כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ECO- TECHNO

על פי סקר של תכנית 'מחשב נייד לכל מורה' 75% מהמורים: "מחשב אישי שיפר את יכולת ההוראה שלנו"

3/07/2008

במסגרת ועידת החינוך "יוצרים עתיד" שנפתחה שלשום במלון דיויד אינטרקונטיננטל בת"א, במעמד נשיא המדינה שמעון פרס ובהשתתפות אנשי חינוך, כלכלה, אנשי תקשורת, אישי ציבור ועוד, הציג אורי בן ארי, מייסד ויו"ר עמותת אתנה, את ממצאי סקר החלוץ של תכנית "מחשב נייד לכל מורה" ביישובי הדרום, שם חולקו לראשונה מחשבים למורים במסגרת התכנית.

תוצאות הסקר שנערך בקרב כ-300 מורים מבתי ספר בדרום שהשתתפו בפרויקט מצביעות על שיפור משמעותי בכל תפקודי המורים ובתפקוד הכיתה של מורים בעלי מחשב נייד.

להלן הממצאים העיקריים העולים מתוך הסקר:

• 75% מהמורים טענו שיכולת ההוראה שלהם השתפרה באמצעות השימוש במחשב הנייד.

• 80% מהמורים טענו שהמחשב מאפשר להם לעדכן את הידע שלהם בתחומים הנוגעים לעבודתם.

• 73% מהמורים טענו כי העניין של תלמידיהם בנושאי השיעור גדל בעקבות השימוש במחשב.

• 85% אחוז מהמנהלים מצהירים כי הקשר שלהם עם מורים ובעלי תפקידים בביה"ס נעשה מיידי ורציף יותר באמצעות המחשב.

אוכלוסיית המדגם מנתה 207 מורים ו-11 מנהלים. כמו-כן, מנתה האוכלוסייה 13 בתי ספר בשלושה יישובים בדרום: באר שבע, ערד וירוחם. ממוצע שנות הוותק של המורים עומד על 17.6 שנים. בממוצע המורים לימדו 22 שעות בשבוע. לפני תחילת הפרויקט רק 2.8 אחוז המורים שילבו מחשב בשיעור.  ל- 95.7% מן המורים שהשיבו על השאלון היה מחשב בבית עוד בטרם השתלבו בתכנית "מחשב נייד לכל מורה". אולם, רק ל – 19.3% מהמורים שהשיבו על השאלון היה מחשב נייד לפני שהשתלבו בפרויקט.

"תוצאות הסקר שנערך בקרב מורים שהשתתפו בפרויקט 'מחשב נייד לכל מורה' מצביעות על שיפור משמעותי ביכולת ההוראה של המורים, בעניין שגילו תלמידיהם בנושאי השיעור ובשיפור הידע המקצועי של המורים", אומר אורי בן-ארי, יו"ר ומייסד עמותת אתנה, והוסיף: "תוצאות הסקר אימתו שאכן ניתן לבצע שינוי אצל המורים ולשפר את נושא השימוש במחשב אצל המורים, הן להוראה והן לתקשורת עם התלמידים. אנו נמשיך לדחוף למימוש החזון שעד 2012 לכל מורה בישראל יהיה מחשב נייד עם השתלמות מקצועית של 112 שעות."

קרן אתנה הנה עמותה ללא כוונת רווח, אשר מטרתה לתרום להעצמת המורים בישראל. תכנית הליבה העיקרית  של הקרן היא "מחשב נייד לכל מורה". הקרן הוקמה על ידי מספר אנשי עסקים בהובלת אורי בן ארי (עד לאחרונה, סגן נשיא בכיר בנס טכנולוגיות).

קרן אתנה שמה לה למטרה לחלק ללא תמורה מחשב נייד לכל מורה בישראל, בתוספת קורסי הדרכה מתקדמים (112 שעות הדרכה לכל מורה) לשימוש במחשב ובאינטרנט ולהוראה באמצעות מחשבים, כדי לשפר את תפקודם ולחזקם במערכת החינוך.

על פי המתוכנן והתכנית העסקית של העמותה, עד שנת 2012 יחולקו מחשבים ניידים ל- 60,000 מורים בישראל. הפרויקט נמצא בחסות משרד ראש הממשלה ומשרד החינוך, ונהנה מתמיכה וסיוע של משרד החינוך, הסתדרות המורים, חברת מיקרוסופט ותורמים מהמגזר העסקי והמגזר השלישי.

בשלב ראשון, שהתחיל ברבעון השלישי בשנת 2007, קרן אתנה בשיתוף משרד החינוך והסתדרות המורים, ביצעה פרויקט ראשון (פיילוט) ל- 320 מורים בשלוש ערים בדרום הארץ (ערד, ירוחם ובאר שבע). מאז הצטרפו לתכנית גם היישובים רמלה ומעלה יוסף.

בימים אלה, מצטרפות ערים נוספות לתכנית "מחשב נייד לכל מורה" וברור לנו שמתחוללת מהפכה בתחום החינוך!
אתר קרן אתנה:  www.athenafund.org

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.