כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ECO- TECHNO

גרטנר: "בשנת 2007 גדל היקף ההכנסות העולמיות מתוכנות לניהול שרשרת אספקה ב-18%"

30/06/2008

בשנת 2007, היקף ההכנסות העולמיות מתוכנות לניהול שרשרת אספקה (SCM) הסתכם ב- 6 מיליארד דולר, המשקפים עלייה של 17.6%, לעומת ההכנסות בשנת 2006 שהסתכמו ב-5.1 מיליארד דולר, כך עלה מדו"ח של גרטנר, חברת המחקר והייעוץ המובילה בעולם לטכנולוגיית מידע ותקשורת (ICT).

היחלשותו של הדולר האמריקני גרמה לכך ששיעור הצמיחה גדל ב-4% לערך.

"טכנולוגיות ה-SCM ממוצבות היטב להתמודד עם המציאות הכלכלית הקיימת היום בשוקי העולם, מציאות שבה העלויות מרקיעות שחקים, והלחצים של הלקוחות ושל המתחרים הולכים וגוברים", אומר צ'אד אשינגר, מנהל מחקר בגרטנר. "במהלך 18 החודשים האחרונים ראינו עוד ועוד עסקים מגלים מחדש את מידת הקריטיות של טכנולוגיות שרשרת האספקה ואת ההשפעה שלהן על שביעות רצון הלקוחות והספקים תודות לנראוּת ולתכנון המשופרים שהן יכולות להקנות".

"היום יותר מבעבר נדרשות היצרניות לספק שירותים לסיוע בתמיכה, בשיפור ובשינוי היישומים, כך שיענו על הצרכים של העסקים, של הסביבות ושל התהליכים הקיימים. היצרניות נדרשות לספק את שירותי הערך המוסף הללו עם שליטה טובה יותר בתחום כדי שיוכלו למנף ערך מהיר וניתן לשחזור עבור משתמשי הקצה, ובמקביל לעזור לשפר את מתח הרווחים של ספקיות הטכנולוגיה", מסביר אשינגר.

בשנת 2007 המשיכה מגמת המיזוג בין יצרניות SCM ליצרניות של יישומים עסקיים, עם 25 רכישות חשובות, כבר בתחילת 2008 היינו עדים ליותר מ- 85 רכישות. SAP ואורקל המשיכו להיות מובילות בשוק, כשבשנת 2007 ניצבה SAP במקום הראשון עם 22.4% מכלל ההכנסות מתוכנות SCM . חוץ מ-SAP, אורקל הייתה היצרנית הנוספת היחידה שנהנתה מנתח שוק דו-ספרתי (16%).

"בהתחשב בפרגמנטציה של היצרניות ושל הפתרונות בשוק, ולנוכח מגמת ההתרחבות של חבילות היכולות, שמציעות היצרניות בתוך טכנולוגיות שרשרת האספקה, אנחנו צופים שהמיזוגים ושיתופי הפעולה בין חברות יהיו דומים למה שראינו בשוק ה-ERP", אומר אשינגר. "עם זאת, בניגוד לשוק ה-ERP, אנחנו צופים כי  ציר הזמן של ה-SCM יהיה ארוך יותר מזה של ה-ERP,  עם יותר פעילות ושחקניות חדשות בתחום, פשוט בגלל היקף הצרכים ומגוון הדרישות הקיימים בשרשרות האספקה ותחומי התפקוד".
 
גרטנר מכניסה תחת ההגדרה של הכנסות כוללות מתוכנה את כל ההכנסות הנגזרות מרישיונות חדשים, מעדכונים, ממנויים ומאירוח, מתמיכה טכנית ומתחזוקה. הכנסות משירותים מקצועיים והכנסות מחומרה לא נכללו בנתון של הכנסות כלליות מתוכנות.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.