כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ECO- TECHNO

ה - FDA אישר התוויה חדשה לטיפול בחולים הסובלים מהגדלה שפירה של הערמונית

2/07/2008

מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית, ה- FDA, אישר השבוע התוויה חדשה לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית (BPH), בתרופה הנקראת אבודרט (AVODART) במשולב עם התרופה טאמסולוסין (Tamsulosin).

הטיפול התרופתי באבודרט נועד לטפל בגורם הבעיה, והטיפול בתרופת הטאמסולוסין פועל על התסמינים.

האישור להתוויה החדשה ניתן בעקבות תוצאותיו של מחקר רחב היקף, שקבע כי הטיפול התרופתי המשולב באבודרט וטאמסולוסין, נמצא יעיל יותר בחולים הסובלים מסימפטומים עקב הגדלה שפירה של הערמונית, מאשר מתן כל תרופה בנפרד.

שתי התרופות אושרו בעבר על ידי ה- FDA, כל אחת בנפרד, אך האישור, שניתן להתוויה החדשה לטיפול תרופתי משולב, מעמיד אופציה טיפולית חדשה, שתאפשר לרופא לטפל בחולים אלו בשתי חזיתות במקביל, הן בהקטנת הערמונית והן בשיפור מהיר בתסמיני המחלה.

הטיפול התרופתי אבודרט (AVODART), של חברת התרופות גלקסו סמית קליין (GSK), אושר גם על ידי משרד הבריאות וסוכנות התרופות האירופית ה – EMEA, לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית.

אבודרט מאפשר שיפור מתמשך בתסמינים, גורם להקטנת הבלוטה ויכול להפחית את הצורך להזדקק לניתוח כירורגי. התרופה מטפלת בגורם הבעיה ופועלת על מנת להקטין את הערמונית בהדרגה לכשליש מגודלה המקורי לפני תחילת הטיפול. ביחד עם תהליך הקטנת הערמונית, משתחרר בהדרגה הלחץ המופעל על שלפוחית השתן וכתוצאה מכך מורגשת הקלה משמעותית בתסמינים המהווים מצוקה יומיומית וקושי אמיתי של התמודדות עם אי יכולת להתאפק, תחושת אי התרוקנות אחרי הטלת שתן, אצירה במתן שתן וכמובן התעוררות בלילה על מנת להשתין מספר פעמים.

אבודרט היא תרופה הנלקחת בכדורים ובעלת טווח פעילות רחב ממשפחת מעכבי אלפא. התרופה עדיין איננה בסל הבריאות אולם היא קיימת בביטוחים המשלימים של מכבי, לאומית ומאוחדת וכן בכללית לכלל ציבור המבוטחים במחיר של כ - 140 שקלים לחודש.

הטיפול התרופתי טאמסולוסין, של חברת התרופות אסטלס, שכאמור, אושר אף הוא בעבר על ידי ה- FDA, לטיפול בתסמינים של מערכת השתן התחתונה, המתלווים להגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. טאמסולוסין הינו חוסם ספציפי של קולטני אלפא הנמצאים בבלוטת הערמונית, מביא להרפיית השריר והקלה בזרימת השתן.

נתונים על בעיית הערמונית המוגדלת בישראל 2008

על פי נתוני הערכה לאומיים, ערמונית מוגדלת היא אחת מהבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בקרב גברים מעל גיל 50. אחד מכל שני גברים, כלומר כ – 50% מהגברים בישראל ככל הנראה סובלים מהגדלה שפירה של הערמונית. ככל שעולה הגיל מתרחבת התופעה לכדי כ – 60% בקרב גברים מעל גיל 60, לכדי 70% בקרב גברים מעל גיל 70 וכך הלאה לכדי 80% מקרב גברים בני 80 ומעלה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.