כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ECO- TECHNO

סקר הספאם של חברת ספאם טייטן בישראל לחודש יוני: כ-95% מההודעות הנכנסות לתיבת המייל הן ספאם

9/07/2008

על פי נתוני חודש יוני, המבוססים כמיליון וחצי הודעות דוא"ל שנסקרו: אינדיאה היא המדינה השולחת את כמויות דואר הזבל הגדולות ביותר לישראל. כ- 50% מהודעות דואר הזבל הן הודעות פרסום מסחרי ושיווק ישיר המגיעות בעיקר מחברות הסלולר ואתרי אינטרנט. הוירוס הפופולרי לחודש יוני היה: Worm.SomeFool.P דור 2- סוג של תולעת המתרבה ברשת האינטרנט ו רשת   P2P.

חברת אפ וואן (F1) המייצגת בישראל את יצרנית פתרונות הגנת הדואר האלקטרוני הבינלאומית SpamTitan, הציגה תוצאות סקר חודשי על המספק תמונת מצב אודות בעיית דואר הזבל בישראל.

הממצאים לחודש יוני, המבוססים על כמיליון הודעות דואר אלקטרוני שנבדקו באמצעות תוכנת SpamTitan, מציגים כי כ- 95% מההודעות הנכנסות לתיבת המייל הן הודעות דואר זבל (ספאם), הכוללות בין השאר: הודעות פרסומיות, וירוסים, קבצים לא חוקיים ונסיונות תקיפה.

מתוך מיליון וחצי הודעות שנכנסו למיילים הנבדקים 5.6% בלבד היו הודעות נקיות.

ספאם טייטן מיוצגת בישראל ע"י חברת אפ וואן (F1) פתרונות מחשוב בע"מ

התוצאות היו כדלהלן:

הודעות נקיות- 5.6%
הודעות ספאם- 21.8%
קבלת דואר לא חוקי- 72.3
 

לדברי שגיא ואן, מנכ"ל חברת F1, "ממצאים אלו מעידים כי תופעת דואר הזבל גדלה למימדים עצומים כשהסיבה לכך נעוצה בעובדה כי הספאמרים מניחים שיקבלו אחוזי תגובה גבוהים מסוג כזה של הודעות דואר. הממצאים מצביעים על מגמה הולכת וגוברת שבה ארגונים חשופים לוירוסים, תוכנות ריגול ותכנים שעלולים לתקוף את הארגון ולגרום לו נזק רב. חברות השולחות דואר זבל הולכות ומשתכללות ומוסיפות תוכן דואר אשר לתוכנות הסינון קשה לזהות, כגון תכנים המופיעים על גבי קבצים גרפיים, קבצי PDF וכדומה".

ואן הוסיף: "פתרון אבטחת המידע שפיתחה SpamTitan כולל יכולות מתקדמות להגנה מפני גורמים המפרים את מדיניות אבטחת המידע בארגון. יכולת סינון וניצוח דואר רב שכבתי המספק 98.5% הצלחה בזיהוי ספאם, סינון וניתוח תכני הדואר ותמונות בשיטת OCR,  סריקה של דואר חיצוני ופנימי במערכת ומינימום  כשלי מערכת בזמן עבודה".

במסגרת הסקר, נערך חיתוך של הנושאים המרכיבים את דואר הספאם. כ- 50% מהודעות דואר הזבל הן הודעות פרסום מסחרי ושיווק ישיר. הודעות המכילות פרסום מסחרי נשלחות בעיקר מחברות הסלולר ואתרי אינטרנט למיניהם כאשר 21% מכלל ההודעות מכילות שיווק ישיר של מוצרים ושירותים.

יש לציין כי רוב הודעות הספאם נשלחות ללא רשות הנמען. במסגרת חוק הספאם החדש יידרשו יצרני הזבל לשלוח אך ורק "זבל מאושר" ע"י הנמענים.

חברת F1 בדקה מהם הוירוסים הנפוצים ביותר לחודש יוני 08 ומצאה כי הוירוס הפופולרי ביותר היה Worm.SomeFool.P דור 2- סוג של תולעת המתרבה ברשת האינטרנט ו רשת   P2P. מה שמייחד את הווירוס הוא שפגיעתו היא בעיקר באתרי אינטרנט למסחר ואתרי קניות המתקינים על מחשבי הלקוחות רכיבי תוכנה זעירים בגודל 29KB  ובכך מאפשרים להם לצפות או לקבל שירותים מתקדמים דרך האתר.

בנוסף, מציגה F1 את חמש המדינות שהפיצו את הכמות הגדולה ביותר של דואר זבל לישראל בחודש יוני.

אודות אפ-וואן פתרונות מחשוב

חברת אפ-וואן פתרונות מחשוב בע"מ, הוקמה בשנת 2003 על-ידי שגיא ואן. החברה עוסקת במתן פתרונות מחשוב ותמיכה ברשתות, שרותי אנטי ספאם ואבטחת מידע ובדגש על מתן שירות ייחודי לארגונים. מתוך הכרות עם צרכי הלקוחות מחד, ופתרונות המחשוב מאידך, החליטה חברת F1 לתת מענה יעיל, מהיר וממוקד לארגונים הקטנים והבינוניים ולשים אותם בראש סולם העדיפויות של החברה, בין אם מדובר בעסק בעל מספר מחשבים או בעסק בעל עשרות מחשבים.

ל-F1 לקוחות רבים ברחבי הארץ, משרדי עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים, סוכני ביטוח ועוד.
אנו מאמינים כי המפתח להצלחה טמון בהליכה עם קדמת הטכנולוגיה תוך הבנת צורכי הלקוח ומתן שירות מקצועי.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.