כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
צרכנות פיננסית ובנקאות

בראיה עתידנית, מה באמת עדיף: קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

7/07/2008

מהי תוחלת החיים האמיתית שלנו? האם היא אכן עומדת על כ-80 שנה בממוצע? מדברי מומחים מסתבר כי תוחלת החיים הממוצעת עשויה לעלות תוך שלושים שנה בתשע שנים בממוצע לפחות. הדבר ישפיע באופן ניכר על תחומי חיים רבים, ובעיקר על תחום הפנסיה והביטוח. לדברי מומחים, הדבר כבר גורם למהפך ברמת האטרקטיביות הנוכחית של מכשירי החיסכון הקיימים. שחר לוי, יועץ פנסיוני בכיר מחברת 'רול ייעוץ', מסביר כיצד תחזיות עתידיות אלה עלולות להשפיע על הכיס של כולנו בעתיד הלא כל כך רחוק.

האם תוחלת החיים האמיתית דומה לתוחלת החיים הממוצעת כיום? כנראה שלא. העתידן ד"ר דויד פסיג המתמחה בעתידנות, נשא לאחרונה הרצאה בפני אנשי ביטוח בכנס של חברת 'ביטוח ישיר' ושפך אור על העתיד הקרוב והבינוני כפי שהוא נתפש כיום על ידי המחקר. בדבריו התייחס ד"ר פסיג בין השאר לעליה הנוכחית בתוחלת החיים של האנושות. מסתבר שהתארכות תוחלת החיים עומדת כיום על שלושה חודשים בממוצע לכל שנתון. כלומר, תוחלת החיים בעוד 30 שנה תעלה ב-9 שנים בממוצע, ותקופת הפנסיה הממוצעת תתארך בכמעט פי 2, ותעמוד על 20 שנה במקום 11 שנה כיום.

לדברי היועץ הפנסיוני הבכיר שחר לוי מחברת 'רול ייעוץ', מדובר במהפכה חריפה. על פי חישוב זה, קרנות הפנסיה הפועלות על איזון אקטוארי, יצטרכו להפחית את הפנסיה לפורשיהן באחוזים ניכרים. הדבר מעורר סימני שאלה גדולים על היכולת של ישראלים רבים לפרוש בכבוד, ולקיים את עצמם בעזרת כספי הפנסיה.

"לאור עתיד שכזה, עולה במפתיע קרנו של מכשיר ביטוח המנהלים לקצבה המבטיח פקטור קצבה קבוע לכל החיים" אומר שחר לוי. מצד שני, מזהיר לוי מנהירה רבתי אל ביטוח המנהלים. "המכשיר המבטיח קצבה קבועה הוא אכן מכשיר מעניין בראיה עתידית, אך יש לזכור כי המעבר אליו כדאי רק לחלק מהמבוטחים. הדבר תלוי במספר רב של פקטורים כמו גיל, מצב בריאות מצב משפחתי, וכן בצבירה הנוכחית הקיימת למבוטחים בכלי החיסכון והפנסיה שלהם, ועל כן מומלץ להתייעץ עם יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח, ולהבטיח כי המסלול בו מושקעים כספי הפרישה אכן עשוי להבטיח פרישה מכובדת בשנים רבות של חיים מגמלאות".

שחר לוי הוא יועץ פנסיוני בכיר, בעל רשיון יועץ פנסיוני העוסק בתחום מעל 20 שנה, ומנכ"ל משותף בחברת רול יעוץ פנסיוני בע"מ.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.