין כל המדינות או האזורים בסקר. משיבים בבריטניה מהווים את האחוז הנמוך של צרכנים המשתמשים במכשירים ניידים לבנקאות או קניות (אחוז אחד בלבד).

• לפחות חצי  מכל המשיבים בכל מדינה או אזור – עם החריג של ניו זילנד (45 אחוז) ומלזיה (49 אחוז) – אינם סומכים על מכשיריהם הניידים באספקת פעולות מאובטחות.

• מרבית הצרכנים תופסים בדרך כלל בנקים כבעלי האבטחה הטובה ביותר בביצוע פעולות ניידות, בהשוואה לספקי טלקום וקמעונאים מקוונים. עם זאת, האמון בבנקים משתנה משמעותית ממדינה למדינה.
לדוגמא, משיבים באיטליה נוטים פי שניים יותר (72 אחוז) לסמוך על בנק באבטחת תנועה מקוונת דרך מכשיר נייד מאשר משיבים במלזיה (38 אחוז).

"על אף הגידול ללא תקדים במספר משתמשי הטלפונים הסלולריים והתקדמות טכנולוגיות ניידות; נראה כי ספקי טלקום, קמעונאים מקוונים ומוסדות פיננסיים אינם מסוגלים לשכנע צרכנים ברחבי העולם בקיומה של פלטפורמה מאובטחת לביצוע פעולות ניידות מקוונות", אומר מנחם בוסטין, מנכ"ל יוניסיס ישראל. "ניתן לעשות הרבה כסף בתשלומים ניידים, אך רק כאשר צרכנים יאמינו שאבטחת הפעולות עונה או עולה על החופש להשתמש במכשירים ניידים".

המחקר של יוניסיס מראה כי צרכנים הנם ספקנים ביחס ליכולתם של ספקי שירותים לאבטח פעולות ניידות. למעשה, ביותר ממחצית מ- 14 המדינות שנכללו במחקר, פחות מ- 10 אחוז מהצרכנים סומכים על ספק טלקום או קמעונאי מקוון כמי שיספק פעולות מאובטחות בהשוואה לבנקים. ברחבי העולם סומכים צרכנים על בנקים באופן גורף כספקי אבטחה הולמת עבור פעולות מקוונות.

"העובדה שצרכנים סומכים על בנקים יותר מאשר על גופים אחרים באבטחת פעולות ניידות, נכונה  לכלל תעשיית השירותים הפיננסיים", אומר  מנחם בוסטין.  "עם זאת, בנקים עדיין חייבים למצוא דרכים לעבוד לצד ספקי טלקום וקמעונאים למינוף חדשנות, תוך חינוך צרכנים בנושא בנקאות מקוונת ואבטחת תשלומים.  ביחד הם חייבים להוכיח כי ביצוע פעולות פיננסיות דרך מכשיר נייד הנו מאובטח כמו ביצוען במחשב שולחני או בפני פקיד הבנק בסניף".

יוניסיס ישראל היא הסניף המקומי של יוניסיס העולמית – חברת שירותי ופתרונות טכנולוגיית מידע.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.