כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ECO- TECHNO

גרטנר: "עד שנת 2012 היקף ההכנסות בשוק העולמי של מערכות ההפעלה עתיד לעלות על 37 מיליארד דולר"

3/07/2008

בשנת 2008 היקף ההכנסות בשוק העולמי של מערכות ההפעלה עתיד להסתכם ב-28.9 מיליארד דולר, עלייה של 7.2% בהשוואה להכנסות בשנת 2007, אשר הסתכמו ב-26.9 מיליארד דולר, על פי גרטנר, חברת המחקר והייעוץ המובילה בעולם לטכנולוגיית מידע ותקשורת (ICT). בשנת 2012, היקף ההכנסות בשוק העולמי של מערכות ההפעלה עתיד לעלות על 37.5 מיליארד דולר. אולם, למרות שצפויה צמיחה נאה, עתידה התעשייה לחוות התפלגות הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

"ההחלפה של יוניקס בלינוקס, התנהגות המשתמשים, טכנולוגיות פורצות דרך ופעילויות כנגד פיראטיות יוסיפו לעצב את השוק ולשנות את הדינאמיקה שלו", אמר מתיו צ'ונג, אנליסט מחקר בכיר בחברת גרטנר.

צ'ונג הוסיף כי קצב הצמיחה של פלח לינוקס הוא המהיר ביותר בשוק של מערכות ההפעלה לשרתים, וכי לינוקס מוסיף להחליף את יוניקס בשוק של מערכות ההפעלה לשרתים משום שהיחס הטוב בין המחיר לביצועים, הזמינות הגבוהה של משאבי התמיכה ועלות הבעלות הנמוכה יחסית קוסמים למשתמשים.

בטווח הבינוני עד ארוך צופה גרטנר שטכנולוגיות חדשות, דוגמת וירטואליזציה ומעבדים מרובי ליבות, יוסיפו לפלג את השוק. יישומים משובצים ומערכות הפעלה במחשבים וירטואלים עשויים להחליף את מערכת ההפעלה כשכבת התשתית המסורתית, ואילו השבבים מרובי הליבות מובילים לשינויים במודלים הקיימים שעל פיהם הספקיות מציעות רישיונות.

מודלים חלופיים לאספקה, דוגמת תוכנה כשירות (SaaS), ישנו את האופן שבו מספקים תוכנות ושירותים, ויפחיתו את החשיבות של מערכת ההפעלה המסורתית והמונוליתית, דבר שעלול לפגוע פגיעה חמורה בהכנסות של הספקיות. גם שירותי המיחשוב שמוצעים באינטרנט (Utility או cloud) עתידים לחולל שינוי נרחב בשוק של מערכות ההפעלה - ובהכנסות מהן - משום שהם יגבירו את הביקוש מצד ארגונים ומשתמשי קצה לשירותי תשתית לפי דרישה, במקום לפתרונות או מוצרים מקומיים, בבעלות עצמית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.