כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ECO- TECHNO

אורבוטק רוכשת את החברה האמריקאית Photon Dynamics ב- 290 מיליון דולר

26/06/2008

שתי הספקיות המובילות בתעשיית המסכים השטוחים מתאחדות והופכות להיות מוביל עולמי של פתרונות Yield Management

אורבוטק (נאסד"ק: ORBK) ו- Photon Dynamics בע"מ (נאסד"ק: PHTN) הכריזו היום על חתימת הסכם על-פיו אורבוטק תרכוש את Photon Dynamics, ספקית מובילה של מערכות בדיקה ותיקון לתעשיית מסכי ה- LCD.

על-פי תנאי ההסכם, אורבוטק תשלם 15.60 דולר למניה במזומן עבור כל המניות המונפקות של Photon Dynamics בערך מצטבר של כ- 290 מיליון דולר. הרכישה תמומן באמצעות מקורות פנימיים וחיצוניים.

רכישה זו, הגדולה ביותר של אורבוטק עד היום, היא אבן דרך מרכזית באסטרטגית הצמיחה והגיוון בפעילותה העסקית בתחום המסכים השטוחים.

לדברי מנכ"ל אורבוטק, רני כהן: "הסינרגיה שתיווצר כתוצאה משילוב היכולות הטכנולוגיות והתשתיתיות המשלימות של שתי החברות, תאפשר שיפור משמעותי של תהליכי בקרת היצור כמו גם יכולות ייצור נוספות בעתיד. אינטגרציה זו תאפשר לנו לממש יותר הזדמנויות קיימות ומתהוות בתעשיית המסכים השטוחים, וזאת בהתבסס על היכולות הקיימות ועל הרחבתן. כל אלה יוסיפו ערך מוסף ללקוחות שלנו ויביאו תועלת הן לעובדים והן לבעלי המניות".

כהן הוסיף: "ל-  Photon Dynamics מאגר עובדים מוכשר ביותר, בעלי מומחיות מהדרגה הראשונה ומוצרים שמוערכים לכל רוחב תעשיית המסכים השטוחים. אנו מאמינים שלנכסים אלה, בנוסף ליכולות הטכנולוגיות וקשרי הלקוחות המעולים שלה, תהיה תועלת ללקוחות המסכים השטוחים וכן השפעה חיובית על ההצלחה ארוכת הטווח של אורבוטק".

Jeffrey A. Hawthorne נשיא ומנכ"ל Photon Dynamics אומר: "אנו רואים בעסקה זו הזדמנות מצויינת לספק ללקוחות המסכים השטוחים פתרון איכותי כולל תחת קורת גג אחת - קו שלם של פתרונות yield management. באמצעות השותפות עם אורבוטק, המחויבת להשקעות בטכנולוגיות חדשניות, תהיה לנו היכולת לפתח את העסק המשולב ולשפר את המיצוב התחרותי שלנו בשוק הצגים השטוחים המתבגר".

מועצות המנהלים של שתי החברות אישרו את הרכישה. המיזוג כפוף לתנאי סגירת עסקה הנהוגים כולל אישור של בעלי המניות של Photon Dynamics’ וכן אישורים רגולטורים. המהלך צפוי להיות מושלם במהלך המחצית השנייה של 2008 ,כאשר היועץ הפיננסי שמלווה את אורבוטק בעיסקה זו היא חברת Lehman Brothers. 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.